Бакалаври мають проблеми із вступом на магістратуру через зависання міністерської бази даних

Опубліковано . в Статті

Кількість переглядів - 2841

Студенти факультету філології та журналістики Кіровоградського державного педагогічного університету ім. В.Винниченка, які отримали дипломи бакалаврів, спробували подати документи на вступ до магістратури до іншого вузу, де їм повідомили, що дипломи не дійсні, як і роботи в науковому віснику.

 

 

Як розповідає одна із абітурієнток, бакалавр за спеціальністю видавнича справа і редагування, Вікторія Гапоненко, вчора вона з одногрупниками спробувала подати документи до Львівського національного університету ім. Івана Франка. Для отримання додаткових балів при вступі вона подала статтю із студентського наукового вісника КДПУ, яка могла б принести їй +5 балів до вступного рейтингу, але прийняти її відмовились. Хоча, під час навчання їх переконували – стаття в науковому віснику допоможе при вступі.

«Якщо хтось зі студентів КДПУ думає, що він напише наукову статтю в наш універський науковий вісник, і це якось допоможе йому при вступі в якийсь інший універ, то розслабтесь, можете навіть не напружуватись написанням. Вам скажуть, що цей вісник ніде не зареєстрований, і ви пролітаєте з додатковими балами. Можете хоч і самі такий вісник зверстати, не прогадаєте.» - написала студентка у соцмережі.

«Гречка» звернулась за коментарем до ректора, який висловив припущення, що випускниця могла не отримати додатковий бал через те що «Студентський вісник» кіровоградського вишу не є фаховим.

«Є різні типи наукових видань. Фахові наукові видання зареєстровані в базі, мають ICBN і вважаються такими, де можна публікувати наукові дослідження. В нашому університеті таким вважається педагогічний науковий вісник. Є велика кількість наукових збірників, конференцій, але вони також не входять до категорії фахових, які зазначені міністерством освіти. Студентський науковий вісник, який ми випускаємо один раз на рік, ми не реєструємо як фаховий, тому що студентські роботи носять характер наукових досліджень в тому плані, що вони частково компілятивні, а завдання студентської роботи – показати, що студент вміє висловлювати свої думки і оформляти їх науково. Крім того, дійсно, кожен університет може додати до своїх правил прийому студентів якісь окремі умови. Збірник студентських робіт ми не реєструємо, тому що вони не мають під собою глибокої наукової фундаментальної праці. Фактично виші мають право не прийняти таку публікацію, якщо у його вимогах зазначено, що враховуються бали за публікації у фахових виданнях. Ми не заявляли ніколи, що наші студентські роботи є фаховими. Студентський вісник існує перш за все для того, щоб публікувати там студентські роботи, гуртківців. А найголовніше, що коли студенти пишуть магістерську або дипломну роботу, то для успішного їх захисту у них має бути хоч одна їхня стаття або тези. Ми робимо такий випуск один раз на рік, де всі магістри і дипломники публікують свої невеличкі тези. Студент має право надрукуватися у фаховому віснику, якщо його стаття відповідає всім принципам науковості. Проте такі випадки були дуже рідко, зазвичай це або стаття написана у співавторстві або вже студенти рівня магістратури. На рівні бакалавра студент ще має тих необхідних навичок писати наукові роботи. Якщо ЛНУ додав ці правила, то треба було уточнити, в яких саме виданнях повинна бути опублікована її стаття. Можливо студентка повинна була надрукуватися у наших тих виданнях, які зареєстровані як фахові, або в інших виданнях України такого типу. У нашому університеті, ми не ставимо додаткові бали взагалі, а основою для вступу, як в даному випадку, є бали диплому бакалавра. Я так думаю у вони ж це роблять, щоб студенти інших вишів не створювали конкуренцію їхнім студентам», - розповів ректор КДПУ ім. В. Винниченка Олег Семенюк.

Крім того він зазначив, що «Студентський вісник» можна зареєструвати, але тоді він має виходи не менше, ніж 4 рази на рік, в нього має бути редакційна колегія, статті мають відповідати всім вимогам наукових. В кіровоградському педагогічному виші немає в достатній кількості ресурсу робіт, щоб його випускати в такій кількості.

Проте, сьогодні абітурієнтам зателефонували і повідомили, що номери їх дипломів, які вони подали для вступу не внесені в реєстр, тобто фактично недійсні.

Очільник педуніверситету спростував такі факти і повідомив, що у ЛНУ кіровоградським студенткам поки що відмовили, але з іншої причини.

«Насправді нам повідомили, що там не можуть прийняти наших студентів, тому що вони в базі «висять» ще як студенти нашого вишу, тобто ще не закінчили бакалаврат. Після отримання диплому університет повинен студента відрахувати і тільки тоді він зможе вступити до іншого вищого навчального закладу. 30 червня ми видали дипломи, а з 1 липня розпочали процес відрахування. В ході цього ми вносимо дані до бази, яка повинна надати дозвіл на відрахування. Ми отримали такий дозвіл під кінець минулого тижня і підготували накази на відрахування. Проте з понеділка сама база майже недоступна через перезавантаженість, тому ми не могли внести дані про те що випускники бакалаврату вже відраховані. А з дипломами все гаразд – вони дійсні і є в реєстрі», - прокоментував професор.

Також, Олег Семенюк зазначив, що проблеми із технічним функціонуванням бази є кожного року у перші дні вступної кампанії. За його словами, сьогодні лише близько 12.00 відповідний ресурс почав нормально працювати. А випускники, які мають бажання вступити до іншого вишу, можуть повторити спробу, коли в базі з’явиться інформація про їх відрахування.

У свою чергу, як повідомили студенти, студентські квитки, які б ще мали діяти, з бази уже вивели, тож право на пільговий проїзд студенти вже немають.

Нагадаємо, КДПУ визнали кращим вишем області.

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

мир тв