Педколектив школи Новомиргорода стверджує, що колега розповіла неправду про конфлікт із директором

Опубліковано . в Статті

Кількість переглядів - 4038

У грудні 2016 року "Гречка" вже писала про те, що на Кіровоградщині, у школі Новомиргорода 19 років триває конфлікт та суди між директором і вчителькою. Вчителька зарубіжної літератури Новомиргородської середньої школи №2 Ярослава Слуцька вважає, що директор  Віктор Мурзак неправомірно розподіляє педагогічні години, не доплачує їй лікарняні та премії та упереджено до неї ставиться через конфлікт особистого характеру. Тоді редакції не вдалося зв'язатися із іншою стороною конфлікту - директором. Однак, після того як матеріал було опубліковано, педагоги вищезазначеної школи розповіли про своє бачення даної ситуації. Також свою позицію висловив і директор навчального закладу Віктор Мурзак.

 

konflikt 1

Відтак, " Гречка" отримали листа від колективу Новомиргородської ЗШ І-ІІІ ступенів №2, в якому вчителі висвітлюють з іншого боку події, про які йдеться у статті .

"Хочемо висвітлити свою думку стосовно порушених у статті проблем, адже більшість думок, які висловлює Слуцька Я.М., є відвертою брехнею. У нашій школі навчається 390 учнів, з якими працюють 37 педагогів. Через малу наповнюваність класів не всі вчителі мають повне педагогічне навантаження. Це, в першу чергу, стосується вчителів зарубіжної літератури, до числа яких входить і Ярослава Мар’янівна.

У 2016-2017 навчальному році маємо 28 годин зарубіжної літератури. Ставка вчителя становить 18 годин. Як можна рівномірно розподілити 28 годин на трьох викладачів? Тому директор запропонував усім трьом педагогам «довантажити» ставку годинами групи продовженого дня. В одному із коментарів статті зазначено, що директор, «як людина, як керівник-міг знайти інші можливості для вирішення цього
питання, знайти інші години». Так, він їх знайшов, вихід був запропонований, але це не задовольнило Ярославу Мар’янівну, бо вона хоче тільки години зарубіжної літератури. А яке право має директор забирати ці години в інших працівників і віддавати їх Слуцькій? Все, що було, він справедливо розподілив між трьома педагогами. Двоє з них, маючи вищі категорії, звання «старший учитель», погодилися працювати на групі продовженого дня, бо розуміють, що години «домалювати» не можна, а от Слуцька Я.М. одразу почала звертатися в усі інстанції з вимогою дати повну ставку їй, а іншим вчителям віддати, що залишиться. То чим же вона краща за інших? Тим, що одразу звертається до суду?

 Кожна інстанція визнавала, що дії директора були законними. Тому Ярослава Мар’янівна вирішила «вилити» на директора і школу побільше бруду, щоб хоч якось дошкулити і задовольнити своє самолюбство.

 Стосовно «своєї» людини, про яку пише Слуцька, повідомляємо наступне: у 2001 році зі школи розрахувалася вчитель української мови та літератури, і на її місце одразу ж взяли іншого педагога. Ярослава Мар’янівна розцінила це як загрозу для її майбутнього педагогічного навантаження (бо була в цей час у декретній відпустці) і одразу, коли вийшла на роботу, почала звертатися до суду, хоча Слуцька викладає зарубіжну літературу, а «своя» людина, яка замінила іншого працівника,- українську мову та літературу.

Далі Слуцька фантазує ще більше і стверджує, що для того, щоб потрапити на роботу до школи, треба пройти «конкурс сумок». До чого ж тут конкурс, якщо в школі немає вакансій вже декілька років поспіль? Про це навіть смішно читати. Робота вчителя ціниться не по сумках, а по результативності знань учнів, що абсолютно не хвилює Ярославу Мар’янівну. До того ж, не директор приймає на роботу педагогів, а відділ освіти «за рекомендацією директора», тобто остаточне рішення приймає відділ освіти.

