Ексклюзив

Понад рік заступник командира 34-го батальйону перебуває за ґратами (ФОТО,ВІДЕО)

. 7863

14 листопада Торецький міський суд Донецької області обрав запобіжний захід для заступника командира 34-го мотопіхотного батальйону Валерія Галецького. Військовослужбовця обвинувачують відразу за трьома статтями Кримінального Кодексу. При цьому всі епізоди датовані різними періодами і під час досудового слідства чоловікові намагалися пред’явити ще й 115 статтю – умисне вбивство. Але не вдалось назбирати достатньо доказів. В разі якщо його вину Галецького буде доведено, чоловікові загрожує тривале ув’язнення.

 

watermarked gal1 

34-й батальйон територіальної оборони «Батьківщина» був створений у травні 2014 року у Кіровоградській області. Половина особового складу батальйону — кіровоградці; решта — зі східних областей України, Криму, Одеської та Львівської областей.

gal0Заступник командира 34-го батальйону Валерій Галецький, 72 року народження, уродженець Котовська Одеської області. 26 травня 2014 року призваний на військову службу по мобілізації. 6 серпня 2015 року Галецького було призначено командиром роти охорони військової частини - польова пошта В5509.

З 8 жовтня 2015 року військовослужбовець утримується в Бахмутському (колишній Артемівськ) УВП УДПтС України в Донецькій області.

Обвинувачення №1: ч.2 ст. 146 КК України (Незаконне позбавлення волі або викрадення людини. Карається обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк).

Капітана Галицького звинувачують у тому, що він, «діючи протиправно, без жодних законних підстав, з хибно зрозумілих інтересів служби вирішив незаконно позбавити волі жителів міста Торецька (Дзержинська) Донецької області Черемисіна Р.В., Бабіну І.О. та Фесика В.В. з метою їх залякування та отримання від них інформації про можливе знайомство з представниками незаконних збройних формувань та терористичних організацій так званих «ДНР» та «ЛНР»».

В підрозділі Галицького проходили службу солдати Сніжко О.І. та Ваховський Р.В.. Відповідно до обвинувального акту, 29 серпня 2014 року у місті Торецьку Донецької області вони виявили автомобіль, яким керував Чемерисін Р.В. у стані алкогольного сп’яніння. Водія та двох його пасажирів доставили до місцевого відділку міліції, де правоохоронцями складено протокол за ч.1 ст. 130.

Про це випадок військовослужбовці сповістили свого командира Валерія Галицького, той, начебто, наказав доставити нетверезого водія та його пасажирів на пост роти охорони у с. Шуми.

Пізніше Сніжко та Ваховський зв’язали скотчем руки Чемерисіну, Бабіну та Фесику і помістили їх в ґрунтову яму, де затриманих утримували від одного до семи днів, фактично незаконно позбавивши їх волі.
Відповідно до ст.3 Закоу України «Про боротьбу з тероризмом», боротьба з тероризмом ґрунтується на принципі законності та неухильного додержання прав і свобод людини і громадянина.

Відповідно до статей 14,15-1 цього Закону у районі проведення антитерористичної операції можуть вводитися тимчасово обмеження прав і свобод громадян. З метою захисту громадян , держави і суспільства від терористичних загроз. Може здійснюватись превентивне затримання осіб, причетних до терористичної діяльності, на строк понад 72 години, але не більше ніж на 30 діб. Підставою може бути обґрунтована підозра у вчиненні терористичної діяльності.

Затримання громадян здійснюється лише за вмотивованим рішенням начальника Головного управління СБУ або начальником Головного управління МВС України в АРК, у відповідній області за згодою прокурора та без ухвали слідчого судді.

Захист обвинуваченого вважає це звинувачення безпідставним, оскільки обвинувачення у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 146 КК України повинно містити дані про зговір обвинуваченого з двома бійцями, які під час проведення АТО незаконно, на думку, сторони обвинувачення затримали трьох осіб, які підозрювались у терористичній діяльності.

«Зазначені події відбувались в зоні АТО, в якій посадові особи залучені до операції мають певні права(згідно ст. 15 Закону України «Про боротьбу з тероризмом») і звільняються від відповідальності за заподіяння шкоди терористам. А відповідно до ст. 22 цього ж Закону, якщо під час проведення антитерористичної операції вимушено заподіяна шкода життю, здоров'ю і майну терористів, військовослужбовці та інші особи, які брали участь в антитерористичній операції, звільняються від відповідальності за цю шкоду відповідно до законів України.

Таким чином, якщо посадові особи, залучені до АТО, вважали, що затримують чи охороняють терористів, вони не можуть бути притягнені до кримінальної відповідальності за спричинення їм шкоди», - говорить Юрій Усатенко, адвокат обвинуваченого.

watermarked gal2

Обвинувачення №2: ч.1 ст. 121 ККУ ( Умисне тяжке тілесне ушкодження. Карається позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років)

Наказом командира військової частини В5509 №150 від 1.11.2014 року Валерій Галецький призначений на посаду командира мотопіхотної роти, та отримав військове звання «майор».

3.12.2014 року у с. Кірове поблизу житлового будинку виникла сімейна сварка між громадянкою Суховою Л.М. та її співмешканцем Пригуновим Л.М. . Останній відібрав у жінки мобільний телефон та ключі від квартири. Про інцидент повідомили майору Галецькому, і він приїхав на місце подій. Разом з Суховою Галецький піднявся на другий поверх будинку, де вони зайшли до квартири іншого громадянина Слотюка, щоб з’ясувати де знаходиться Пригунов. За версією слідства, майор на ґрунті «раптової особистої неприязні» до власника оселі вдарив того як мінімум один раз руків’ям пістолету. В наслідок чого Слотюк впав та вдарився головою об твердий предмет, отримавши тяжкі тілесні ушкодження. При тому самого удару ніхто не бачив, як не бачили і хто бив. Громадянка Сухова свідчила, що чула кілька ударів. Також вона повідомила, що після виходу з квартири Слотюка Ю.С., розташованої на другому поверсі, вона з обвинуваченим піднялась на поверх вище. Після огляду іншої квартири при виході з під’їзду побачила потерпілого, який лежав під сходами першого поверху з закривавленою головою.

При цьому, згідно до обвинувачення, від отриманих ударів потерпілий втратив свідомість в квартирі і при падінні вдарився потилицею о тупий предмет з необмеженою поверхнею, отримавши тяжкі тілесні ушкодження. З такими травмами Слотюк самостійно вийти з квартири та дійти до першого поверху не міг
Крім цього, такого тупого предмету «з необмеженою поверхнею» не на полу не на дивані його квартири не знайдено.

«Це доводить, що Слотюк, перебуваючи в стані сильного алкогольного сп’яніння, пішов на перший поверх під’їзду будинку де мешкав і впав на сходах, спричинивши собі переломи кісток основи черепу», - стверджує Усатенко.Обвинувачення №3: ч. 4 ст. 296. Хуліганство (Хуліганство вчинене із застосуванням вогнепальної або холодної зброї чи іншого предмета, спеціально пристосованого або заздалегідь заготовленого для нанесення тілесних ушкоджень,- караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років).
Відповідно до наказу від 1 лютого 2015 року, Галецького призначили заступником командира військової частини В5509.

gal5За матеріалами кримінального провадження, 29 серпня 2015 року, Валерій Галецький, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, сім разів вистрелив по колесах автомобіля «Nissan Terrano II», яким пересувалися бійці військової частини В2304 (17 ОмпБ) старші солдати Кардаш І.І. та Петренко А.В., чим спричинив матеріальну шкоду та вчинив злочин передбачений ч. 4 ст. 296.

Відповідальність за ст. 296 КК України наступає за Хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом.

«Стрільба по колесах автомобіля не містить ознак зухвалості чи цинізму, що є загальновідомою інформацією, тому обвинувачення за ч. 4 ст. 296 КК України є безпідставним, - вважає захисник обвинуваченого. - Відповідальність за стрільбу з вогнепальної зброї в населених пунктах передбачена ст. 174 КУпАП, яка тягне за собою накладення штрафу від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї і бойових припасів або без такої».

Обвинувачений Валерій Галецький перебуває в СІЗО вже 1 рік та 3 місяці, минулого понеділка Торецький міський суд лишив заступник командира 34-го батальйону за ґратами, підтримавши клопотання прокурора, який просив суд обрати саме такий запобіжний захід.

Адвокат Юрій Усатенко клопотав про зміну запобіжного заходу на особисту поруку. Поручитись за військовослужбовця погодилися троє нардепів, один з них Іван Крулько, член фракції «Батьківщина». Нардепи Вадим Івченко, Сергій Євтушок також написали відповідні клопотання, але на суд не з’явилися.

watermarked gal3

«Те в чому звинувачують пана Галецького не свідчить про те, що він ухилятиметься від правосуддя та становитиме загрозу суспільству. Окрім того, Галецький сам з'явився на вимогу правоохоронних органів, та склав зброю. А якщо він дійсно винуватий у вчиненні цих злочинів, а перебування в СІЗО зменшує термін покарання, яке він мав би понести», - заявив Крулько.

Проте суд залишив Валерія Галецького під вартою. Окрім того, в наступне засідання суд викликав свідків Щербіну О.О., командира 17-го мотопіхотного батальйону, громадянку Сухову, місце знаходження якої наразі невідоме, Кудімова, який перебуває в Торецьку та Бігунова, який нині опинився в колонії.

watermarked gal4

Всіх свідків допитають в рамка ст. 121. Бігунов раніше відмовився давати свідчення. Потерпілий по ч.4 ст.296, який проживає в місті Вінниці, також раніше відмовився свідчити по справі.

gal

Наступне засідання відбудеться 24 листопада о 14.00.

Фото: Валерій Лебідь

Поширюйте

Коментуйте


Реклама