Статті

Жителька Кропивницького судитиметься з учасником АТО за земельну ділянку, якою користується 20 років (ФОТО)

. 3601

Конфлікт між кропивничанкою Анжелою Август та учасником АТО виник у Кропивницькому через земельну ділянку у районі вул. Полтавської.

Кіровоградська міська рада у березні цього року дала учаснику АТО Дмитрові Макаренку дозвіл на розробку проектної документації на земельну ділянку, однак жінка запевняє, має законне право на користування нею.

«На тій частині землі раніше жила бабка. Все життя провела на костилях після того, як попала під мотоцикл. Здебільшого жила у нашому будинку, бо в неї то вугілля не було, то світла. Ми за нею постійно наглядали. У 1991 році помирає її син, потім вона сама. Ні спадщини, ні дарчої. Хата з очерету була, згоріла в результаті пожежі. Біля тієї хати паркану не було, то туди просто почали звозити сміття, курей і кролів дохлих. Увесь попіл, сміття я своїми руками на тачці в кручу повивозила. Сусіди – свідки, все бачили. Територію прибрала, тепер використовую для огірків-помідорчиків. Хоромів і басейнів тут немає. З 2001 року намагалась оформити ділянку на себе, але дозволу мені не давали. Із шести соток, що мала бабка, тепер тут лишилось чотири, бо сусіди залізли на цю територію. Ми паркан поставили, щоб сюди знову сміття не звозилось. Земельною ділянкою користуюсь 20 років, утримую її в належному стані», - розповідає Анжела Август, мешканка суміжного з вказаною ділянкою будинку по пров. Об’їзному 48Б.

Офіційна власниця, Дар’я Крамаренко, яка жила на нині спірній ділянці, померла у 1996 році. Згідно реєстраційних даних ООБТІ, вона мала домоволодіння за адресою пров. Об’їзний, 50 на підставі договору забудови. На неодноразові прохання Анжели Август надати їй дозвіл отримати у власність земельну ділянку, де колись був будинок Дар’ї Крамаренко, міська рада повідомляла, що для цього необхідно спочатку через суд визнати договір забудови недійсним. Анжела зверталась до суду з позовом визнати недійсними правоустановчі документи, однак їй відмовили через те, що вона не є родичкою померлої.

Жінка дивується, як можна було дати дозвіл учаснику АТО, у той час як їй у такому дозволі відмовляли і договір забудови досі дійсний. Більше того, Земельним кодексом (ст. 119) передбачено, що якщо людина добросовісно і відкрито користується земельною ділянкою протягом 15 років і не має на неї документів, може звернутись з клопотанням про передачу її у власність або надання у користування.

«Цей учасник АТО ні в міліції, ні у військкоматі не числиться. Знайомі у структурах мені сказали, що він в охороні десь під Краматорськом сидів. Прийшов до мене, гупав у ворота, не представився, сказав: «Добрий день! Я ваш сусід. Давайте підписуйте документи». Я мала підписати межі, як сусідка. Вже пізніше я дізналась, що тоді він мав тільки дозвіл на розробку проекту землеустрою на земельну ділянку. Я нічого не підписала, бо в нього на руках нічого не було. Ви знаєте, якби до мене по-людськи прийшов якийсь поранений простий мужик, нормально сказав, що йому землю виділили, ми б з ним домовились. А це прийшов напищений, хамовитий. Де він воював?», - дивується Анжела Август і додає, чоловік згодом погрожував їй телефоном.

Про випадок навколо земельної ділянки у міській раді дізнались від учасника АТО. Жінка теж була на прийомі і в міського голови, і в його заступника Олександра Грабенка. Після цього на місце виїжджала комісія від земельного управління. І сама Анжела, і її сусіди стверджують, посадовці навіть не зайшли, щоб оглянути земельну ділянку.

«Я знаю Анжелу Сергіївну давно. Вона все життя тут прожила, сирота. За бабцею довго доглядала. Вона запрошувала комісію до себе у двір, щоб подивились що до чого, а вони сказали, що їм немає там що робити. Стояли з папками під парканом, навіть не писали нічого, не те, щоб міряти», - згадує сусідка Ольга Шевчук, яка була присутня на виїзному засіданні.

У відповідях на заяви жінки після тієї виїзної наради міська рада повідомила, що «під час візуального обстеження домоволодінь №50 і №48-бпо пров. Об’їзному комісією встановлено, що межі земельних ділянок не порушуються… Комісія рекомендувала сторонам спору дотримуватись правил добросусідства».

Чому учаснику АТО дали дозвіл на оформлення ділянки менше 10 соток, як це передбачено законодавством, «Гречка» поцікавилась безпосередньо в земельному управлінні.

«Комісія виїздила по спору, через те, що жінка як суміжник земельної ділянки не хотіла підписувати межі цьому учаснику АТО. У рішенні міської ради прописано, що дається дозвіл на розробку проекту землеустрою для земельної ділянки площею 10 соток, але учасник АТО розробляє проект землеустрою на меншу ділянку. У рішенні прописується орієнтовна площа, однак ніхто не знає як буде запроектована земельна ділянка. Після виготовлення проекту реєструється земельна площа відповідно визначеної площі. У таких випадках фахівці нашого управління не можуть виїхати на місце і переміряти земельну ділянку, бо в нас немає відповідного обладнання», - прокоментував начальник управління земельних відносин та охорони навколишнього середовища Кіровоградської міськради Родіон Владов.

 

Анжела Август добиватиметься права на приватизацію через суд. Позов уже поданий і жінка очікує призначення першого засідання. Зв’язатися з Дмитром Макаренком і дізнатись його позицію у цьому конфлікті «Гречці» не вдалось, однак редакція готова опублікувати його коментар у наступній публікації.

Світлана Дубина
Фото автора

Поширюйте

Коментуйте


Реклама