Ексклюзив

Кіровоградській міський голова втрачає довіру та підтримку депутатів (ФОТО,ВІДЕО)

. 8526

Минулої п`ятниці депутати Кіровоградської міськради, після двомісячної перерви зібрались на чергову, третю сесію. Засідання тривало три години, але присутні у залі так і не змогли затвердити порядок денний.

Всього на розгляд сесії було представлено 148 питань, 120 з яких стосувались земельних відносин. Після затвердження порядку денного в цілому, депутати з голосу вносили додаткові питання до розгляду, зокрема – депутатські запити. Питання на голосування ставив міський голова Райкович, всі вони приймались простою більшістю голосів.

У ступор міського голову та частину депутатського корпусу ввела пропозиція депутата Андрія Табалова внести до порядку денного питання про звіти заступників Кіровоградського міського голови Олександра Мосіна та Олександра Грабенка. Мовляв, обидва працюють на своїх посадах близько 7 місяців, і не звітували перед депутатами жодного разу. Пізніше Табалов оформив свою пропозицію як депутатський запит.

Незважаючи на заклики депутата від «БПП» Андрія Кролівця та Володимира Смірнова, екс-секретаря міськради, представника «Об`єднання Самопоміч» дотримуватись демократичних норм та поставити питання на голосування, міський голова категорично відмовився це зробити.

Ігор Волков, голова фракції «БПП» в міській раді запропонував компромісний варіант – проголосувати пропозицію таким чином, щоб призначити звіт на наступне сесійне засідання. Але і тут Андрій Райкович не пішов на зустріч депутатам. Міський голова наполягав на виключному праві особисто формувати порядок денний. Свою відмову пояснював тим, що для такого серйозного звіту потрібен час для підготовки.
Після оголошеної 10 хвилинної перерви, що тривала пів години, депутати знову повернулись до звіту. Цього разу на цьому наполягав Вадим Волканов, депутат облради від «Опозиційного блоку»(з правом дорадчого голосу) та Олександр Шамардин (політична партія «Рідне місто»).

Заклики депутата Михайла Демченка («Радикальна партія Олега Ляшка») заспокоїтись і "жити дружно" закінчились ні чим, і депутати відправились на другу 10-хвилинну перерву, яка тривала понад годину.

Зрештою міський голова вдруге поставив на голосування питання порядку денного в цілому. І якщо першого разу «За» голосували 18 депутатів, то з другої спроби його підтримали лише 16. Зрештою засідання сесії перенесли.

Вже в другій половині дня Андрій Табалов скликав прес-конференцію на якій пояснив свою позицію стосовно конфліктної ситуації, що виникла під час сесії.

«Мені здається, що наша заява про звіти цілком доречна, адже заступники пропрацювали без жодного звіту 7 місяців. Якби до їх роботи не було питань, а інфраструктура міста поліпшувалась, ми б не наполягали на звітах, - наголосив Табалов. - Комунікаційна політика Райковича призвела до того, що він втратив більшість. Просто маніакальне небажання міського голови не вносити це питання до порядку денного призвело до того, що від більшості відкололись і ті депутати, які підтримували порядок денний. Зрештою при голосуванні він набрав лише 16 голосів».

Міський голова Андрій Райкович відкидає всю критику на свою адресу і звинувачує більшість депутатів Кіровоградської міської ради у зриві сесії.

«Фактично, сесія була зірвана змовою фракцій “Наш край”, “Опозиційний блок”, окремих депутатів фракцій “Самопоміч”, БПП та позафракційних обранців і ми вчергове стали свідками фарсу, коли містечкові і власні інтереси беруть гору над інтересами громади», - заявив Райкович.

Екс-секретар Кіровоградської міської ради, депутат від "Об`єднання Самопомочі" Володимир Смірнов у своєму «Фейсбуці» зазначив, що «одноосібне право формування порядку денного надано міському голові не як його пріоритет, а як його відповідальність. І користуватись ним нехтуючи вимогами депутатів - це узурпація влади».

«В результаті - маємо відсутність необхідної більшості яка б підтримала такий підхід. Міський голова має враховувати всі пропозиції які надходять від депутатів і ставити їх на голосування, навіть якщо це незручні для нього питання.

