Статті

Як діє соціальна картка у Кіровограді: обіцянки і реальність (ФОТО)

. 7156

У грудні минулого року Кіровоградська міська рада запровадила нову соціальну акцію для малозабезпеченого населення міста. За ініціативи міського голови з 22 грудня 2015 року у міській раді почали видавати соціальні картки, які гарантують 10 % знижку на визначений перелік продуктів у встановлених магазинах.

www.gre4ka.info

У перший же день обігу карток, у коридорі Центру надання адмінпослуг міської ради за ними вишукувався натовп. Під час очікування черги за своєю карткою деяким доводилось навіть викликати швидку допомогу.

www.gre4ka.info

З дня видачі перших соціальних карток пройшло п'ять місяців. "Гречка" вирішила дізнатись наскільки корисною виявилась ця ініціатива для кіровоградців і чи розширилась мережа магазинів, де можна нею скористатись.

"Ми видали 20 тисяч карток. До нас телефонують на гарячу лінію, запитують як і де можна отримати соціальну карту, запитують адреси соціальних магазинів, дякують. Багато хто чекає, коли будуть переведені у формат соціального інші магазини. Поки окрім окрім "Ятраня" і "Копілки" до нашої програми ніхто не долучився, але ми відкриті для цього. Те саме стосується і аптек. Поки в жодній з них картка не діє, оскільки підприємці хочуть меншої знижки, аніж 10 %, як передбачено карткою", - розповів координатор соціальної акції, помічник міського голови Андрій Лейбенко.

Вже у січні цього року міська влада заявила, що до програми з соціальними картками з 1 лютого долучаться аптеки КП "Кіровоградфармація" та ТОВ "Ліки Плюс", однак там картка досі не запрацювала.

 www.gre4ka.info

Наразі соціальною карткою можна скористатись у магазинах "Ятрань" (вул. Пацаєва, вул. Соборна, вул. Попова, вул. Євгена Тельнова, пл.Дружби народів та с. Нове), "Копілка" (вул. Соборна, вул.Шосейна, вул. Степняка Кравчинського, вул.Жадова, вул.Володимирська) і Ландшафтної майстерні "Пан Тюльпан"(Студентський бульвар, 22/12, вул.Кавалерійська,2 пров. Козака Мамая, 202).

Із 10% знижкою протягом місяця можна придбати борошно (2 кг.), макаронні вироби не менше 6 найменувань (3 кг.), крупи не менше 6 найменувань (3 кг.), олія (2 л), цукор (2 кг), масло вершкове (2 пачки), молоко (3 л), м’ясний фарш (1 кг), ковбасні вироби 1 сорту не менше 10 найменувань (2 кг), хліб (31 бух.).

"Гречка" поспілкувалась з пенсіонерами й поцікавилась як часто вони користуються соціальними картками. Відзначимо, почути позитивний відгук хоча б від когось, нам не вдалось. Більшість з ким ми спілкувались, отримували картки в ЖЕО, де їм неякісно роз'яснювали що саме і за скільки можна купити за допомогою карток.

"Я дуже рідко нею користуюсь. Ось нещодавно пішла у "Ятрань" на Полтавській. Хотіла купити масла: за карткою 13 грн з копійками, а мені його продали за 14,80 грн. Вже вдома з окулярами побачила. І картку хлопчина пробивав. Крупи, цукор хіба на кілька копійок дешевші. Основні продукти у "Ятрані" не купую. Так що дурять нас, і якось з цією карткою все непродумано вийшло. Здається, наче для галочки все зробили. Як біля нашого 11-квартирного дому мова за ці картки заходить, то люди тільки руками махають і кажуть "Ти хоч не знущайся!", - ділиться враженнями Ганна Соломченко з Новомиколаївки.

"Риби, щоб мороженої купить, немає. Гречки немає, перловка і сєчка рисова хіба. Хороших товарів пенсіонерам не положено, мабуть. Нічого нам не помогли з цією карточкою. Тільки попіарився Райкович", - говорить Тетяна Василівна зі Шкільного.

"Ми і так ідем і шукаєм де найдешевше. А ще як різниця лише в 3 копійки, то ходить десь шукати ті адреси, а потім ще й в руках тягнути… Толку з того, що видали ті карточки? До них треба, щоб ще якісь гроші були. Думали, чи може магазин якийсь буде один на районі, а то треба ходити десь. Піду собі в "АТБ", скуплюсь. Те саме виходить, як із карточкою. У цих магазинах нічого не купую", - додає Тетяна Борисівна, що винесла на продаж власноруч вирощені продукти.

"Дали картки, а ще б знижку там нормальну зробили, хоча б відсотків 50. А так... На цю карточку нічого не купиш. Обіцяли, що і ліки дешевше можна буде купити. Ні Райкович, ні Порошенко нам легше не зробили. Живуть самі по собі і не знають, як ми живем, - жаліється Лідія Лебединська, жителька Шкільного.

"Краще б ліки дешевші зробили і пенсії добавили. А продукти то вже таке. Немає там нічого дешевого, тільки карточки дали", - додає Лідія Дмитренко.

"Я і хотіла оформити картку, а мені не вистачило. Якби кинули на пошту якогось листа, що положено картку мати, то я б може й встигла. А зараз слухаю... Я з цією палицею до нашого ринка дійти не можу. Якби це в одному місці та картка діяла, десь поряд, а так, те там, а те там. Це Райкович зробив, щоб поки його вибрали", - вважає пенсіонерка Надія Василівна.

"Гречка" відвідала кілька продуктових магазинів, які долучились до програми. У магазині "Ятрань", що в районі Типографії, зі знижкою ми відшукали цукор, борошно, макарони "ріжки", кілька видів хліба, ковбаси.

У супермаркеті "Копілка", що на вул. Соборній, помарковані емблемою "Соціальна ціна під патронатом міського голови Андрія Райковича" масло вершкове, сосиски, цукор. Останній за "соціальною" ціною продається для всіх покупців супермаркету, однак помічений відповідною емблемою.

Зауважимо, що придбати усі продукти із передбаченого списку з 10-відсотковою знижкою за один раз власнику картки не вдасться - доведеться походити по магазинам. Пенсіонерам і людям з особливими потребами, яким і видавались соціальні картки, це якраз не під силу.

Cвітлана Дубина
Фото Світлани Дубини, Андрія Лейбенка

Поширюйте

Коментуйте


Реклама