Ексклюзив

Сільська голова Соколівського городникам: «Юридично ви для нас ніхто» (ФОТО, ВІДЕО)

. 4783

Соколівська сільрада «долила масла у вогонь», роздмухуючи конфлікт між членами породного кооперативу «Перспективний» та людьми, які заволоділи землею, що надана кооперативу в оренду на 49 років.

Вчора, 30 липня, до «Гречки» звернулись члени городнього кооперативу. Люди обурювались тим, що представники облавтодору розпочали підготовку до будівництва дороги просто на їх городах.

Існуючу дорогу, яка простояла в такому вигляді більше 10 років, вирішили розширити та заасфальтувати, щоб з`єднати селище Соколівське, "Царське село" і кіровоградський мікрорайон "Жадова". При цьому під ковш навантажувача потрапила городина, висаджена людьми.

Сільська голово Інна Завірюха, яка прибула на місце конфлікту, повідомила, що всі роботи законні та здійснюються відповідно до генплану. Чиновниця не вважає за потрібне повідомляти членів кооперативу про початок робіт, адже «юридично вони для неї ніхто».
«Юридично вони для нас ніхто, вони захопили нашу територію», - заявила Завірюха.


Нагадаємо, члени кооперативу від 2009 року через суд намагаються повернути свою землю. 34 га, що були в користуванні 431-го члена кооперативу, тодішній голова товариства Олексій Школьний разом з помічником Володимиром Гайдуком, начебто від імені членів кооперативу, повернув державі. Мотивуючи свої дії тим, що громадяни неспроможні більше обробляти цю землю.

Досить швидко 17 ділянок по 2 гектари на підставі договорів купівлі-продажу отримали нових власників. Ті в свою чергу поділили їх на 367 ділянок під будівництво котеджів.

Незабаром того ж 2009 -го в сільраді з`явився генеральний план нового котеджного містечка, згідно якого на людських городах мають прокласти десятки доріг та звести сотні будинків.

Однак на заваді злочинцям стали орендарі – люди, які з кінця 90-х обробляють цю землю, які звернулись до суду.

У 2014 році дії екс-голови "Перспективного" суд визнав недійсними. Районний суд Кіровоградської області Дмитро Терещенко задовольнив клопотання городників, а Школьний повністю визнав свою провину.

Маючи беззаперечні докази і 18 виграних судових справ, кіровоградці завершують процедуру повернення землі. Наразі на розгляді в Кіровоградському районному суді перебувають два позови про визнання 17 договорів купівлі-продажу недійсними і скасування 367 державних актів на землю. Засідання в обох справах відбудуться 20 і 21 липня відповідно.
У разі виграшу, члени городнього кооперативу повністю відновлять свої права на землю.

Згідно проекту, який виник одночасно з захопленням земель орендованих кооперативом, ширина центральної дороги разом з тротуарами та технічними зонами має складати майже 16 метрів. Керівник філії облавтодору Юрій Шило переконує, що вони зроблять її вужчою, щоб не зачіпати городину, висаджену людьми.

Після втручання депутата сільради, який лобіював виділення коштів на будівництво дороги, громада, дорожники та чиновники спільно знайшли вихід з ситуації.

Таким чином, члени городнього кооперативу, чиї ділянки перебувають безпосередньо на території, якою пройде дорога, приберуть врожай та звільнять місце для майбутнього будівництва. Керівник дорожників пообіцяв, що зачіпатимуть людські городи мінімально.

На місце інциденту викликали правоохоронців. Як повідомили "Гречці" в ГУ НП в Кіровоградській області, за даним фактом проводиться перевірка.

Всі деталі дивіться на відео:

Фото і відео Валерій Лебідь

Поширюйте

Коментуйте


Реклама