Два пологові будинки в Кіровограді хочуть об'єднати у перинатальний центр (ФОТО)

Опубліковано . в Статті

Кількість переглядів - 2698

У кіровоградському пологовому будинку № 1 відбулась зустріч експертів галузі з питань акушерства та гінекології, представників департаменту та управління охорони здоров'я, депутатів-медиків, на якій обговорювалась подальша доля двох пологових будинків Кіровограда й ефективність їх об'єднання. До розмови запросили і керівників двох пологових будинків, які необхідно оптимізувати.

 

"Кожен пологовий функціонує відокремлено, але не у відповідності до тих стандартів, що ми маємо на сьогодні. Дослідивши і вивчивши усі статистичні дані, показники, провівши інвентаризацію, ми прийшли до думки, що пологові будинки треба об'єднати в один, створивши сучасний потужний лікувальний заклад з надання медичної допомоги жінкам і новонародженим - перинатальний центр ІІ рівня. Планується збереження усіх кадрів, відкриття нових відділень, яких у нас немає - відділення реанімації жіночого населення та відділення інтенсивного виходжування новонароджених, що дасть можливість розвивати акушерську допомогу жіночому населенню", - розповіла Оксана Макарук, начальник управління охорони здоров'я Кіровоградської міської ради.

Ідею створення перинатального центру у пологовому будинку № 1 своїми аргументами підтримували усі присутні, крім директора пологового будинку № 2 ім. Св. Анни. Володимира Капко. Керівник переконує, відкриття на такій незначній відстані від існуючого перинатального центру іншого є порушенням норм. Обіцянки про те, що увесь штат пологового будинку ім. Св. Анни перейде працювати у новий перинатальний центр теж порожній, оскільки господарські служби та кадрові служби у такій кількості будуть непотрібними новому закладу.

"Така так звана оптимізація закінчується просто зникненням медичного закладу. Більше половини наших працівників буде скорочено. Це свого роду рейдерське захоплення нашого закладу держслужбовцями. Наш колектив проти цього захоплення", - відзначив Володимир Капко.

"Коли у нас буде перинатальний центр ІІ рівня, у нас буде все - і обладнання, і нові відділення. Я не скажу, що ми в захваті від об'єднання, але ми прекрасно розуміємо, що об'єднуватись треба, бо інакше пропадуть два пологові будинки. Ви вважаєте себе постраждалими, але ви разом зі своїм колективом виграєте. Ми обіцяємо, що ніяких перешкод зі свого боку у роботі ваших спеціалістів не створюватимемо. Все це робиться тільки для покращення умов надання допомоги жінкам та новонародженим", - переконувала колегу головний лікар пологового будинку № 1 Людмила Романів.

Зі своїми аргументами виступила і головний акушер-геніколог області Наталія Журжер. Фахівець розповіла, що кількість пологоів зменшується, натомість зростає кількість вагітних з патологіями. Для прикладу, у 2014 було прийнято 10 тис 112 пологів, у 2015 - 9 тис. 949 пологів, що на 11,5 % менше. До того ж створення перинатальних центрів ІІ рівня передбачено по всій території України, що прописано у відповідних наказах МОЗу. На Кіровоградщині після тривалого вивчення цього питання, дійшли висновку, що розмітисти перинатальні центри ІІ рівня доцільно в Олександрії та Кіровограді.

"Нам просто необхідно створити перинатальний центр ІІ рівня. Після того як у нас запрацював наш обласний перинатальний центр (ІІІ рівня - Авт.), у нас знизився показник перинатальної смертності. Кількість пологів у нас падає, але, на жаль, у жінок, які народжують, спостерігаються екстрагенітальні патології. Такі жінки не повинні народжувати у звичайних пологових, тобто на І рівні надання допомоги. Відсотків 60 таких жінок необхідно направляти до перинатальних центрів ІІ рівня. І дивіться як виходить: коли консультація визначає де має народжувати з такими патологіями жінка, її не можуть направити ні до пологового будинку, ні до нашого обласного перинатального центру. Бо у пологовому будинку часто відсутні неонатологи чи навіть лікарі-анестезіологи, а для прийняття в перинатальний центр ІІІ рівня немає показань. У такому випадку ми кладемо жінку у пологові будинки Кіровограда, яку, у разі ускладнень, за 15 хвилин можна буде транспортувати до обласного перинатального центру", - пояснює Наталія Журжер.

