Подробиці розслідування ДТП за участі автобуса. Директору «ДЮЦу» оголосили догану (ФОТО)

Опубліковано . в Статті

Кількість переглядів - 3223

За результатами роботи кількох комісій стосовно ДТП за участі автобуса з Кропивницького зроблено вже певні висновки та визначено кількох відповідальних осіб. Проте ще й досі ніхто не покараний, тривають і слідчі дії у кримінальних провадженнях за фактом ДТП та стосовно неналежної організації перевезень.

duccc

Майже два місяці минуло відтоді, як жителі Кропивницького потрапили у ДТП під Дніпром. 3 грудня автобус, що перевозив групу дітей з Центру дитячо-юнацької творчості, перекинувся. Тоді загинула місцева жителька, яка стояла на узбіччі, постраждали і 19 пасажирів автобуса, всі вони вихованці та працівники КПШНЗ «Кіровоградського обласного Центру ДЮТ». Отримані травми, переважно легкого та середнього ступеня. Дніпровська поліція розпочала кримінальне провадження за ч.2 ст.286(Порушення правил безпеки дорожнього руху) КК України.

Дехто з батьків в той же день поїхали на місце ДТП та забрали своїх дітей додому. Ті розповіли, що керівники групи, діти та дорослі, які були в автобусі, після аварії згуртувалися, допомагали одне одному.

Розібратись у ситуації, знайти та покарати винних, окрім правоохоронців мають і спеціальні комісії. Зокрема, 5 грудня, розпочато службове розслідування відносно керівництва ЦДЮТу комісією департаменту освіти та науки Кіровоградської ОДА. За 19 днів роботи вона вивчила всі матеріали, пов’язані з підготовкою поїздки та наслідками ДТП, взяла пояснення учасників поїздки. В підсумку освітянська комісія встановила низку порушень з боку керівництва дитячого закладу та керівника групи.

1. ЗАБОРОНА ПЕРЕВЕЗЕНЬ ОРГАНІЗОВАНИХ ГРУП ДІТЕЙ

duccc3Директор департаменту освіти та науки Кіровоградської ОДА Володимир Таборанський запевняє, що автобус з дітьми вирушив до Дніпра попри рішення обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, під час якого нібито було прийняте рішення про заборону руху шкільних автобусів і автобусів, які перевозять організовані групи дітей з 2 грудня.

- Дозвіл на відрядження департамент дав за тиждень до поїздки, тоді з погодою не було жодних проблем.
Попри те, що вже 1 грудня о 16.45 інформація про заборону поїздок груп дітей була доведена керівникові закладу, поїздка скасованою не була.

Директор дитячого закладу Анна Суркова переконує, що діяла у відповідності до інструкцій, та жодних порушень з її боку не було.

- Заборони на виїзд туристичних або рейсових автобусів не було. Підстав не випускати автобус не було також. На наявному у нас документі зазначено, що заборонили виїзд лише шкільним автобусам і тільки 2 грудня 2016 року.

Наталія Овчаренко, мати одного з вихованців студії «Маска» розповіла, що поїздка була під питанням, але дороги відкрили, і діти поїхали на фестиваль.

- Вранці ми склали в дорогу речі і на 9 годину всі мали бути біля ДЮЦа. Передзвонив синові хлопчик і сказав, що ми не їдемо, бо автобуси не випускають з міста. Син набрав одного з керівників «Маски», та повідомила, що «все нормально, їдемо». Після того знов передзвонив хлопчина і сказав, що «МЧС» випускає, їдемо.

2. ПОГОДЖЕННЯ З ДАІ, ТЕХНІЧНИЙ СТАН АВТОБУСА

Керівник департаменту освіти відзначає, що окрім невиконаної заборони на перевезення організованих груп дітей, директор дитячого закладу не переконалась в наявності у перевізника всіх необхідних документів. Зокрема, поїздку не було погоджено в ДАІ, а сам автобус був в неналежному технічному стані. За документами відрядження мало розпочатись о 7.30, а по факту з Кропивницького автобус виїхав близько 11 години.

- Автобус тричі ламався поки доїхав до виїзду з міста. Водії щось там ремонтували, їм підвозили якійсь шланг. За правилами, перевізник мав просто замінити автобус, а керівник групи – повідомити керівника закладу про те, що сталося, але вона цього не зробила.

Головний спеціаліст відділу департаменту, учасник комісії Розалія Подплетня додає, що автобус рухався дуже повільно, зі швидкістю близько 50 км. на годину. То ж близько 17.00, коли до Дніпра лишалося 20 кілометрів, було вже темно, а перевезення груп дітей в темний час доби заборонено.

duccc1Анна Суркова запевняє, що всі необхідні документи були оформлені, серед них і погодження ДАІ.

- Весь пакет документів був оформлений відповідно до законодавства, а за дозвіл ДАІ відповідальний перевізник, і відповідний штамп на маршрутному листі водії нам показували.

Виїхали від ОЦДЮТ коли було отримано підтвердження, що відповідні ділянки маршруту розчищенні та заборони руху рейсових автобусів немає.

Наталія Пікуліна, директор турфірми «Спутнік», спростовує закиди про неналежний стан автобуса, говорить, що несправність було негайно усунуто і на подальший перебіг подій вона не мала жодного впливу.

- Ми мали весь необхідний для перевезення пасажирів пакет документів. Автобус був у повному порядку. Це також підтвердила проведена експертиза.

Я особисто відвезла водія на ринок, він придбав необхідну паливну трубку, що вийшла з ладу та замінив її. На моїх очах автобус поїхав далі о 10.40.

duccc2Наталія Овчаренко запевняє, що наполягала б на відміні поїздки, якби була в автобусі і бачила, що понад годину його намагаються полагодити.

- Якби я їхала в автобусі і він простояв біля «янгола», я б відговорювала б батьків: «Давайте не будемо ризикувати».

Автобус не ламався тричі, вони ставали і когось чекали, а поламалися саме біля «янгола», де зупинка тривала півтори години. Водій і керівник перевізника запевнив, що все нормально і автобус їхатиме. Проте ДТП сталося не через цю несправність.

3. МЕДИК. ЗАМІНА ВОДІЇВ

Згідно з правилами дорожнього руху, до перевезення організованих груп дітей відноситься одночасне перевезення групи з десяти і більше дітей, для яких замовником послуги призначається керівник, відповідальний за супроводження їх під час поїздки, а на групу з 30 і більше дітей призначається також медичний працівник.

Освітянська комісія встановила, що в автобусі не було медичного працівника, який мусив бути при тій кількості дітей, яку перевозили. З’ясувалось, що формально його вписали в папери, але в Дніпро він так і не поїхав. Окрім того, не було проведено і необхідний інструктаж зі супроводжуючими.
В дитячому закладі переконують, що медпрацівник захворів, але його функції виконували двоє працівників ЦДЮТу, які мають відповідну освіту.

Директор Центру дитячо-юнацької творчості Суркова розповідає:

- Договір з медичною сестрою був підписаний. Про те, що вона захворіла і керівники гуртків, які мали відповідні дипломи, взяли ці функції себе, я дізналася у ході перевірки.
Чанковська А.М. та Соф'янчук Т.С., в яких є відповідні дипломи запропонували самі виконати функції медпрацівника.

У членів комісії виникли питання невідповідності змісту договору з реальністю, зокрема тому, що за кермом автобуса були не ті водії, які перевізник зазначив в документі. Директор турфірми «Спутнік» Пікуліна переконує, що це не принципове питання і водіїв можна замінити навіть в день виїзду, адже це живі люди і з кожним може статися щось непередбачене.

- Заміна водіїв може відбуватися в день виїзду, а в нашому випадку це сталося в понеділок, при тому, що виїзд був в суботу. В договір ми не вносили зміни, адже він укладається з підприємством, а не з водієм. Вони були повідомлені заздалегідь. Водій за день до виїзду заправив автобус, водійська категорія обох водіїв дозволяла здійснювати перевезення груп дітей, обидва мають понад 20 років стажу за кермом.

avtobb8

4. ОБСТАВИНИ ДТП. СЛІДСТВО. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

Директор «Спутніка» Наталія Пікуліна розповіла про обставини самої ДТП, вважає, що її працівник зробив все, що від нього залажало в тій ситуації.

- На території Дніпропетровської області була ожеледь і не розчищена дорога. Автобус рухався в лівій смузі руху, праворуч його обігнав пікап білого кольору. Водій позашляховика неадекватно поводився: перелаштовувався з ряду в ряд, пригальмовував, зрештою підрізав автобус, повернувши різко ліворуч з правого ряду. Щоб уникнути зіткнення, наш водій прийняв праворуч. Враховуючи те, що автобус високий та був сильний вітер, на слизькій дорозі автобус розвернуло і він виїхав на узбіччя. Там він практично зупинився, але почав зсуватися донизу. На мою думку, водій зробив все можливе, щоб вийти з ситуації, що склалася.

Наталія Овчаренко переповідає розповідь 17-річного сина:

- Коли автобус ліг на бік, у ньому згасло світло. За автобусом їхало авто з учасники АТО, саме вони вибили заднє скло і через нього вийшли всі пасажири. Мій син викликав швидку і допомагав меншим за віком.

Директор турфірми припускає, що ДТП могло статися і через неправильне розташування на узбіччі легковика, проте готова компенсувати витрати на ремонт його власникові.

- Жахливо, звісно те, що сталося, але і розташування легковика на узбіччі було неправильним. Якщо подивитися на фотографії, коли вже автобус лежить, то машина стоїть перпендикулярно. Очевидно легковик стояв не вздовж дороги. Ймовірно через це вона від’їхала і все, тому там практично ушкоджень не було.  

Ми відразу передзвонили, висловили співчуття родині загиблої, намагались вирішити фінансові питання, але наразі не можемо знайти спільної мови з власником автомобіля.

Відносно перевізника розпочато кримінальне провадження за ст. 287 ККУ(Випуск в експлуатацію технічно несправних транспортних засобів або інше порушення їх експлуатації). Розслідуванням займається слідче управління НП у Кіровоградській області. Обставини самої ДТП розслідують в слідчому управлінні міста Дніпра.

Слідчий В’ячеслав Мушик розповів, що деякі обставини ДТП вже відпрацьовані, а по інших йде перевірка. Порушень документального оформлення поїздки з боку дитячого закладу, слідство не виявило, то ж вихованці закладу мали всі підстави для того щоб їхати до Дніпра на фестиваль.

- Стосовно заяв, що хтось перебігав дорогу чи пішохід створив перешкоду, то це неправда. Інформація про пікап, що їхав в попутному напрямку та заважав автобусу, перевіряється. Питань до дитячого закладу у нас немає, всі документи надані, всі вони відповідають нормам діючого законодавства.

Призначено автотехнічну експертизу, відповідно до якої будуть зроблені висновки відносно дій водія транспортного засобу та інших учасників руху. Наразі підозру нікому не оголошено, водій проходить по справі у якості свідка.

Свою частину роботи виконала і комісія з охорони праці. Зокрема було визнано, що 4 працівника ДЮЦу, які постраждали в наслідок ДТП, отримали виробничі травми. Всі вони отримають відповідні акти і матимуть змогу одержати допомогу від фонду соціального страхування, зокрема оплатити лікування. Остаточні висновки комісія зробить після закінчення слідства.

Комісія Державної служба України з безпеки на транспорті також проводить власну перевірку, її висновки та рекомендації там обіцяють оприлюднити до кінця лютого 2017 року.

В результаті роботи комісії від освіти визначено двох відповідальних осіб – Анну Суркову, директора закладу та керівника групи художнього керівника театральної студії Надію Фільченкову. Наразі ФІльчинкова перебуває на лікарняному, адже отримала найсерйозніші травми під час ДТП. За вищенаведені порушення їй можуть винести догану, або звільнити з роботи. Керівнику ж дитячого закладу вже оголошено про догану.

«Гречка» слідкуватиме за розвитком подій у цій історії.

Валерій Лебідь

G

Сподобалася стаття?

Коментарі  

 
0 # Цыганок Виктор 29.01.2017, 09:30
Даже богато знаків було для того що б скасувати поїздку!
Останній, це те що він зламався на виїзді!((
Цитата
 
 
+1 # нико 26.01.2017, 21:04
ЕЕ не уволят потому что она КУМа одного из замов ОДА.
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

мир тв