Те що відбулось сьогодні - свідчить про те, що депутати врешті решт зрозуміли небезпечність і хибність підходів міського голови і згуртувались відстояти своє право впливати на виконавчі органи і на міського голову як їх очільника», - зазначив Смірнов.

Як голосували представники різних політичних сил за пропозицію повернутися до голосування щодо затвердження порядку денного видно в протоколі голосування: (початок: 12:58:51, Кінець: 12:59:09)

ПІДСУМКИ ГОЛОСУВАННЯ

  • ЗА 16
  • ПРОТИ 1
  • УТРИМАЛИСЬ 2
  • НЕ ГОЛОСУВАЛИ 21

ВСЬОГО 40

РІШЕННЯ НЕ ПРИЙНЯТО

Поіменно:
1. Артюх О.І. За («Об`єднання Самопоміч»);
2. Бєжан М.М. Не голосував («Українське об`єднання патріотів УКРОП»);
3. Бєлов В.В. Не голосував («Українське об`єднання патріотів УКРОП»);
4. Бойко С.В. За (Радикальна партія Олега Ляшка);
5. Волков І.В. За (Блок Петра Порошенка «Солідарність»)
6. Волкожа Т.П. Не голосував (Рідне Місто);
7. Гамальчук М.П. Не голосував («НАШ КРАЙ»);
8. Голофаєв І.В. За (Блок Петра Порошенка «Солідарність»);
9. Горбовський С.В. Не голосував («Українське об`єднання патріотів УКРОП»);
10. Гребенчук Ю.Ф. За (Всеукраїнське об`єднання «Батьківщина»);
11. Деркаченко Ю.О. Утримався (Блок Петра Порошенка «Солідарність»);
12. Дрига В.В. Не голосував («НАШ КРАЙ»);
13. Зайченко В.В. Не голосував («Українське об`єднання патріотів УКРОП»);
14. Захаров І.М. За (Блок Петра Порошенка «Солідарність»);
15. Калапа С.Г. За (Блок Петра Порошенка «Солідарність»);
16. Капітонов С.І. За (Всеукраїнське об`єднання «Свобода»);
17. Краснокутський О.В. Не голосував («НАШ КРАЙ»);
18. Кріпак С.В. Утримався (Блок Петра Порошенка «Солідарність»);
19. Кролевець А.В. Проти (Блок Петра Порошенка «Солідарність»);
20. Ларін А.С. Не голосував («Опозиційний блок»);
21.Линченко М.Д. Не голосував («Опозиційний блок»);
22. Маламен Г.С. За (Всеукраїнське об`єднання «Свобода»);
23. Матяшова Л.П. Не голосував («Опозиційний блок»);
24. Мельниченко О.К. Не голосував (Всеукраїнське об`єднання «Батьківщина»);
25. Ніжнікова А.О. Не голосував («Опозиційний блок»);
26. Пінчук В.В. Не голосував («Об`єднання Самопоміч»);
27. Райкович А.П. За (міський голова, висуванець (Блок Петра Порошенка «Солідарність»);
28. Розгачов Р.О. За (Всеукраїнське об`єднання «Батьківщина»);
29. Рокожиця О.Л. Не голосував («Опозиційний блок»);
30. Санасарян Р.Р. За (Радикальна партія Олега Ляшка)
31. Сергієнко Г.В. Не голосував («НАШ КРАЙ»);
32. Смірнов В.О. Не голосував («Об`єднання Самопоміч»);
33. Табалов А.О. Не голосував («НАШ КРАЙ»);
34. Терзов Д.С. За (Всеукраїнське об`єднання «Батьківщина»);
35. Товстоган Б.С. За (Блок Петра Порошенка «Солідарність»);
36. Цертій О.М. За (Всеукраїнське об`єднання «Батьківщина»);
37. Шамардін О.С. Не голосував («Рідне місто»);
38. Шамардіна К.О. Не голосував («Рідне місто»);
39. Шутка В.В. Не голосував («НАШ КРАЙ»);
40. Яремчук В.С. За (Блок Петра Порошенка «Солідарність»);

Поширюйте

Коментуйте


Реклама