Через бюрократію жителі багатоповерхівок в центрі Кіровограда не можуть відновити поруйновані сараї у власному дворі (ФОТО)

Опубліковано . в Статті

Кількість переглядів - 2137

Жителі будинків по вул. Великій Перспективній, 8,10 і 10а не можуть приватизувати землю під сараями, що знаходяться у їхньому дворі. Господарські споруди з'явились разом з будинками в 1938-1956 роках, а нині перебувають в аварійному стані.

 

Жителі будинків переконують, за укріплення сараїв узялись би, але міська рада блокує видачу дозволів на отримання земельних ділянок під ними і навіть не дає встановити огорожу, аби обмежити доступ до поруйнованих споруд. Впевнені, причиною такої пильної уваги можновладців до їхнього майна є те, що на земельну ділянку площею в 10 соток, де і розміщені сараї, поклав оком екс-депутат міськради.
Алла Кривонос, юрист і мешканка будинку по вул. Великій Перспективній, 10. Господарську споруду (літера "Г") отримала у 2010 році від свекра, який проживав у цьому будинку. Аби укріпити цегляний сарай, розповідає, необхідно його розширити, щоб стіна стояла поряд із підвалом, що у повоєнні часи власники викопували у кожному сараї для зберігання консервації та самозахисту на випадок надзвичайної ситуації. Проводити роботи не дає Державна архітектурно-будівельна інспекція, виділення землі у власність блокує міська рада.

"Ми були на прийомі і в міського голови, і в його заступника Олександра Грабенка. Ми просили, аби нас не чіпали, оскільки наразі перебуваємо в процесі створення ОСББ і потім самостійно будемо розпоряджатись своїм майном. Ніяких трупів, як їм наговорив колишній депутат, який хоче захапати землю під сараями, у нас не знаходили. Навіть трупів собак. Так, вигляд сараїв зараз неналежний, бо їх треба заново будувати. Але ж як тільки ми починаємо будуватись, то ДАБІ починає штрафувати, бо нам стіну треба посунути на 10-15 см, аби вона на погребі не стояла. Така ситуація у всіх. У нашій власності знаходяться самі споруди. Так як їм зараз активно допомагають руйнуватись останні два місяці, вони можуть впасти за тиждень", - пояснює Алла Кривонос.

Зоя Саржевська, жителька будинку по вул. Великій Перспективній, 10а. у користуванні має сарай, що при купівлі квартири у 2010-х роках за замовченням був закріплений за їхньою квартирою. У цих же багатоповерхівках проживає її донька, яка у 2006 році придбала квартиру з гаражем, який перереєструвала на себе. І гараж, і сарай до кінця оформити не вдалось.

"Перші роки ми змогли користуватись цим гаражем, потім поряд незаконно залили фундамент, то з тих пір ми його років 8 просто маємо. Ось уже 10 років я намагаюсь приватизувати землю під гаражем доньки: документи всі були подані, але ніхто нічого не зробив. Тепер гараж є, заїзду немає. У сараї вже познімали двері, продовжують розбирати стіни. Як і наш, усі сараї були закріплені за квартирами і люди знали хто яким може користуватись. Я розумію, що мені треба узаконити його, але ніхто жодних документів не дає. Стіни сараїв частково є, крадіїв, які їх розбирають, ловлять, а чи саджають невідомо. Хтось чи спеціально це робить, чи що? Якщо це наша власність, то ми хочемо за нею доглядати, тримати в належному вигляді, але дайте тільки нам цю можливість. Нібито маємо доглядати за своїм, але чи дійсно воно наше - невідомо", - розповідає Зоя Саржевська.

Жителі впевнені, таким чином хоче отримати земельну ділянку фактично в центрі міста екс-депутат міськради Віктор Дончевський, який раніше проживав в одному з будинків і неодноразово пробував отримати у власність майно на території будинків. Цього разу на місці аварійних сараїв начебто має з'явитись спортивно-розважальний комплекс.

"Спочатку, ще будучи депутатом, він хотів побудувати на наших будинках мансарди і продавати їх. Тоді його проект рішення не підтримали. Потім хотів забрати наш підвал і зробить то магазин, то спортзал, то свою фірму розмістити. То він хотів завалити наші сараї і на цьому місці зробити нам базар. Уявляєте? у нашому дворі базар, де тільки один в'їзд на всі будинки. Скільки змінювалась влада, стільки Дончевський нам організовував проблеми",- розповідає Алла Кривонос.

Під час прийомів у міській раді жителям будинку пообіцяли, що дадуть дозвіл на встановлення огорожі, аби обмежити доступ до аварійних споруд. Однак такого рішення досі немає.