За словами акушер-гінеколога, сьогодні потреби у двох пологових будинках немає, адже наказ МОЗу № 34, згідно якого встановлювалась наявність так званого обсерваційного пологового будинку (для вагітних жінок, які мають інфекції - Авт.), вже скасовано.

"У 2007 році вийшов новий наказ, який зняв цей розподіл. Сьогодні жінки народжують в одномісних палатах, а не в спільних операційних, як раніше. До того ж у пологовому вони перебувають максимум 5 днів, і пологів сьогодні менше, тож навантаження на заклади, як це було раніше, сьогодні немає", - додала Наталія Журжер.

У перинатальному центрі ІІ рівня, згідно норм, щорічно приймається 1,5 тисячі пологів. У міському управлінні охорони здоров'я переконують, майже стільки ж приймають два пологових будинки спільно. Якщо відкрити перинатальний центр шляхом об'єднання двох закладів, допомога породілям і новонародженим надаватиметься на вищому рівні, а обласний перинатальний центр розвантажиться. Головлікар Кіровоградської обласної лікарні Лариса Андреєва переконує, існуючий перинатальний центр сьогодні не в змозі прийняти всіх жінок з патологіями, оскільки левова частка породіль з обласного центру.

"Перинатальний центр ІІІ рівня дуже переповнений. Ми не можемо надавати кваліфіковану допомогу жінкам, бо 30-40 % породіль з Кіровограда. Це питання надзвичайно серйозне й актуальне, адже за ним стоїть життя чиєїсь жінки, мами чи дитини", - додала Лариса Андреєва.

Присутні депутати ідею об'єднання теж підтримали, однак зауважили, процедуру об'єднання треба провести якісно, а для правильного прийняття рішення депутатами Кіровоградської міської ради необхідно цю ж експертну інформацію донести до них.

"Якщо не буде об'єднано два пологових будинки, то відбуватиметься розпорошення бюджетних коштів, яких і так бракує. Колектив пологового будинку № 2 боїться скорочення. Я би радила управлінню укласти певні угоди з працівниками і гарантувати стовідсоткове працевлаштування у новому закладі. Це б зняло певне напруження", - запропонувала депутат Кіровоградської обласної ради Ірина Чемерис.

Начальник управління охорони здоров'я міста Оксана Макарук ідею прийняла. На пропозицію провести подібне експертне середовище для міських депутатів відгукнулась і запевнила, рішення не буде винесене на сесію, допоки питання не обговорять в усіх колах. Зокрема, наступного тижня планується день депутата на цю тему, найближчим часом приїде і міністерська комісія, яка вивчатиме це питання.

В управлінні розраховують, що якщо ідея об'єднання отримає підтримку експертів і депутатів, перинатальний центр ІІ рівня у Кіровограді може запрацювати вже до кінця цього року. Після прийняття відповідного рішення на сесії Кіровоградської міської ради, пояснила Оксана Макарук, необхідно два місяці на переведення колективу і матеріальної бази пологового будинку ім. Св. Анни у нове приміщення. Сюди ж переведуть і жіночу консультацію № 3, що діє при пологовому будинку № 2. За цей же час можна провести конкурс на посаду нового керівника перинатального центру. Водночас конкурс проведуть, якщо буде ініціатива, адже призначення головлікарів лежить у повноваженнях міського голови.

Нагадаємо, колектив пологового будинку ім. Св. Анни категорично проти  об'єднання двох пологових будинків. Працівники пологового бояться, що будуть непотрібними кадрами у новому закладі, до якого їх мають перевести.

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

мир тв