Ексклюзив

Провідний економіст Світового Банку розповів про можливість дефолту в Україні

. 3236

Провідний економіст представництва Світового Банку в Україні, Білорусії та Молдові Фарук Кхан в інтерв'ю «Економічній правді»  зазначив, що у наступні два роки Україна має залучити 18 млрд. доларів, аби розрахуватися з боргами.

def1Більшість зовнішніх запозичень були взяті ще за часів правління урядів Тимошенко і Азарова, тоді борг України збільшився на понад 40 млрд. доларів. Якщо ж Україна не зможе знайти грошей на розрахунки з кредиторами - змушена буде оголосити дефолт, тобто визнати себе «банкрутом». За оцінками експертів це означає, що гривня різко девальвує і долар стрибне до позначки щонайменше 50 грн/дол., держава змушена буде запровадити валютні обмеження, в т.ч. на купівлю валюти. Інфляція потягне за собою стрімке здорожчання всіх товарів, зарплати і пенсій заморозять, а безробіття зросте.

Найбільше постраждають ті сфери, які залежать від імпорту і кредитних ресурсів. Це перш за все будівництво, машинобудування, торгівля, частково транспорт і легка промисловість, вважають експерти. Обсяг виробництва скоротиться, ціни на товари піднімуться, а безробіття – зросте. Негативні наслідки можуть спіткати і Кіровоградщину. Адже машинобудування регіону посідає провідне місце в Україні у виробництві сільськогосподарських машин, насосів, електричного та електронного устаткування. Понад 50 % сівалок та понад третина кранів мостових на нерухомих опорахУкраїнивиготовляється саме на підприємствах машинобудівного комплексу Кіровоградської області.

Чому це може відбутися?Після оголошення дефолту з Україною і з українськими компаніями миттєво перестають співпрацювати більшість кредиторівта інвесторів. Підприємства можуть зіштовхнутися з більш жорсткими умовами розрахунків з іноземними постачальниками. Це означає, що приток валюти в країну різко впаде. Нестача валюти спровокує подорожчання товарів, підприємства, які не зможуть закуповувати комплектуючі і сировину для виробництва, змушені будуть скорочувати виробництво. А застій у даній сфері може викликати зростання дефіциту торгового балансу, як це відбулося у Мексиці у 1992-1994 рр. Першими жертвами кризи стали будівельні компанії та галузь автомобілебудування, в яких обсяг виробництва впав удвічі. Тоді в країні збанкрутувало 20 тис. підприємств, а в дрібнійпромисловості 2 млн.господарськихсуб'єктіввиявилися на межібанкрутства.

На думку Кхана, Україні варто продовжити співпрацю з Міжнародним валютним фондом і пристати на їх умови для успішного залучення необхідного фінансування.

«Співпраця з МВФ та іншими міжнародними кредиторами послужить важливим сигналом міжнародних ринків капіталу», - зазначив економіст.

Натомість, далеко не всі умови співпраці, які висуває МВФ є приємними для України. Зокрема, однією з основних умов нового траншу МВФ є збільшення ціни на газ для населення до 11 тис. грн за тисячу кубів. Реклама

Поширюйте

Коментуйте


Реклама