Ексклюзив

Власниця зруйнованої квартири у Кропивницькому досі без житла: подробиці (ВІДЕО)

 Автор: Валерій Лебідь. 4816

Як «Гречка» вже розповідала, вчора 24 листопада у центрі Кропивницького впала стіна та перекриття житлового будинку. В наслідок якого повністю зруйновано одну з трьох квартир, розташованих в будівлі. Власниця зруйнованого житла не постраждала.

 

watermarked dim1

Наталія Сьомкіна переконує - її сусіди, власники напівпідвального приміщення, зняли перекриття та вивезли кілька тонн землі, що зрештою призвело до руйнування будинку.

«У мене підлога «ходила» мов батут, коли йдеш по ній, то мов по батуту, - говорить потерпіла. – Двері перекосились та перестали закриватися. Коли я дзвонила молодим людям, мені казали, що все це дурниці. А ввечері почало все тріщати, почувся м’який звук. Я була на кухні, воду підігріла. Я навіть відразу не зрозуміла що це…».

Наталія накинула пальто та вибігла на вулицю і побачила, що частина її квартири просто пішла під землю.

watermarked dim2

Як розповіла начальник ЖЕО №1, Світлана Ковальова, будинок було збудовано у 1900 році, в ньому розміщено 3 квартири. Підвальне приміщення нещодавно було продано, після чого там розпочалися ремонтно-будівельні роботи. Як з'ясувалося після обвалу, роботи були несанкціонованими та без погодження архітектурною інспекцією міста. Із трьох квартир була заселена лише одна, стіна якої й обвалилася.

Олексій, власник цокольного поверху будинку, свою вину в тому, що сталося заперечує, та переконує, що не мав питати жодних дозволів на проведення ремонтних робіт в своїй квартирі.

watermarked dim3watermarked dim4

«Стіни відходили і тріскалися вже давно. Самі мешканці скаржилися на те, що коли по вулиці проїзжала важка техніка тріскались стіни. Я вважаю, що через низьку температуру та вологість прискорився процес руйнування», - говорить власник напівпідвального приміщення.

У міській раді вже розпорядились про проведення необхідних експертиз, після чого вирішуватимуть як укріпити будинок, щоб запобігти подальному руйнуванню.

«Власник цокольного приміщення проводив будівельні роботи і напевно припустився конструкційних порушень, зокрема, пониження грунтів. За попередніми даними, жодних дозволів на проведення таких робіт у нього не було», - говорить Олександр Мосін, заступник міського голови Кропивницького.

Як повідомили «Гречці» в ГУ НП у Кіровоградській області, за фактом вчорашнього інциденту відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст. 194 - Умисне знищення або пошкодження  чужого майна, що заподіяло шкоду у великих розмірах. Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або позбавленням волі на строк до трьох років.

watermarked dim5

На сьогодні питання надання тимчасового житла потерпілій не вирішено. За словами Наталії Сьомкіної, вона отримала від міської ради 500 гривень матеріальної допомоги та пропозицію лягти на обстеження та лікування до 4-ї лікарні, адже у жінки підвищений тиск і після вчорашніх подій стан її здоров’я погіршився. За час лікування, ймовірно, і буде вирішено питання тимчасового помешкання для пані Наталії. Також жінці пообіцяли допомогти речами першої необхідності. Також потерпілій допоможуть в місцевій філії "Червоного хреста" .

Фото, відео: Валерій Лебідь

Поширюйте

Коментуйте