Ексклюзив

У Кропивницькому дівчинку з ДЦП можуть залишити без житла (ФОТО)

. 8136

У Кіровському районному суді міста розглядають справу з позбавлення права користування житлом 8-річної Маші. Якщо дівчинку з дитячим церебральним паралічем дійсно випишуть з квартири, то вона нібито втратить пільги з інвалідності.

36913007 674470652901540 4463432423203405824 n

Відповідний пост про розголошення резонансної справи опублікувала у себе на Фейсбук-сторінці опікун дівчинки - Валентина Ольховська.

 

 Зокрема про те, що на 11:45 10 липня призначене у Кіровському районному суді міста відповідне судове засідання. Яке, до речі, не відбулося. На думку пані Ольховської, суддя, яка розглядає справу - Алла Панфілова навмисне взяла відпустку, коли справа набула розголосу.

- Коли розпочалася така колотнеча вона (суддя - ред.) написала заяву і пішла у відпустку вчора (9 липня, - ред.), - каже Валентина Ольховська. - Нас навіть не попередили про це.

За словами жінки, вона жодної повістки до суду не отримували і дізналася про те, що ідуть судові засідання від служби у справах дітей.

- Тут практикується таке, якщо вони хочуть зробити якись злочин, то вони не посилають позивної заяви, типу не можуть знайти відповідача, а потім виносять рішення заочне. Потім іди в обласний суд, судись та спробуй щось повернути назад, - каже Валентина Ольховська.

Однак у Службі у справах дітей міськради відмовляються коментувати справу, яку розглядає суд. Зокрема, інформацію про те, чи дійсно дитина в разі позбавлення права на житло втратить і право на пільги з інвалідності.

Натомісь опікунка, яка вже п'ять років піклується про дівчинку турбується, за її ж словами, і про майбутнє дитини. Свого часу жінка відмовила матір дитини зробити аборт і вважає, що опіка над цією дитиною - її відповідальність.

- Я хочу сьогодні відстояти права Машеньки, дитини. Мені майже 70 років. Розумієте... сьогодні я є, а завтра мене - немає, - наголошує пані Ольховська.

30595162 1802994759996040 2329134131528597504 n

За словами пані Ольховської, через розголос у соціальній мережі небайдужі люди почали займатися питанням дівчинки у столичних владних кабінетах.

- Сьогодні (10 липня, - ред.) будуть доповідати президенту України. Якщо мені дадуть команду я беру Машеньку і їду в Київ, де розіб'ю палатку і не поїду звідти, поки мене не прийме Президент. Якщо мене не прийме Президент - буду просити допомоги за кордоном, - розповідає пані Валентина, яка відома своєю волонтерською діяльністю не лише в Кропивницькому, а й за межами країни.

Суть позивної справи - визнання осіб такими, що втратили право на користування житловим приміщенням. Серед них і 8-річна дівчинка. Позивач - Олександр Петров - нерідний дядько Маші Поліщук.

Позиція чоловіка, що нібито ніхто в помешканні не проживає.

- Вони там не живуть 10 років і за квартиру не платять, - каже Олександр Петров. - Мені треба виписати їх, бо я не можу субсидії отримати.

Натомість відповідачі - сестри Вікторія і Катерина Поліщук - спростовують звинувачення і зазначають, що не живуть, бо їх не пускають у помешкання. Опікун теж спростовує інформацію про те, що нібито дитина ніколи не жила в квартирі, адже немовля відвідували лікарі після народження.

- Ви опікун? От і турбуйтеся про це. Ви отримуєте за це гроші, - звернувся до пані Ольховської пан Петров.

- Коли я забрала дитину з будинку дитини, у мене було більше 260 тисяч і чотири власні автомобілі - цього вже немає. Зато Маша в мене тримає голову, ковтає, я врятувала Машу. Вона красива дівчинка. Їй тільки залишилося встати і піти, - розповідає зі сьозами на очах опікунка.

За словами жінки кошти, які вона отримує за опікунство близько 5000 гривень вона витрачає на спеціальне харчування дівчинки, памперси і ліки. Та навіть цих коштів не завжди вистачає.

Натомість у суді пояснили, що наступне судове засідання буде призначене згодом, коли суддя Панфілова повернеться з відпустки, яка розпочалася з 9 липня і триватиме до 23 липня.

- Справа в тому, що деякий час розписувалися справи на суддю Панфілову. Було дуже багато справ у провадженні, тому колективом було вирішено надати судді відпустку для піготовки в тестуванні, - розповіла секретар судового засідання судді Анна Мосійчук.

Натомість заступник керівника апарату Кіровського районного суду Кропивницького Юрій Кіселик пояснив, що на кожне судове засідання надсилаються повістки опікуну, які вона не отримує.

- За ними потрібно піти на пошту і отримати рекомендованим листом. В телефонному режимі їй повідомляють про ці всі засіданні. Судом повістки надсилаються і до суду повертаються, - каже Юрій Кіселик.

 Валерія Жовтун. Фото автора та з Facebook Валентини Ольховської

Поширюйте

Коментуйте


Реклама