Ексклюзив

Криптовалюта: навіщо потрібні біткоїни і де їх дістати

. 6482

З недавніх пір поняття «криптовалюта» у всіх на слуху. Вона безпечна, вигідна та не залежить від зовнішніх економічних умов, система Blockchain спочатку поширювалась в Європі і США, а тепер і в Україні.

abit1

Електронні гроші можна обміняти на реальні, а також розплачуватися ними безпосередньо в закладах та інтернеті.

Особливості криптовалют

Blockchain також як і Visa або Mastercard - це електронна платіжна система, в якій задіяні не долари та гривні, а віртуальні гроші: біткоїни - найпопулярніший вид криптовалют.

Особливості системи за сумісництвом одночасно є перевагами:

• Курс безпосередньо залежить від попиту, а не від долара, як у випадку з більшістю фіатних валют (паперових грошей).
• Дані, на відміну від банківської системи, неможливо перехопити - це і забезпечує безпеку.
• Операції проводяться без посередників, що в свою чергу робить систему анонімним сервісом. Користувачі виплачують мінімальні відсотки комісії (P2P).
• Платежі здійснюються майже по всьому світу, за винятком Індії, Кореї, Сінгапуру, Таїланду, В'єтнаму, Венесуели, Еквадору та кількох провінцій Китаю.

Деякі особливості приховують за собою і недоліки. Наприклад, через незворотність операцій системою іноді користуються зловмисники. Тому недосвідчені користувачі можуть попастися на вудочку. До мінусів системи можна також віднести нестабільність курсу.

Де взяти криптовалюту

Є такі способи отримання біткоїнів:

• Майнінг - самостійний видобуток криптовалюти за допомогою потужного і дорогого обладнання (процесорів та відеокарт), які називають фермами. Крім наявності засобів, даний спосіб вимагає належного досвіду поводження з технікою (варіант не для новачків).
• Оренда потужностей обладнання у віддалених центрах (хмарний майнінг). Майнити валюту можуть навіть користувачі без спеціальних технічних знань. Наприклад, є такі сервіси для заробітку криптовалюти як HashFlare, Genesis Mining та Hashing24. У них є партнерські сервіси типу https://cloudminingpro.net/, які дозволяють майнити у хмарі зі знижкою за рахунок промокоду. Або ж сайти з купонами на майнінг https://cryptocoupons.net/.
• Обмін реальних грошей на біткоїни через спеціальні сайти і біржі.
• Продаж товарів за біткоїни. Наприклад, використовувати криптовалюту можна на таких майданчиках як AppStore, Microsoft, Expedia, Amazon, Ebay та ін.
• Біткоїн-крани - сервіси, де отримують Сатоши (найменша і неподільна частка біткоїну).

Криптовалюту видають за перегляд сторінок, відеороликів, реклами, заповнення опитувальників, підписку на розсилки, ігри тощо. Виконання завдань вимагає посидючості: наприклад, необхідно кликати або переглядати сторінки з певною періодичністю.

Серед всіх способів, деякі, як от біткоїн-крани та майнінг на комп'ютерах, поступово втратили актуальність через низьку ефективність. Найбільш оптимальними є майнінг на фермі (для професіоналів), або ж хмарний майнінг з використанням промокодів від http://hashflare-redeem-code.net/, cloudminingpro.net та інших сервісів(для новачків).

abit2

Де витратити

У 2010 році на спеціалізованому форумі була зафіксована угода, яка вважається першою покупкою товару за біткоїни. За 10 тисяч BTC, які в той час дорівнювали 30 доларам США, користувач купив дві піци. З тих часів популярність криптовалюти зростала. У 2017 році в Японії відкрито 260 тисяч торгових точок, де приймаються віртуальні гроші.

В інтернеті є карта із зазначенням точок, де пріймають криптовалюту - в тому числі в Києві. Відзначено місця, де можна платити біткоїнами за продукти харчування, за одяг, бронювати квиток на літак або номер в готелі.

В основному ж суть покупки віртуальних грошей полягає в перепродажі. Криптовалюта хоч і нестабільна, але в цілому можна спостерігати динаміку її зростання. З 2016 BTC зростав спочатку поступово, але в середині 2017 відбувся різкий стрибок. В кінці того ж року один біткоїн досяг вартості в 19,5 тисяч американських доларів. У травні 2018 один біткоїн дорівнював 7,5 тисяч доларів США. Реклама

Поширюйте

Коментуйте


Реклама