Статті

Кіровоград: жителі будинку проти забудови, підприємець згоден на компроміс (ФОТО)

. 8382

Вчора, 8 червня, жителі будинків, що по вулиці Чміленка (раніше Дзержинського – авт.), 71 та 73 прийшли до Кіровоградської міської ради на засідання постійної комісії з питань архітектури, будівництва та земельних відносин. Кіровоградці розповіли про забудову біля їх будинку, яку на цьому тижні розпочав приватний підприємець.

 

zab1


«Ми поселилися в цьому будинку у 1970 році, тут був дитячий майданчик, встановлена огорожа, - розповіла «Гречці» Людмила Шаповалова, жителька будинку №71. - Минулої суботи нам повідомили, що будуватимуть на цьому шматку землі офіс. Проте це прибудинкова територія».
За словами Шаповалової, їм вдалось з`ясувати, що цю землю віддали в оренду нотаріусу Андрію Мягкому. Той в свою чергу здав її в суборенду підприємцеві Юрію Гарькавому.

Мешканка будинку Наталія Подорожня, яка вчора була присутня на засіданні комісії, додає, що у вівторок підприємець висипав каміння, і повідомив, що будуватиметься. Але ніяких документів, за словами Подорожньої, Гарькавий не надав. Крім того, він хоче збудувати офіс прямо біля житлової споруди, і жителі побоюються, що під час будівництва можуть пошкодити фундамент.
Під час зустрічі з підприємцем, що відбулась минулої неділі, мешканці виступили проти цієї забудови.
«Результатів ми поки ніяких не можемо добитися, документи ніхто не показує. Вчора ми взяли норми будівництва, де вказано, що між будівлями має бути 15 метрів», - розповідає Шаповалова. Він тут будуватиме адмінбудівлю.
Жінки припускають, що приватний підприємець підставна особа нотаріуса, а цю ділянку потім здаватимуть в оренду.
«Ми не дозволимо забудовувати наш будинок. Вчора написали звернення до поліції, прокуратури, політичних партій та до рхітектурної комісії міської ради. Ми просто так це не залишимо – буде і адвокат,і суд», - коментують мешканки.

13413840 285135308503463 9595364 n

«Гречка» поспілкувалась із суборендарем.
Згідно документів, які він надав, договір оренди земельної ділянки по вул. Чміленка,71 датується 2009 роком. Орендодавцем виступає Кіровоградська міська рада, а орендарем Андрій Мягкий, договір на оренду укладено на 15 років, тобто до 2024 року. У 2014 році ділянку по вулиці Чміленка взяв у суборенду директор агентства нерухомості «Експерт» Юрій Гарькавий.

13414079 285135565170104 1726085524 n

«У мене офіс навпроти будинку з 2008 року. На території був смітник. – каже Гарькавий і показує фото. - Останнім часом там проїжджали машини. Після того, як я завіз туди камінь, там вночі з’явився дитячий майданчик. У мене є дозвільний документ - декларація на початок виконання будівельних робіт. Вона є, і зареєстрована у 2014 році. Я цю інформацію давав жителям».

13401231 285135558503438 134024959 n


Підприємець говорить, що він у неділю приїхав до жителів і повідомив, що на цій території будуватиме офіс розміром 9х12 метрів, при цьому ж надав договір оренди і суборенди. На запитання, чому підприємець не сповіщав жителів раніше про свої наміри та й про орендовану ділянку загалом, Гарькавий відповів, що не було часу раніше займатися забудовою, крім того, дозвіл на оренду дали ще в 2009 році. «Враховувати треба було, коли землю виділяли, я у 2014 році цю землю купив», - відповів підприємець.

«Мені не зрозуміла позиція мешканців, вони категорично проти. Якби тією ділянкою користувалися, то було б зрозуміло. Там просто проїзд, поставили паркан. Це дійсно моя земля, я маю право ввозити туди будматеріали. Відстань до будинку 8 метрів, по пожежним нормам я маю витримати цю відстань, бо мені закриють будівництво. Дерева ніхто чіпати не буде. До іншого будинку відстань 9,5 метрів. І залишається територія, яку я готовий облагороджувати – поставити дитячий майданчик, лавочки, ліхтарі, тобто що захочуть жителі», - коментує Гарькавий.
Чоловік переконує, що у разі будівництва двоповерхового офісу роботи вестимуть так, що сусідні будівлі не постраждають: фундамент будуть рити лопатами вглиб на півтора метри, потім траншею заллють бетоном.
«Коли я сказав, щоб жителі на мене не ображалися через забудову, вони подумали, що це погрози», - додає він. 


«Щодня вигулюю тут собаку, пісочниці тут не було, її зробили позавчора ввечері», - прокоментував житель вулиці Пашутіна Ігор Єрмаков. Натомість один зі старожилів будинку розповів, що там був дитячий майданчик, автомобілі проїжджали, але потім жителі спорудили паркан.
«Я готовий з ними зустрітися і готовий дати людям сто тисяч гривень на облагородження двору або на дитячий майданчик», - додав Гарькавий.

Завтра комісія міської ради з питань архітектури, будівництва та земельних відносин має дати відповідь на звернення мешканців. «Гречка» й надалі слідкуватиме за розвитком подій.

Аліна Каплій

Поширюйте

Коментуйте


Реклама