Статті

Від планів до реалізації: як пройшов рік повноважень у новоствореній Маловисківській ОТГ (ФОТО)

. 5377

Кажуть, що децентралізація - незворотній процес. Це чи не єдина українська реформа, яка хоч і повільно, але рухається у правильному та чіткому напрямку.

мала виска

 Зараз на Кіровоградщині створено п'ять об'єднаних територіальних громад ОТГ - це Бобринецька, Великоандрусівська, Маловисківська, Новоукраїнська та Соколівська громади.

Чи не найпершими почали будувати свій «хмарочос» децентралізації у Малій Висці. Зараз чисельність населення Маловисківської ОТГ складає більше 14 тисяч, до громади входять десять населених пунктів району, а міський голова ОТГ Юрій Гульдас говорить, що головним досягненням об'єднання громади стала навіть не фінансова сторона, а система управління на місцях.

 images3 new 752266 1

Офіційна дата створення Маловисківської ОТГ 14 серпня 2015 року. За цей час в житті громади сталося чимало змін, однин з суттєвих показників - збільшення бюджету громади майже в три рази. Дохід Маловисківської ОТГ у 2016 році складався з загального фонду, де власні надходження ставновили більше 33 мільйонів гривень.

 

 

Інфографіка складена на основі відеопрезентації розвитку Маловисківської ОТГ

 images3 new 752280

Як пояснила секретар міської ради Леся Постолюк, до власних надходжень громади відносяться кошти від податку на доходи фізичних осіб, земельний податок, а також надходження з держбюджету в підтримку ОТГ.

Саме коштами держсубвенції у розмірі 4,8 мільйонів гривень Маловисківська громада змогла провести капітальні ремонти в школах, ДНЗ, впровадити систему енергозбергіаючих технологій та покращити якість питної води.

Минулий рік для Маловисківської ОТГ був роком освіти. Оскільки більша частка бюджетних коштів та субвенції пішли саме на ремонти та оснащення освітянських закладів.

• ремонт ЗШ №4 - 1005,793 тисяч гривень: встановлення металопластикових вікон та дверей;
• капремонт головного фасаду ДНЗ «Ромашка» у Малій Висці – 227 тисяч 234 гривень;

садок ружечка садок ружечка ремонт

• Будівля ДЮЦУ «Вись», заходи з енергозбереження - 458,05 тисяч гривень;
ЗШ №3, капремонт системи водопостачання - 1480,78 тис.грн. (ремонту в школі №3 не було майже сорок років, у грудні 2016 відремонтували спортивний зал, замінили дах).

До того ж, за рік у громаді з’явився новий шкільний автобус (придбано за кошти міста і обласного бюджету, - ред..) та, у рамках угоди між Урядами України та Китайської Народної Республіки, для Маловисківської гімназії було закуплено 20 нових комп’ютерів.

комп.клас 

Фото з сайту Маловисківської міської ради

За словами міського голови у 2016 році завдяки коштам з державного фонду регіонального розвитку в розмірі 3, 4 мільйона гривень змогли облаштувати водогін у мікрорайоні Констянтинівка та Малій Висці, що забезпечило питною водою до тисячі мешканців громади.

pablo

 Попри позитивні зрушення в бік економічного, культурного та соціально розвитку за рік існування громади найбільші труднощі виникали перед початком її створення.

"Найважче було на початку. Треба було поїхати в сільські ради і провести зібрання з мешканцями територій, оскільки селяни недовіряють реформам, також поспілкуватися та домовитися з суміжними територіями. Основний складник, який «тормозить» реформу децентралізації - це радянська влада на місцях та відповідна система управління..", - прокоментував міський голова.

Як переконує Юрій Гульдас, зміни почалися не лише у самій Малій Висці, а й у прилеглих до неї громадах, підтвердженням тому є факт, що в об’єднаній громаді не закрили жодну школу. На території Первомайської сільської ради у двоповерховій будівлі колишньої школи вже працює Центр громадської активності, де працюватиме клуб, бібліотека, у планах – відкрити ФАП.

pablo 1

У минулому році в селі Паліївка проводились заходи з покращення якості питної води та впровадили систему енергозбереження у водопостачанні, за рахунок місцевого бюджету проведено капремонт доріг у селах Паліївка, Первомайське, Олександрівка.

В селі Олександрівка та Первомайське восени 2016 встановили по чотири нових екологічно чистих ресурсів енергії - ліхтарі на сонячних батареях.

ліхтар

Як розповіла секретар міської ради, у 2017 році головним пріоритетом громади буде розвиток інфраструктури, а точніше – ремонту доріг.

Для покращення якості доріг між населеними пунктами ОТГ хочуть закласти цього річ кошти у розмірі близько 2 мільйонів гривень. Зокрема у планах зробити ремонт від Малої Виски до села Паліївка. Також у громаді працюватимуть над впровадженням освітлення на сонячних батареях та вивчатимуть питання утилізації і сортування сміття.

"Перспектива розвитку громад на сьогодні забезпечується з одного боку тим, що створена податкова база для наповнення бюджетів. Головною ж ознакою створення громади є її спроможність. Велику роль грає і державна підтримка, щоб громади в короткі терміни вирішили власні нагальні проблеми та завдяки цьому отримати гарний старт для розвитку як однин неподільний організм» ,- зазначила секретар міської ради.

Керівники громади діляться успіхами й у сфері управлінських нововведень. Зокрема, у міській раді започаткували раду старійшин, до якої входять люди поважного віку та яка бере участь у засіданнях виконкому і сесій міської ради. За словами міського голови, громада чи не єдина в області, яка провела вибори старост ,і кожен староста залишився на своєму місці, а це говорить про довіру жителів до обраних посадовців.

Єдине, що наразі не створено в громаді – це первинна ланка охорони здоров’я. Всі ФАПИ підпорядковані Маловисківському центру первинної медико-санітарної допомоги. Тому новостворена громада передала на забезпечення послуг з охорони здоров’я власну медсубвенцію та близько 60 тисяч гривень на забезпечення медикаментами.

Наступним етапом в житті громади стане опрацювання та затвердження стратегії розвитку ОТГ.

pablo 2

Як пояснює секретар Леся Постолюк, територія їхньої громади повинна мати чіткий план щодо стабільного розвитку, який прописується пунктами стратегії. Остання не залежить від зміни керівника, на неї не впливає особистісний фактор. Стратегія будує загальну схему розвитку території на найближчі роки. Коли в Маловисківській ОТГ затвердять стратегію, розроблену польськими фахівцями, громада стане більш відкритою та привабливою для інвесторів.

«Я працюю в міській раді не один рік і на власному досвід переконуюся, що громади отримують дійсно більші можливості та ресурси», - констатувала секретар.

Міський голова також підкреслив, що без сіл та селищ їхня громда не існувала б.

Аліна Каплій

Фото з сайту Маловисківської міської ради та зі сторінки у фейсбук Юрія Гульдаса

Поширюйте

Коментуйте


Реклама