Статті

Півсотні гектарів землі стали причиною конфлікту між батьками і директором школи на Кіровоградщині

. 4907

Володимирівська ЗШ І-ІІІ ступенів має у користуванні 50 га землі. Призначення ділянки – для вивчення агротехнологій. Оскільки площа масиву завелика, навчальний заклад здає ділянку в обробіток місцевому фермеру. Кошти, виручені від врожаю, на визначених умовах перераховуються на спецрахунок школи. Однак батьки переконують, кошти до рахунку не доходять.

«У нас є 50 га землі при школі для вивчення технологій. За 2015 рік наша земля офіційно по документах дала трохи більше 7 га/ц соняшника, хоча всі фермери і люди, які бачили ці соняшники кажуть, що такого малого врожаю бути не може. У результаті на рахунок надійшло лише 50 тис грн. І прокуратура, і поліція на наші звернення відповіли, що факти про порушення не підтвердилися. Зі звіту директора про використані кошти ми так нічого і не зрозуміли: 10 тисяч взяли на ремонт, 20 – на прибутковий податок і надалі у нас уже, виявляється, коштів немає. У роботі директора дуже багато порушень, але ми не можемо цього підтвердити, бо цього не хоче ні голова РДА, ні начальник районного відділу освіти», - розповідає мама старшокласника Тетяна Базилевич.


За словами пані Тетяни, грошима зі спецрахунку розпоряджається директор Тетяна Мошак, яка вже 5 років займає цю посаду. Минулоріч батьківський комітет намагався висловити їй недовіру, однак того не зробили, адже, як пояснили тоді на засіданні, таким чином батьки оцінили б роботу всієї школи, а не директора.

Тетяна Базилевич розповідає, на всі звернення отримує відписки з району, а правоохоронні органи порушень у використанні землі ніяких не побачили. Як боротись з розтратою коштів, які могли б використати на комп’ютери для дітей чи ремонти в школі, батьки не знають. З проханням провести перевірку діяльності директора батьки і частково працівники школи звертались навіть до тодішнього міністра освіти Сергія Квіта, однак звернення перенаправили назад в область.


У Кіровоградській РДА говорять, проблеми із використанням коштів бачить лише одна людина. Численні комісії, що виїжджали до закладу за її проханнями, не виявляли порушень.

"Третина всіх звернень, що є по Кіровоградському району на гарячих лініях всіх рівнів, - звернення від імені Тетяни Базилевич. Тільки за минулий навчальний рік було проведено низку перевірок діяльності Володимирівської ЗОШ, в тому числі комісіями районного та обласного рівнів, правоохоронними органами. Підтверджень нераціональності використання землі та коштів від її обробітку немає", - прокоментувала голова Кіровоградської РДА Алла Поліщук.

Як повідомили на запит "Гречки" у відділі освіти Кіровоградської РДА обробітком землі школи займається ТОВ «Санфілд», директором якої є Згривець Руслан Федорович. На яких умовах була дана земля у користування, у відповіді не зазначили. Так само не надали копію договору про участь у навчально-виховному процесі в дослідних та навчальних цілях, що укладений між фірмою та школою.

"Договір укладений на умовах спільного обробітку. Ми маємо предмет «технології агровиробництва», відповідно до тем якого учні виходять на поле і дивляться як відбувається на практиці обробіток землі. Усі витрати щодо обробітку землі несе фермер, однак чистий дохід від збуту врожаю ділиться із школою навпіл. Частина доходу школи має бути не меншою за 5% від собівартості земельної ділянки. Ще близько 20 тисяч з цього доходу, крім того, що платить фермер зі свого боку, ми маємо заплатити до податкової інспекції. Все це обговорювалось на батьківських зборах, так само звітується перед батьками за кожну копійку, що надійшла на спецрахунок нашої школи. Так само ми узгоджуємо з батьківським комітетом куди можемо витратити ці гроші, потім звітуємо ще перед відділом освіти", - розповіла директор школи Тетяна Мошак.

Керівниця закладу говорить, з Тетяною Базилевич не вдається налагодити зв'язок вже не перший рік. Конфлікт нібито почався через "неправильно сказані слова вчителькою дитині". Тетяна Мошак згадує, жінка вимагала звільнення вчительки, і однак вона відмовилась звільняти педпрацівника.

"Ця мама стільки надсилає комісій, вона усім незадоволена. Вона постійно пише мені, телефонує, погрожує, всі такі смски зібрані. Ким вона мене тільки не обзиває. Я теж хочу знайти якийсь захист. Ми писали заяви до поліції, але там мені пояснили, що це не привід для притягнення її до відповідальності. Ображає моїх дітей, вчителів", - розповідає Тетяна Мошак.

Директорка заперечує будь-які звинувачення мами учня, що у школі нічого не робиться. За всі 5 років за кошти зі спецрахунку було зроблено косметичні ремонти, покладено лінолеум у класах, змінено міжкімнатні двері, куплено мотокосу, неодноразово відремонтовано шкільну техніку, планується замінити балкон, де була оранжерея. Сам же фермер неодноразово надавав школі благодійну допомогу, частину врожаю за домовленістю віддавав картоплею та крупами для їдальні, завдяки чому вдавалось не піднімати вартість на харчування.

В обласному управлінні освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської ОДА про конфлікт знають, однак пояснюють, можуть втручатись лише в організацію навчально-виховного процесу. Питання використання землі - компетенція правоохоронних органів.

"Робоча група управління виїжджала у цей заклад. Перевіряла декілька питань, по яким було встановлено окремі факти порушень. Був даний час, ці порушення були усунуті і нами це було проконтрольовано на документальному рівні. У більшості випадків, що викладені у зверненнях по цій школі, порушення дійсно мають місце. Ми в цьому переконалися. Порушення стосувались підвезення учнів, відпрацювання педагогічними та непедагогічними працівниками робочого часу, організація харчування, використання земельної ділянки і батьківських коштів. Серед них більшість питань, особливо по землі, що не контролюються обласним управлінням освіти, а належать до компетенції перевіряючи органів – прокуратури і поліції. Батьківський колектив наполягає на кадрових рішеннях стосовно директора цього закладу. Це питання складне, оскільки троє звільнених за останній рік керівників навчальних закладів на територіях оскаржили це рішення в судах і повернулись на роботу. Вирішення питання звільнення не означатиме, що керівник не працюватиме", - прокоментував начальник обласного управління освіти Володимир Таборанський.

Одним із виходів вирішення конфлікту є приєднання Володимирівської ЗШ до опорної школи і перетворення її на філію. Кіровоградський район вже надав пропозиції щодо кількості опорних шкіл в районі.

За словами Володимира Таборанського, з району повідомляють, що створення опорних шкіл мають провести до 1 січня 2016 року. У разі перетворення навчального закладу на філію опорної школи посада директора скорочується. Як розповіла Тетяна Мошак, Володимирівську школу планується приєднати до Катеринівської.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама