Ексклюзив

АТОвці і кредити: державний банк позивається до військовослужбовців через борги по кредитках

. 19666

 

Наразі в Ленінському районному суді Кропивницького розглядають кілька справ про стягнення «ПриватБанком» заборгованості за кредитами в АТОвців. Банк каже - є підстави. Атовці ж стверджують, що не знали про позику.


Згідно із законодавством, штрафні санкції, пеня і відсотки за користування кредитами військовослужбовцям не нараховуються, а банки можуть повністю або частково прощати борг таким позичальникам.

 До редакції «Гречки» звернулася юрист Олена Кочканян, яка наразі веде кілька таких справ у суді. Ці справи стосуються позову банку за несплату учасниками бойових дій взятих кредитів.

- Хоча банк красиво розписує, як він допомагає АТОвцям, а в результаті стягує невідомо звідки взяті відсотки, - каже Олена Миколаївна.

Наприклад, у Руслана Вєлкова «ПриватБанк» нарахував боргу в понад 45 тис. грн. При тому, що чоловік брав кредит на 1900 грн майже 10 років тому.

- Хоча в мене є всі оригінали квитанцій, що кредит закритий ще в 2008 році. А він з 2014 року – в зоні АТО, а сьогодні – 2018 рік. Зараз оформлюємо інвалідність, після контузії, - відзначає юрист і додає. - Він у березні приїхав і каже: «Я нічого не знав» - в мене картка перерізана.

вєлков

вєлков1

вєлков3

Ще одна справа, яку розглядають в суді – Бориса Ткаченка, інваліда II групи, який свого часу взяв кредит в банку на 3500 гривень.

- Він прийшов з АТО уже з інвалідністю. Йому за 60, - розповідає Олена Миколаївна. - Банк перевипустив картку й при цьому нічого не пояснив. Лише сказали: «Можете користуватися». Зараз йому пред’явили позов на 50 тисяч. Хоча він стверджує, що ніякого кредиту не брав.

- Він приходить з АТО і каже: «З мене ПриватБанк стягує якісь гроші». Звідки? – відзначає Олена Кочканян. - А як гарно написано на сайті, що інвалідам АТО Приватбанк скасовує борги. Чоловік поніс відповідні документи до банку. Однак працівник «Приватбанку» відмовився в нього взяти документи про інвалідність.

ткаченко

ткаченко1

ткаченко2

Юрист також відзначає, що такі ситуації між «ПриватБанком» і АТОвцями часто зустрічаються в її практиці. Наразі юрист веде п’ять таких справ.

- Як банки вказують: не до кінця особливого періоду, а поки він мобілізований. У Законі чітко прописано: початок особливого періоду розпочинається Указом Президента в 2014 році і кінець особливого періоду – тільки за Указом Президента. Тобто в Законі вказано за особливий період, а не період мобілізації. Він сьогодні прийшов, а завтра його знову забирають. Яке вони мають право нараховувати відсотки?

Як прокоментувала ситуацію прес-секретар Кіровоградської філії «ПриватБанку» Анжела Дзинзюра, у банку ще з 18 березня 2014 року діють «кредитні канікули» для військових та з дати початку мобілізації - для мобілізованих. Зокрема, за всіма видами кредитів банку до закінчення мобілізації клієнта або офіційної дати закінчення АТО для контрактників. Також на період мобілізації клієнтів «ПриватБанк» не нараховує штрафні санкції за несвоєчасне внесення кредитних платежів за всіма видами кредитних програм.

- Що стосується Руслана Вєлкова, то ще у 2008 році він скористався кредитною карткою - зняв потрібну йому суму коштів та до цього часу жодного разу не погашав кредит. У 2014 році, відповідно до наданих документів про проходження служби в АТО, «ПриватБанк» списав відсотки та пеню за кредитом за період несення служби в зоні АТО. Та до цього часу ні тіло кредиту, ні відсотки, які наросли вже після повернення Руслана Олександровича з зони АТО, не погашено. Відповідно до рекомендацій НБУ «ПриватБанк» розглянув питання та розробив програму сприяння у погашенні основного боргу і сплату відсотків та звільнив позичальника від штрафних санкцій. Сьогодні «ПриватБанк» пропонує пану Вєлкову реструктуризацію боргу та оплату однією сумою, яка у 6,5 раз нижча за суму всього боргу, - коментує Анжела Дзинзюра.

- Ткаченко Борис у грудні 2015 року погасив заборгованість по картковому рахунку, але у лютому - квітні 2016 року знову скористався кредитними коштами. Відсотки, як учаснику АТО, списано не було, так як позичальник не надав до банку документи, які б підтверджували факт його участі у АТО. Тому пропонуємо Борису Миколайовичу звернутись до будь-якого відділення «ПриватБанку» та надати довідку про факт та терміни проходження служби в зоні АТО (копію військового квитка з датою мобілізації, довідку з військової частини, лист командира частини) для списання пені, відсотків та штрафних санкцій.

Відзначимо, що наступні розгляди справи про стягнення заборгованості «ПриватБанком» у Ленінському районному суді призначені: на 15:00 10 травня (Борис Ткаченко); на 11:30 18 травня (Руслан Вєлков).

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама