Ексклюзив

У Кропивницькому обґрунтованість підвищення тарифів на воду перевірятимуть громадськість та економісти

. 5175

Сьогодні, 22 червня, представники громадських рад та організацій міста й області прийшли до обласного комунального виробничого підприємства "Дніпро-Кіровоград" перевіряти обгрунтованість майбутнього підняття тарифу на воду в 2019 році.

vod1 copy
Сьогодні мало відбутися перше засідання робочої групи з перевірки підвищення тарифів, ініційоване керівництвом облводоканалу.
Початок засідання відтермінували через конфлікт, який на початку засідання виник через те, що гендиректор підприємства Роман Ілик попросив журналістські посвідчення в представників ЗМІ, аби ті могли бути на засіданні.
 Натомість деяких членів робочої групи дуже обурило таке прохання. Виникла словесна перепалка.
 Відзначимо, що робоча група була створена після звернення громадськості про публічні обговорення, які відбулися минулої п'ятниці, 15 червня (Озерна Балка, 3), нібито з порушеннями. Зокрема, були наведені аргументи, що не всі жителі змогли взяти участь в громадському обговоренні про підвищення тарифу на холодну воду, а також  те, що тарифи є необґрунтованим. 
 Натомість пан Ілик відзначив, що є відеодокази проведення громадських обговорень з якими можуть ознайомитися як журналісти, так і представники громадських організацій.
 В результаті облводоканалом були надіслані до НКРЕКП на розгляд тарифи про водопостачання та водовідведення на 2019 рік в розмірі 30 грн 30 коп. Наразі тариф діє на рівні 20 гривень з копійками.
 Дехто із присутніх запропонував відкликати надіслані до нацрегулятора тарифи. Однак, за словами очільника облводоканалу, до 1 червня підприємство мало зобов'язання надати до НКРЕКП розрахунки тарифів на наступний рік, що і зробило.
 - Ніхто нам не заважає протягом наступних півроку обговорювати тарифи, вносити зміни, - відзначив Роман Ілик.
 В рамках робочої групи присутнім мали бути надані документи по розрахунках тарифів для ознайомлення. Однак дехто з присутніх висловив пропозицію, аби відповідний пакет документів був оприлюднений на офіційному сайті "Дніпро-Кіровоград". 
vod2
 Пан Ілик пообіцяв, що така інформація (окрім інформації з обмеженим доступом, зокрема адреси та прізвища споживачів) буде оприлюднена на сайті підприємства до 6 липня (враховуючи великий обсяг документів, які потрібно буде відсканувати).
 Крім того, громадські активісти запропонували долучити облраду до створення комісії з перевірки запропонованих тарифів. 
В результаті лише після майже двогодинних розмов присутні так і не розпочали засідання робочої групи. Його перенесли на наступний тиждень.
 За результатами спільної зустрічі представники громадськості спільно з представниками облводоканалу,  керівник  підприємства звернеться до облради з проханням передати на перевірку документи з визначиними тарифами до фахівців облдержадміністрації. 
 Результати перевірки мають бути розглянуті на депутатських комісіях облради.
 Схоже прохання-звернення мають до облради надіслати представники громадських організацій.
Наступне засідання відбудеться 3 липня о 14.00.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама