Ексклюзив

Як минув 2017 у Кропивницькому: підсумки року

. 4423

2017 рік добігає до завершення і «Гречка» вирішила згадати, які події цього року були на слуху у мешканців області.

 

Безвіз
11 червня Україна отримала безвіз. 41 тисяча мешканців Кіровоградщини у 2017 році отримали біометричні паспорти і частина вирушила закордон без процедури отримання візи. Проте не обійшлось і без черг і з затримок з оформленням біометричних паспортів, як і по всій країні.

Тиждень без води
У липні, внаслідок пошкодження зловмисниками лінії електроопори - крадіжку кутника з високовольтної вежі, було припинено електропостачання водогону "Дніпро – Кіровоград".
Чотири найбільші міста Кіровоградської області залишились без води, а частина Світловодська і частина Полтавщини – без світла.

Хоча кропивничанам підвозили воду, за неї ставались фактично бійки. Мешканці спальних районів перекривали дорогу водовозам і влаштовували бійки за воду.

Фактично 200-тисячний обласний центр залишився без води на 5 днів.

Звалище радіоактивних відходів
У липні металісти розкопали могильник радіоактивних відходів поблизу Кропивницького. На цьому місці планували розмістити нове міське кладовище, проте, як виявилось згодом, там десятки років був похований радіоактивний цезій.

Згодом, відходи закопали знову і вирішили шукати шляхи перезахоронення.
А на місці поховання планують побудувати сміттєпереробний завод.

Відкриття медзакладів
Цього року на всю у Кропивницькому тримали ремонти і відкриття мед закладів. Зокрема відкрили Інсультний центр, перинатальний центр другого рівня, гемодіалізне відділення, оновлене хірургічне відділення дитячої обласної лікарні.

Низка ремонтних робіт триватиме в обласній лікарні, центрі переливання крові. Їх планують завершити у 2018.

Мистецький фестиваль

Вперше у Кропивницькому відбувся Національний мистецький фестиваль «Кропивницький» (вартістю 7 мільйонів гривень). Сама програма фестивалю для містян була небаченою, адже зібрала кращі театри України, а також потужні музичні гурти і мистецьких представників. Хоча не обійшлось без організаційних ляпів: дістати запрошення на безкоштовні вистави фестивалю було вкрай складно, а запросити гостей з іншого міста взагалі нереально – сама програма заходу з’явилась за кілька днів до початку, а місць в готелях бракувало навіть учасникам. Тендери ж на проведення фестивалю проводили вже після його завершення. Попри побоювання, фінансування на фест виділили і в 2018 році, заклавши в держбюджеті 7,5 млн грн.

Нові автобуси

Після придбання у минулому році 10 тролейбусів, цього року комунальний автопарк Кропивницького поповнився новими автобусами. З вересня великі і комфортні автобуси вийшли на рейси і забезпечують проїзд у більшість мікрорайонів міста. У них також передбачений пільговий проїзд для усіх пільгових категорій, у тому числі пенсіонерів. Проте з запуском комунального транспорту, маршрутки відмовились надавати навіть мінімальні пільги пенсіонерам. У міському бюджеті 2018 р закладені кошти на купівлю ще 10 автобусів середніх габаритів.

Газовий конфлікт
27 листопада через відключення газу припинилось теплопостачання у 115 будинках та 7 навчальних закладах. У свою чергу міськрада заявила, що буде звертатися до СБУ та прокуратури з цього приводу.

Керівник «Кіровоградгазу» Олександр Гладкий заявив, що така ситуація виникла через значні борги теплових підприємств.

Через добу газопостачання відновили, але загроза чергового відключення не зникла, тому представники громади і влади підняли питання про відставку голови правління.

Громадський бюджет
Цього року вперше у Кропивницькому реалізували фінансування проектів громади за кошт громадського бюджету. Мешканці міста могли подати заявки із описом своєї ідеї, а далі прийняти участь у голосуванні. Лідери у голосуванні отримали фінансування з бюджету міста. Зокрема, наприклад, за кошт громадського бюджету здійснили реконструкцію Покровського скверу.

У 2018 агітацію за проекти Громадського бюджет у стінах міськради заборонять, щоб конкурс був більш прозорий.

Війна за дерева

Весь рік громадські активісти пильно слідкували за збереженням дерев у Кропивницькому. Аби зберегти кожне деревце. Щоб вберегти дерева цього року активістка Надія Паливода навіть прикувала себе до одної із тополь, яка росла біля пологового будинку. В результаті захистити дерево не вдалось. Проте кожне зрубане дерево отримує гучний резонанс. Нещодавно у місті запустили акцію «Місту потрібні дерева», аби нагадати про таку необхідність місцевій громаді і владі.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама