3 липня в Кропивницькому представникам бізнесу, влади та зацікавленій громадськості представили волонтерський проект для військовослужбовців та їх родин "СМАйЛ" - соціальної, мотиваційної, адаптаційної локації, яку відкриють на базі колишнього приміщення школи №29 за адресою Василя Нікітіна, 27А.
"СМАйЛ" - це спільний проект волонтерів, активістів та психологів Кропивницького та Кіровоградської області, які вирішили створити комфортний осередок, де колишні військовослужбовці чи члени їхніх родин зможуть знайти необхідно допомогу: юридичну, психологічну, мотиваційну, адатапційну тощо.
У планах організаторів першочергово - відремонтувати приміщення, зокрема дах.
Загалом потрібні також ремонти стелі, душової кімнати та туалетів, стін, реконструкція водогону, електричних мереж, заміна опалення та твердопаливний котел, 48 вікон, 19 дверей.
- Ми прораховували, якщо хлопці самі будуть робити це приміщення всередині - потрібен мільйон гривень. Нам також прораховували, що ремонт даху або його заміна обійдеться також в мільйон. Тобто 2-2,5 мільйони гривень треба. Однак ми приймемо допомогу і гіпсокартоном, і фарбою або вікнами, - каже співорганізаторка проекту "СМАйЛ", керівниця громадської організації "Серця матерів Кіровоградщини" Інна Колпак.
Крім того, за словами пані Колпак, буде створений спеціальний Благодійний фонд проекту і його організатори звітуватимуть за кожну витрачену копійку. Крім того, будь-хто з охочих може долучитися до такого фінансового моніторингу проекту.
Презентаційна зустріч також була спрямована на пошук спонсорів, які б долучилися до створення такого соціально-адатаптаційного центру, як для військовослужбовців, так і волонтерів, а також їхніх родин.
- Сьогодні нам надійшли 500 гривень, а також фермер дав 3000 гривень, - відзначила Інна Колпак.
Загалом у центрі заплановано розмістити психологів, юридичний відділ, кімнати для творчості, адміністрацію, бібліотеку, дитячу кімнату, спортивну.
З часом у планах, за словами Інни Колпак, навіть організувати соціальне таксі та міні-хостел.
- Наразі вже працює три волонтери-психологи, - каже співорганізатор проекту "СМАйЛ", психолог, координатор Центру соціалізації військових "Коловрат" Андрій Фоменко. - Для нас пріоритет №1 - це створення єдиного телефону довіри для міста та області, де б чергували психологи, які мають досвід роботи з бійцями.
Загалом такий проект у подальшому має бути не дотаційним, а прибутковим. Хоча спочатку організатори розраховують на підтримку від влади та бізнесу.
- Ми з хлопцями будемо до кінця. Бо як вони відкриватимуть соціальні підприємства, то це будуть робочі місця, певні кошти йтимуть на благочинність, - каже керівниця громадської організації "Серця матерів Кіровоградщини" Інна Колпак. - Коли в нас буде багато поробок, які робитимуть хлопці, то ми відкриємо подарунковий магазин.
Такий Центр працюватиме цілодобово, а його працівники отримуватимуть зарплату.
На презентації проекту "СМАйЛ" був присутній міський голова Кропивницького, який також пообіцяв закласти на наступний бюджетний рік кошти на облаштування соціально-адаптаційного центру.
- Тут треба покращити інфраструктуру. У першу чергу треба зробити ремонти під'їзних шляхів, заборів. Це всю турботу місто візьме на себе, - каже Андрій Райкович.
Щоб дізнаватись новини першими підписуйтесь на нас у
Поширюйте
Коментуйте