Ексклюзив

ГПУ просять розслідувати чому колишнім керівникам "Креативу" не оголошують про підозру у злочині

. 8647

Представники підприємства, зерно якого вартістю близько 40 мільйонів гривень зникло з елеваторів «Креатива», звернулись до ГПУ(Генеральної прокуратури), оскільки вважають, що прокуратура Кропивницького затягує з оголошенням підозри винуватцям.

ber1

На той час «Креатив» належав родині нардепа Станіслава Березкіна, а Юрій Давидов був його правою рукою і фактичним керівником виробничих процесів. Пізніше Давидов залишив підприємство і створив власну компанію. Разом з ним «Креатив» покинула низка топ-менеджерів і клієнтів, а згодом частину підприємства взагалі продали. Вже після купівлі підприємства нові власники виявили, що частину активів підприємства встигли вивести і подали на екс-акціонерів позов до суду.

У літку 2015 ТОВ «Інформаційно-торговий дім -ЛС» позивалося до ПрАТ «Креатив». Зернотрейдери подали до суду, коли «Креатив», на чиїх елеваторах зберігалось зерно, відмовився повертати його. Згодом зернотрейдери дізнались, що їх зерна просто немає на елеваторах . У той час представник ПрАТ "Креатив" клопотав перед судом провести почеркознавчу експертизу договорів про зберігання зерна, що представили суду трейдери, оскільки сумнівається в справжності документів.

За фактом зникнення соняшникового насіння розпочали кримінальне провадження. 31 серпня 2016 року до НДЕКЦ(науково-дослідницький експертно-криміналістичний центр Експертної служби) МВС України в Черкаській області від начальника відділу СУ ГУНП в Кіровоградській Шарія Я.С. надійшла постанова про проведення судово-економічної експертизи.

Експертиза встановила, що представники ПрАТ «Креатив» взагалі не мали права та можливості здійснювати відповідальне зберігання насіння соняшнику на території елеваторів (юридично елеватори належать ПП «Еллада») без можливості його подальшої переробки на олію.

Документально підтверджено, що насіння зникло загальною вагою 4 989,68 тон, у період з 30.09.2014 по 14.11.2014 року.

«З огляду на те, що акти приймання-передачі на зберігання насіння соняшнику складені від імені представника ПрАТ «Креатив», який засвідчив факт отримання вказаної сільськогосподарської продукції та те, що у подальшому на підприємстві ПрАТ «Креатив» відповідальне зберігання вказаної сільськогосподарської продукції не відображене, відповідальним за збереження вказаної продукції є Давидов Юрій Григорович», - зазначаено у висновках експертизи.

В результаті проведених експертних досліджень документально встановлено, що нестача відбулась у наслідок невідображення її у документах бухгалтерського обліку відповідальними особами «Креативу».
Експертизою також підтверджено збитки спричинені ТОВ «Інформаційно-торговий Дім - ЛС» на суму 37 441 610 грн., що являє собою номінальну ринкову вартість неповернутого насіння.

Беручи до уваги висновки цієї експертизи, а також сукупність інших доказів, які доводять факт скоєння кримінального правопорушення, слідчим було складено повідомлення Юрію Давидову та Костянтину Бугері, чий підпис також є в документах,  про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, які спрямовані на погодження до прокуратури міста Кіровограда.

Проте, прокуратура не погодила повідомлення про підозру. На додаткове звернення потерпілих до відомства,  їм повідомили, що вони не в праві клопотати про оголошення підозри.


23 грудня 2016 представники ТОВ «Інформаційно-торговий дім-ЛС» звернулись зі скаргою до Генпрокуратури, адже вважають, що місцева прокуратура свідомо затягує слідство у справі.

«Гречка» звернулась до прес-служби прокуратури області за офіційним коментарем цієї ситуації.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама