Мешканцям Кіровоградщини можуть відшкодувати 3000 євро за утеплення і заміну котлів

Опубліковано . в Статті

Кількість переглядів - 4343

 

До 2020 року мешканці Кіровоградщини мають можливість взяти кредит у сфері енергоефективності житла і отримати 35 % відшкодування витрачених коштів за програмою IQ energy.

 


Зроби дім енергоефективним – отримай 3000 євро

Програма IQ energy створена для сприяння удосконаленню у сфері енергоефективності в житловому секторі України у відповідності до європейських стандартів і була розроблена Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) за підтримки донорів.

Так українці, які хочуть зробити своє житло більш енергоефективним і втрачати менше тепла, можуть обрати якісні, перевірені матеріали, ефективність яких на 20% вище ніж у порівнянні з середньо ринковими показниками і отримати відшкодування частини своїх витрат.

Зокрема, із спеціального каталогу пропонують обрати вікна, теплоізоляційні матеріали, системи опалення, котли, сонячні колектори, лічильники тепла, вхідні двері, рекуператори.

Індивідуальний позичальник може отримати компенсацію у розмірі 35% від суми кредиту або інвестицій у енергоефективні технології (включаючи монтажні роботи та доставку), але не більше як 3000 євро.

Для ОСББ І ЖБК грант відшкодовує 40% суми, а його сума не обмежена.

Для того щоб мати право на отримання гранту від IQ energy, позичальник повинен відповідати всім нижченаведеним критеріям:
• позичальник має доступ до житлового об’єкта (квартири чи приватного будинку) в Україні, де буде реалізований енергоефективний проект. Це може бути або готовий житловий об’єкт, або той, що будується;
• позичальник отримує кредит від комерційного банку-учасника програми IQ energy;
• позичальник обирає з «Каталогу технологій»  матеріали й обладнання для проекту, генерує «Сертифікат прийнятності», закуповує матеріали та обладнання і встановлює їх на об’єкті;
• позичальник документує проект і його завершення шляхом фотографування до та після інсталяції та збирання допоміжних документів – рахунків-фактур, актів приймання тощо;
• позичальник реєструється в системі управління грантами програми IQ energy шляхом доступу через веб-інтерфейс і подає заявку в режимі онлайн на отримання гранту за програмою IQ energy з поданням електронних копій зібраних допоміжних документів.Ця процедура має бути здійснена протягом чотирьох місяців з дати підписання кредитної угоди;
• позичальник продовжує кредитні відносини з банком, щонайменше, до дати подання заявки на отримання гранту.

Максимальна сума всіх грантів від усіх кредитів, на які має право фізична особа за програмою IQ energy, дорівнює 3000 євро.

Гранти виплачуються в євро. Гранти зараховуються на поточний або депозитний рахунок позичальника, відкритий у банку, що видав кредит. Виплата грантів здійснюється один раз на місяць.
Гранти в рамках програми IQ energy не підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб згідно з нещодавніми змінами до Податкового кодексу України (статті 165.1.57 та 165.1.58).

Більш детальну інформацію про умови кредитування можна прочитати на сайтах банків-партнерів ОТП Банк, Укрсиббанк та Райффайзен Банк Аваль.
Більш детальну інформацію можна отримати тут.

Клієнтам «Кіровоградгаз» котел «під ключ»

Мешканцям Кропивницького, а скоро і області, у свою чергу в рамках програми «Доступне житло» спільно з НАК «Нафтогаз», ВАТ «Кіровоградгаз» та IQ energy пропонують встановити високоефективні газову котли.

Для цього в «ОТП Банку» на 2 роки можна взяти кредит, а в результаті установки отримати відшкодування 35% від вартості обладнання, матеріалів, монтажу та проектної документації.
Для установки населенню пропонуватимуть котли фірм Bosch та VAILLANT.

За переконанням газовиків, заміна старих котлів на нові, високоефективні допоможе користувачам споживати менше газу. Нині ж на Кіровоградщині близько 44 тисяч домогосподарств мають застаріле обладнання.

Для участі у програмі «Доступне житло» споживач повинен подати заявку до «Єдиного вікна», а фахівці «Кіровоградгазу» оформлять технічну документацію, обстежать приміщення та забезпечать монтаж котлів і лічильників у комплексі з системою опалення.

 

G

Сподобалася стаття?

Реклама
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

мир тв