"Я підготував звернення до заступника міського голови Олександра Мосіна про проведення невідкладної робочої наради з головним управлінням ЖКГ, управлінням власності, управлінням ДАБІ в міськраді та ЖЕО № 2, який є балансоутримувачем території. Попередньо розглянувши ті матеріали, що мені надали, я побачив деякі розбіжності. Ці сараї не перебувають на балансовому утриманні: на окремі сараї є свідоцтва про право власності, на решту, мабуть, громадяни мають право користування. Згідно архівної довідки, сараї здавались в експлуатацію разом з будинком, який потім перебував у різній власності. В архіві не збереглося точної інформації про користувачів цих господарських споруд. Тому маємо визначити право власності цих підсобних приміщень", - прокоментував начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міськради Сергій Коваленко.

Робота щодо збору цієї інформації наразі у міській раді продовжується відповідними службами, розповідає Сергій Коваленко.

Поки у міській раді шукають власників підсобних приміщень, а точніше того, що від них залишилось, останнім часом їх активно розбирають невідомі. Щодня звідти виносяться цегла, покрівля, речі, що зберігались всередині, розповідають мешканці.

У той же час цьогоріч сайт Кіровоградської міської ради повідомляв про ініціативу екс-депутата Віктора Дончевського, створити на місці аварійних сараїв новий сквер - із фонтанами та лавками, за прикладом столичних внутрішньобудинкових дворів.Як розповів "Гречці" сам Віктор Дончевський, який чотири роки вже проживає в Києві, ідея визрівала 10 років, і жодних розважальних комплексів чи "пивнушок" у дворі багатоповерхівок, де жив сам, будувати не збирався. Одна спроба збудувати нежитлове приміщення площею 30 кв.м., при наявності усіх необхідних дозволів, залишилась без реалізації.

"Свого часу ці сараї давали власникам квартир, які мали пічне опалення виключно для зберігання дров і вугілля. Сьогодні вже ніхто пічки немає, а люди повикопували там погреби, поробили сараї. Це просто анахронізм з середини минулого століття. Через те, що там ніхто ні за чим не доглядає, ці сараї почали руйнуватись і стає все гірше. До того ж ми живемо у ХХІ столітті, сьогодні за все вже треба платити: за землю, за приміщення. Коли я жив там, у цих сараях бомжі жили-спали, щури бігали. Кіровоград - моє місто, в якому я жив не один десяток років, мені небайдуже, що там. Сквер - це моя ідея-фікс, яку я виношую 10 років", - розповів Віктор Дончевський.

За проектом, що вже розроблений, у дворах багатоповерхівок має з'явитися "Сквер підприємців", у якому будуть облаштовані фонтани, лавки, алеї та встановлено скульптура-пам'ятник першим підприємцям.

Для початку робіт з благоустрою парку, говорить екс-депутат, необхідно, аби міська рада прибрала аварійні сараї та завезла землю. Далі роботи з власний кошт і за підтримки небайдужих підприємців готовий вести сам Віктор Дончевський, якого з Кіровоградом пов'язує бізнес та рідня.

На питання чи доцільно у дворі житлових будинків створювати місце, де люди будуть ходити не лише прогулюватись, а й відпочивати з алкогольними напоями, як це відбувається в усіх скверах, екс-депутат переконує, створити сквер краще, аніж зберігати аварійні будівлі в центрі міста.

Світлана Дубина

Фото автора

Сподобалася стаття?

Коментарі  

 
0 # Адвокат 29.06.2016, 15:25
Про яку бюрократію говорить "юрист" Кривоніс А., якщо вже є Р І Ш Е Н Н Я КІРОВОГРАДСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ від 30 червня 2011 року № 739
Про надання Кривоносу І.Ф. дозволу
на розроблення проекту землеустрою
щодо відведення земельної ділянки
по вул. Карла Маркса
(біля житлового будинку № 10-а)
Цитата
 
 
0 # Адвокат 29.06.2016, 10:20
"Юрист" А.Кривонос ввела в оману кореспондента "Гречки" - вона не має жодного відношення до сараїв, оскільки мешкає у будинку №10-А по вул.Перспективн ій, її свекор мав підсобне приміщення у підвалі будинку, а у майже 90-річному віці рішенням міської ради вже отримав землю під гараж на місці погребів, що спричинило конфлікт А.Кривонос з іншими мешканцями будинку №10-А "юрист" шляхом афери хоче отримати землю ще під один гараж, також "проштовхує" у міській раді (чи це не корупція?) і місце для свого клієнта Саржевської, яка теж має підвальне приміщенні у буд.10-А по вул.В.Перспекти вній. Мешканці будинків підтримують ідею В.Дончевського про створення алеї на місці нікому не потрібних сараїв, їх справжні номінальні власники з буд.№10 по вул.В.Перспекти вній, теж проти "ідей" А.Кривонос про будівництво гаражів.
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

мир тв