У цьому навчальному році Слуцька продовжує свою війну проти всіх і кожного. З 01 вересня по 19 грудня вона жодного дня не була на роботі, перебуваючи на лікарняних (то зуб болить, то рука і т.п.), хоча містом  прогулювалась повна сил і здоров’я і, збираючи навколо себе слухачів, погрожувала в бік школи, мовляв, «я їм ще покажу». Тож, коли на педагогічній раді вирішувалося питання про грошову винагороду для педагогічних працівників, колектив одноголосно вирішив, що Слуцька на неї не заслуговує, адже нагорода дається за добросовісну роботу, а Ярослава Мар’янівна постійно перебувала на «липових» лікарняних, її не хвилювали питання знатимуть діти зарубіжну літературу чи ні, вона не проводила підготовку дітей до ЗНО, її вихованці не брали участі в конкурсах.

Звичайно, вона має гарний акторський талант і, заламуючи руки, заявляє, що її образили, але ми вважаємо, що вчинили правильно. До того ж, новий семестр у неї знову розпочався з лікарняного, тобто у поточному навчальному році педагог пропрацювала лише 13 днів, та ще й вимагає за це винагороду. 

Войовничі стосунки склалися у Слуцької не тільки з директором, а й з усім колективом. У школі з нею майже ніхто не спілкується, бо всі бояться «бути героями» її чергових пліток і прокльонів. Вона одразу ж згадує Бога іговорить, що всі, хто її образив, будуть покарані. Ми вже теж стомилися від такої людини в колективі, життєвий принцип якої «на війні всі засоби згодяться», яка не зважає на моральні принципи, обмовляє весь колектив, вигороджуючи тільки себе. Ярослава Мар’янівна не переймається проблемами школи, ніколи не проводить відкриті уроки, бо, якщо треба відкритий урок, одразу бере лікарняний. Вона стверджує, що її ображають і не розуміють. Але як ставиться до колективу вона? З її постійних звернень до різних інстанцій виходить, що одна вона права, а 37 вчителів, які працюють у школі, говорять неправду. Так не буває. Тому просимо вас допомогти нам висвітлити нашу позицію з даного питання, " - йдеться у повідомленні.

Крім того, сам керівник школи Віктор Мурзак стверджує, що конфлікт не носить особистого характеру.

"Ніякого особистого конфлікту немає, а тим більше хабарів "сумок", про які вона розповідає. Я людей ціную по праці. Це вчителька, яка не хоче працювати. Навіть було таке, що я їй давав факультативні заняття після уроків, а вона надумала собі "ідіть діти додому тільки, щоб директор та завучі не бачили" та й відпускає їх. В мене є й зібрані пояснювальні, які і діти й вчителі писали, щодо даних випадків. Людина, яка багато розказує, але до роботи...В мене до неї немає жодних особистих притензій, хоч вона й судилася неодноразово зі мною, і було що хоч.. Я ще раз зазначаю, що я цінуюю людей за те, як вони виконують свої трудові обов'язки - навчають дітей. Колектив у нас працелюбний, а Слуцька знову пару днів з Нового року побула і в черговий раз пішла на лікарняне, хоча по Новомиргороду бачать як вона в цей час "прогулюється із високо піднятою головою". Всього того, що розповіла Ярослава Мар'янівна, щодо "сумок", особистого упередженого ставлення та багато інших ситуацій і близько не було!", - прокоментував директор навчального закладу.

 

Таміла Бакай

G

Сподобалася стаття?

Коментарі  

 
0 # Олександр38 09.12.2017, 09:37
38 років живу в Новомиргороді, знаю Віктора Романовича дуже давно. Він цілком порядна людина. А що це, не можна знайти спосіб вигнати хвору на голову людину (вчительку) з педколективу? Це ж неподобство отак себе поводити! Вигнати і не дивитись у який бік пішла.Зі Слуцькою "честі" бути знайомим не маю, але видно зразу, що якийсь неадекват.
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

мир тв