Ексклюзив

У Кропивницькому презентували проект соціально-адаптаційного центру для військовослужбовців (ФОТО)

. 4509

3 липня в Кропивницькому представникам бізнесу, влади та зацікавленій громадськості представили волонтерський проект для військовослужбовців та їх родин "СМАйЛ" - соціальної, мотиваційної, адаптаційної локації, яку відкриють на базі колишнього приміщення школи №29 за адресою Василя Нікітіна, 27А.

IMG 6109

"СМАйЛ" - це спільний проект волонтерів, активістів та психологів Кропивницького та Кіровоградської області, які вирішили створити комфортний осередок, де колишні військовослужбовці чи члени їхніх родин зможуть знайти необхідно допомогу: юридичну, психологічну, мотиваційну, адатапційну тощо.

IMG 6112

У планах організаторів першочергово - відремонтувати приміщення, зокрема дах.

IMG 6149

Загалом потрібні також ремонти стелі, душової кімнати та туалетів, стін, реконструкція водогону, електричних мереж, заміна опалення та твердопаливний котел, 48 вікон, 19 дверей.

IMG 6152

- Ми прораховували, якщо хлопці самі будуть робити це приміщення всередині - потрібен мільйон гривень. Нам також прораховували, що ремонт даху або його заміна обійдеться також в мільйон. Тобто 2-2,5 мільйони гривень треба. Однак ми приймемо допомогу і гіпсокартоном, і фарбою або вікнами, - каже співорганізаторка проекту "СМАйЛ", керівниця громадської організації "Серця матерів Кіровоградщини" Інна Колпак.

Крім того, за словами пані Колпак, буде створений спеціальний Благодійний фонд проекту і його організатори звітуватимуть за кожну витрачену копійку. Крім того, будь-хто з охочих може долучитися до такого фінансового моніторингу проекту.

IMG 6143

Презентаційна зустріч також була спрямована на пошук спонсорів, які б долучилися до створення такого соціально-адатаптаційного центру, як для військовослужбовців, так і волонтерів, а також їхніх родин.

IMG 6056

- Сьогодні нам надійшли 500 гривень, а також фермер дав 3000 гривень, - відзначила Інна Колпак.

Загалом у центрі заплановано розмістити психологів, юридичний відділ, кімнати для творчості, адміністрацію, бібліотеку, дитячу кімнату, спортивну.

З часом у планах, за словами Інни Колпак, навіть організувати соціальне таксі та міні-хостел.

IMG 6156

IMG 6055

- Наразі вже працює три волонтери-психологи, - каже співорганізатор проекту "СМАйЛ", психолог, координатор Центру соціалізації військових "Коловрат" Андрій Фоменко. - Для нас пріоритет №1 - це створення єдиного телефону довіри для міста та області, де б чергували психологи, які мають досвід роботи з бійцями.

Загалом такий проект у подальшому має бути не дотаційним, а прибутковим. Хоча спочатку організатори розраховують на підтримку від влади та бізнесу.

- Ми з хлопцями будемо до кінця. Бо як вони відкриватимуть соціальні підприємства, то це будуть робочі місця, певні кошти йтимуть на благочинність, - каже керівниця громадської організації "Серця матерів Кіровоградщини" Інна Колпак. - Коли в нас буде багато поробок, які робитимуть хлопці, то ми відкриємо подарунковий магазин.

Такий Центр працюватиме цілодобово, а його працівники отримуватимуть зарплату.

IMG 6070

На презентації проекту "СМАйЛ" був присутній міський голова Кропивницького, який також пообіцяв закласти на наступний бюджетний рік кошти на облаштування соціально-адаптаційного центру.

- Тут треба покращити інфраструктуру. У першу чергу треба зробити ремонти під'їзних шляхів, заборів. Це всю турботу місто візьме на себе, - каже Андрій Райкович.

 

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама