У школі Новомиргорода 19 років триває конфлікт та суди між директором і вчителькою

Опубліковано . в Статті

Кількість переглядів - 4168

До «Гречки» звернулася вчителька зарубіжної літератури Новомиргородської середньої школи №2 Ярослава Слуцька, яка вважає, що директор школи Віктор Мурзак неправомірно розподіляє педагогічні години, не доплачує їй лікарняні та премії та упереджено до неї ставиться через конфлікт особистого характеру.

konflikt

За її словами вже протягом 19 років вона перебуває у сварці із директором навчального закладу, в якому вона працює.

«В мене 28 років педагогічного стажу, 19 з яких у мене конфлікт із директором школи. 8 років назад у нас навіть тривали судові процеси. Коли я пішла в декрет, він на моє місце взяв «свою» людину, а коли я вийшла, то вже на нас двох не вистачало годин зарубіжної літератури. Тоді директор, без мого відома, понизив мене в посаді, перевівши на посаду вихователя групи продовженого дня, а зарубіжної мені лишили лише 6 годин. В той час я до суду не звернулася. Наступного року мені дали півставки вчителя зарубіжної літератури. Я подала позов до суду, який виграла. На третій рік мене взагалі звільнили, однак в суді я відстояла свої права і мене поновили на роботі. Потім у нас було тимчасове "перемир’я". Однак, 2 роки назад я допомогла вчительці, в якої виник конфлікт, після чого до мене знову почали виявляти упереджене ставлення. В минулому році мені знову не надали належну кількість годин. Я вважаю, що директор здійснює неправомірне роз приділення шкільного компоненту. В нас у школі це відбувається як конкурс сумок – хто більше принесе, той отримає більше педагогічне навантаження», - розповіла педагог.

Як стверджує пані Ярослава, в усіх інших вчителів по півтори ставки педнавантаження. Жінка зверталася до різних інстанцій, в тому числі й обласного департаменту освіти та заступника Міністра освіти України.

«У нас давно вже школа не державна, а приватна школа Віктора Романовича. Місцеві чиновники з ним навіть не хочуть зв’язуватися», - вважає вчителька.

Також, за словами Слуцької, керівник навчального закладу не дає можливості їй розвиватися та підвищувати педагогічну категорію, адже вже втретє, з подачі директора, їй підтверджують першу категорію.

«Навіть мої лікарняні він вчасно не здає, щоб я виплати вчасно не отримувала»,- зауважує пані Ярослава.

На даний час жінка самостійно виховує двох дітей. В поточному навчальному році вона має педагогічне навантаження 6 годин зарубіжної літератури та призначена вихователем групи продовженого дня, однак, за її словами це призначення відбулося незаконно, без її відома.

«Мурзак сказав мені, що якщо я не напишу заяву на групу продовженого дня, то він мене звільнить, а я сама виховую двох дітей. Якщо ж напишу цю заяву, то сама собі підпишу вирок», - зауважила жінка

Крім того, педагог наголошує, що її навіть залишили без премії через те, що вона взяла один день за власний рахунок , щоб поїхати до заступника Міністра.

Слова педагога Слуцької, щодо упередженого ставлення до неї, підтвердила й інша вчителька, яка працювала у даній школі. Саме за неї пані Ярослава заступилася два роки тому, коли виникла неоднозначна конфліктна ситуація у роботі вище згаданого педпрацівника. Тоді ця жінка все ж таки звільнилася.

Свою особу педагог попросила не називати, однак зазначила, що звільнилася, бо більше не витримувала постійного приниження від директора. Крім того, за її словами, серед інших причин такого ставлення керівник закладу вказав їй і на те, що вона подруга вчителя Слуцької.

«Гречка» звернулася за коментарем , щодо ситуації до начальника департаменту освіти Кіровоградської ОДА Володимира Таборанського, який підтвердив, що вище зазначена проблема дійсно є і в департамені неодноразово реагували на звернення працівниці.

«Ми кожного разу реагуємо на цю ситуацію, зобов’язуємо відділ освіти Новомиргородської РДА комісійно перевірити ці питання і нам надається довідка. На підставі цієї довідки ми робимо висновки чи мають там місце порушення чи не мають. Наприклад, остання ситуація це та, що Ярославі Мар’янівні керівником не виплачено щорічну грошову винагороду, єдиному педагогу в закладі. Ми зобов'язали відділ освіти розібратися. На сьогодні в мене є інформація, що дійсно знайдено порушення у цих діях зі сторони директора і в грудні місяці це питання буде вирішено. Ярослава Мар’янівна отримає так само, як і решта педагогів, щорічну грошову винагороду. Загалом в основі всіх цих проблем лежить особистий конфлікт між керівником і даним педагогічним працівником. Вони вже багато років не можуть знайти між собою спільну мову. Через те намагаються при нагоді один іншому зробити якісь негарні речі. Останні дії директора, щодо розподілу премії визнано незаконними. Попереднє звернення було щодо розподілу педагогічного навантаження – відповідно до чинного законодавства директор школи є тою особою, що здійснює розподіл педагогічного навантаження. Попередньо у Ярослави Мар’янівни була більша кількість годин. Навесні під час попередньої тарифікації директор повідомив Слуцькій, що змінюється кількість годин і вона особисто власною рукою підписалася, що вона погоджується на такі дії. Потім, коли прийшов час і кількість годин була зменшена, Ярослава Мар’янівна почала піднімати це питання в області та навіть у міністерстві. Але якщо брати документи, то саме в цьому питанні зроблено керівником законні дії, які відповідають нормативній базі. Інше питання, що дійсно як людина, як керівник – міг знайти інші можливості для вирішення цього питання, знайти інші години. Педагог Слуцька на сьогодні є людиною, яка має складну хворобу, тому вона просила керівника щось інше їй знайти замість годин групи продовженого дня, але директор не захотів», - розповів очільник департаменту освіти ОДА.

У Новомиргородському районному відділі освіти теж підтвердили наявність конфлікту та те, що вони відреагували на розпорядження обласного департаменту.

За словами начальника районного відділу освіти Олександра Єпанчі, директору Мурзаку вже винесено догану за порушення ст. 57 Закону про працю, а саме невиплату щорічної грошової винагороди. Що ж до розподілу педнавантаження, то неправомірності в діях керівника не виявлено.

Пізніше Ярослава Слуцька повідомила «Гречці», що надійшов лист від районного відділу освіти, в якому повідомляється, що директор Мурзак дійсно порушив законодавство.

«Є документ районного відділу освіти, - розказала жінка, - що проаналізувавши надані факти директор школи Мурзак порушив чинне законодавство, а саме ст. 57 про надання щорічної премії -13 зарплати - Слуцькій про що був попереджений листом та отримає догану».

Також, жінка отримала відповідь від управління Держпраці у Кіровоградській області, в якому йдеться, що за наданими фактами було проведено аналіз та виявлено ознаки порушення Мурзаком В. Р. кількох статтей Кодексу законів про працю України, щодо розподілу педнавантаження та виплати лікарняних. Крім того у листі зазначається, що було порушення  законодавства за ст. 173 КК України, а саме порушення закону» Про загальнообо’язкове державне соціальне страхування». 

SL

SL1

Після цього жінка викликала поліцію, однак за її словами у райвідділі поліції справу за висновками про порушення законодавства від управління держпраці, відкривати не захотіли, проте пояснення і в неї і в директора Мурзака взяли.

Із самим директором Віктором Мурзаком зв'язатися не вдалося. Він обіцяв відповісти на питання, але перестав брати слухавку. "Гречка" готова надати йому змогу висловити власну позицію щодо ситуації.

Наразі конфлікт не розв’язано , розбірки між вчителем та директором тривають.

 

Таміла Бакай

G

Сподобалася стаття?

Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

мир тв