Ексклюзив

Літня жінка дві зими прожила без опалення: вирішити проблему обіцяють цього року

. 5843

У свої 72 роки Ніні Токарєвій з Кропивницького доводиться вже два роки жити в помешканні, де температура не піднімається вище 11 градусів. Жінці доводиться спати одягненою та обігріватися позиченими електрокамінами час від часу, а ще дихати пліснявою, яка вже доволі рясно покрила стіни та підвіконня. Натомість у міській раді обіцяють вирішити питання пенсіонерки вже до наступного опалювального сезону.


IMG 2945

 

Ніна Никонорівна все життя віддала своїй роботі художника-оформлювача та єдиному сину, якого доглядала як мати-одиначка. Єдиною відрадою, якою живе жінка, було визнання людей з якими працювала та допомагала. Тепер вона залишилася із пенсією в 1550 гривень за яку має не лише харчуватися, оплачувати комунальні послуги (хоч і є субсидія), а й лікуватися після інфаркту, який стався рік тому й «з’їв» всі заощадження пенсіонерки.

А наразі міська влада пропонує жінці встановити автономне опалення, звісно з частковим відшкодуванням з міськбюджету в межах 50%. Однак жінка не знає, де їй брати гроші на встановлення автономки та навіть на ремонт квартири, який вкрай потрібен приміщенню після двох неопалювальних сезонів. Та й те, що в її помешканні немає тепла вже кілька років – не її провина.

 

У пошуках справедливості: версія бабусі

Ця історія розпочалася у листопаді 2016 році, як розповідає жінка, в одній із квартир старого будинку. Він, до речі, ще 1900-х років будівництва, де і стався прорив гарячої води. Щоб ліквідувати проблему потрібно було відімкнути на кілька днів систему централізованого опалення, якою користувалися всього три квартири, а решта мали вже індивідуальне.

«Вони (ЖЕО №1, - авт.) ж казали, що на кілька днів відімкнуть опалення, поки ліквідують порив, а потім ввімкнуть, тому ми і погодилися. Я навіть не могла подумати, що так станеться. Адже обіцяли вимкнути на два дні, а вимкнули – на два роки», - розповідає зі сльозами на очах пані Ніна.

Щоб ввімкнути опалення потрібно було всього-на-всього, аби тепловиків впустили в квартиру №12, де стався прорив і звідки можна було б запустити тепло в квартири з централізованим опаленням.

«Як сказав сантехнік там було роботи на 15 хвилин: заварити трубу і поставити заглушку. І нам би пішло тепло. Але нова мешканка Ковальчук Ірина категорично відмовляється надати допуск до квартири, - розповідає Ніна Никонорівна і додає. – Натомість ЖЕК нам повідомив, що подає на неї в суд. Але на суд подали, аж в березні. І вже у вересні минулого року було судове рішення надати доступ до квартири №12 і виконати необхідні сантехнічні роботи із забезпечення тепла. А власниця однаково відмовилася впускати, хоча і дільничний, і поліція, і МНС, і журналісти приходили. Єдине, що я тільки в прокуратуру не зверталася».

Відзначимо, що апеляційний суд також прийняв рішення надати доступ до квартири №12.
Пані Токарєва розповідає, що в такій ситуації представники ЖЕО №1 наполягали встановити автономне опалення.

«Казали, що вимагатимуть, щоб допомогу з міськвиконкому мені надали. І якось вони мене вмовили. І мені надали дозвіл на встановлення автономки. Зараз вони мене мотивують, якщо вже в мене є такий дозвіл, то мені треба робити індивідуальне опалення. Але, що я можу, адже у мене 1550 гривень пенсії, а син не може допомогти, бо в нього четверо дітей. А більше в мене нікого немає, - бідкається жінка. - Невже мені третю зиму бути в холоді?».

Згодом жінка закашлюється. «Хронічний бронхіт заробила в цій сирості», - каже.

IMG 2932

IMG 2941
Загалом Ніна Никонорівна не уявляє звідки брати гроші і вже думала навіть позичати гроші на виплату за встановлення автономного опалення в начальника свого сина, щоб було без відсотків:
«Я могла б йому поступово виплачувати позику. А мені кажуть, що це можливо тільки через банк. Але ж це ще й будуть відсотки. Та й хто мені взагалі дасть кредит у 72 роки?».

IMG 2943
Наразі у жінки є найбільше благання, аби в її помешканні підключили опалення або централізоване, або ж автономне, але з допомогою. Але нарівні з цим бажанням Ніна Токарєва також мріє побачити оригінали картин, репродукції яких робила все життя. Серед них є кілька і в помешканні жінки про які вона розповідає з неймовірним запалом.

IMG 2954
«Єдине, що в цій картині я змінила обличчя, бо англічанки не такі привабливі як наші жінки, - каже пані Ніна про картину на якій зображена дівчина. – Її я робила близько року. Картина цікава тим, що раніше багаті замовляли собі портрети. Один англійський лорд хотів написати своїй наречені портрет до весілля. Він її дуже любив, але через два роки вона померла. Про причину смерті не вказано в анотації. Він так за нею сумував, що наказав слугам зняти портрет. Вони так і зробили: сховали картину в замку. І лише через 50 років нащадки знайшли портрет і віддали його до Національного музею Шотландії».

IMG 2951

 

 

Виконавча служба ще не отримувала рішення суду про надання доступу до квартири

Чому не спрацювала виконавча служба раніше коментують в Управлінні державної виконавчої служби в Кіровоградській області. Заступниця начальника відділу організації і контролю за виконанням рішень Ольга Курченко розповіла, що вулиця Чорновола,46 належить до компетенції держвиконавців Подільського відділу державної виконавчої служби м. Кропивницький.

«Жодних рішень суду про надання доступу до квартири №12 по вулиці Чорновола, 46 до вищезазначеного державно виконавчого відділу служби не надходило. Як і не надходили будь-які заяви про надання доступу до цього приміщення», - каже пані Ольга з посиланням на керівника відповідного відділу.

«Якщо рішення суду про яке говорить Ніна Токарєва дійсно відносяться до надання доступу до цього приміщення і вона його не пред’являла до виконавчої служби, то їй необхідно це зробити для того, щоб ми мали змогу вчиняти виконавчі дії», - пояснює Ольга Курченко.

Натомість в тому ж листі міськради від 13 березня мовиться про те, що:
«5 березня Ленінським районним судом міста видано виконавчі листи (затримка виникла у зв’язку з встановленням судом даних боржника, необхідних для внесення до виконавчого листа). Отримані виконавчі листи будуть подані до відділу державної виконавчої служби для подальшого примусового виконання рішення суду».

 

Заява на відмову від централізованого опалення?!

Керівниця «ЖЕО №1» Світлана Ковальова запевняє, що бабуся написала заяву про відмову від централізованого опалення, а будинок взагалі відімкнули від централізованого опалення.

«У 2017 році їй видали дозвіл на встановлення автономного опалення, - каже Світлана Ковальова. – Вона прийшла на прийом до заступника міського голови і сказала, що хоче встановити автономне опалення. І тоді на комісії з відключення централізованого опалення мешканці написали відмову від централізованого опалення, зокрема Токарєва. І всі вони погодилися на встановлення автономного опалення».

Натомість Ніна Токарєва заперечує, що писала будь-яку заяву про відмову від централізованого опалення.
«Такої заяви не було. Вони самовільно відімкнули. Ми чекали суди, - каже Ніна Никонорівна і додає. – А потім мені кажуть, що дали дозвіл на автономку. Але вони мали спочатку забезпечити теплом, а потім подавати заявку на відключення централізованого опалення. А вийшло так, що чекала поки суди закінчаться і буде дозвіл на доступ, і грошей на автономку немає».

«Так, ми суд виграли, щоб зобов’язали 12-ту квартиру надати доступ з усунення аварійності. Але виконавча служба нічого не робить і доступ нам ніхто так і не надав. Але і сенсу вже немає, бо всі квартири переведені на автономне опалення на підставі всіх заяв», - каже Світлана Ковальова.
Крім того, за словами пані Ковальової, їй відомо, що Ніна Никонорівна в квартирі не живе, а взимку там жили квартиранти. Однак Ніна Токарєва заперечує і каже, що живе сама, без квартирантів, бо ще й боїться втратити субсидію.

Відповідна заява, як запевняють у міськраді, була написана 30 травня 2017 року.

За словами секретаря міжвідомчої комісії з питань відключень від централізованого опалення та гарячого водопостачання міськради Ірина Матвієнко, заява була зареєстрована під №2584, а вже у серпні під час розгляду цієї заяви був наданий дозвіл на відключення централізованого опалення.

Заяву жінки знайшли при журналістові й запевнили, що там є її підпис, а також правовстановлюючі документи. Однак на руки заяву не давали і сфотографувати також не дозволили, лише за згоди пані Токарєвої.

«Це має бути письмова згода на те, що ми можемо надати її персональні дані», - уточнила пані Матвієнко.

 

У міськраді про проблему знають і обіцяють її вирішити вже цього року

Нещодавно у березні жінка отримала листа на звернення, у якому за підписом заступника міського голови Олександра Мосіна мовиться про те, що наразі розглядається можливість внести квартиру пані Токарєвої до переліку багатоквартирних житлових будинків Програми оптимізації системи теплопостачання у Кропивницькому на 2017-2018 рр. До переліку потрапляють ті квартири, в яких подальша експлуатація систем централізованого опалення визнана недоцільною.

Ситуацію прокоментував начальник головного управління ЖКГ міськради Віктор Кухаренко:
«Не зважаючи на рішення суду, доступ до запірної арматури ми так і не отримали, - каже Віктор Кухаренко. – Враховуючи це ми запропонуємо власниці написати заяву на відключення від централізованого опалення і скористатися цією Програмою з компенсацією 50% з міського бюджету на облаштування автономного опалення, а також Облгаз компенсує ще 35%. Тобто людині залишиться сплатити 15%».

Точні обрахунки фахівцями ще не проводилися, однак, за словами пана Кухаренка, жінці доведеться сплатити близько 5 000 гривень.

«Думаю, що банк який опікується цією Програмою піде назустріч і дасть можливість отримати відповідний кредит. Потім ми будемо спілкуватися з теплогенеруючим підприємством, яке зацікавлене в тому, щоб не втрачати теплоносій на таких житлових будинках, де залишилися одна-три квартири, але подається теплоносій на весь будинок, - розповідає начальник головного управління ЖКГ міськради і додає. - Ми також можемо змусити виконавчу службу забезпечити доступ до тієї квартири, але це вже буде з початком підготовки до опалювального сезону 2018-2019».
«У будь-якому випадку ми знайдемо вирішення питання до нового опалювального сезону або через кредитування, або виконавчу службу», - запевнив пан Кухаренко.

Валерія Жовтун

Поширюйте

Коментуйте


Реклама