Ексклюзив

Як обрати ідеального сімейного лікаря: думка Кропивницького (ІНФОГРАФІКА)

. 6384

З 2 квітня розпочинається національна кампанія з підписання декларацій з сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром.

Детальну інструкцію як це зробити "Гречка" писала раніше, а зараз ми поцікавились у кропивничан, за яким принципом вони обиратимуть свого лікаря.

Більшість бачать ідеального лікаря, з який буде відкритим і готовим пояснювати діагноз, призначення і наслідки.

Високо оцінюють також змогу подзвонити до лікаря і домовитись про прийом. До речі, це вже точно не буде мрією, адже МОЗ, наприклад, скасував виклики лікарів через реєстратуру і дав волю спілкуванню пацієнт-лікар.

Вагомим є і те, щоб лікар опирався на доказову медицину, а не лікував "за допомогою подорожника", а також не виписуватиме фуфломіцини.

Багато хто готовий молодого лікаря, який прагне розвиватись і удосконалюватись.

Хоча управління охорони здоров'я і оприлюднило відкриті списки всіх лікарів поліклінік і амбулаторій, проте обирати кропивничани все ж планують не з огляду на офіційний послужний список, а на поради друзів та знайомих.

Нагадаємо, вільний вибір лікаря первинної ланки - перший етап медреформи.

Відтепер вибирати лікаря можна у будь-якому закладі первинної допомоги незалежно від місця проживання або прописки.

Підписання декларації — це, фактично, форма заяви. З її допомогою українці повідомлятимуть, що обрали саме цього лікаря і цей заклад. Інформація про вибір лікаря містиметься в електронній системі охорони здоров’я. З липня 2018 року Національна служба здоров’я України направлятиме гроші із загальних податків у медичний заклад лікарю, якого обрала конкретна людина.

Підключення закладів первинної допомоги до електронної системи охорони здоров’я триває. Заклади, які вже можуть підписувати декларації з пацієнтами, можна буде впізнати за спеціальною наліпкою — «Тут можна обрати свого лікаря».

Кінцевого терміну підписання декларацій немає.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама