Згідно зі змінами в законодавстві, на ринку електроенергії в регіоні працюватиме Кіровоградська обласна енергопостачальна компанія, яка займатиметься виключно продажем електроенергії. Для населення зміни мають відбутися непомітно, принаймні так стверджують представники компанії.
Про це стало відомо сьогодні під час прес-конференції в прес-центрі CBN на тему «Запровадження нової моделі ринку електроенергії» від представників енергопостачальних компаній області.
- У квітні 2017 року був прийнятий закон про ринок електроенергії, згідно з яким, сьогодні енергопостачальні компанії, відомі як обленерго, не мають з певного мементу права займатися і розподіленням, і поставкою електроенергії, - каже комерційний директор ПрАТ «Кіровоградобленерго» Олег Соловйов. - Такий процес вже розпочався і з грудня 2018 року в компанії «Кіровоградобленерго» не буде ліцензії на поставку електроенергії.
Тобто всі обленерго по країні повинні розділити свої дві діяльності. В результаті, за словами пана Соловйова, «Кіровоградобленерго» буде займатися лише технічним розподіленням, обслуговуванням мереж, лічильників (та їх встановлення) і доставкою електроенергії до споживачів.
Тоді як продажем електроенергії та отриманням коштів займатиметься інша постачальна компанія - ТОВ "Кіровоградська обласна енергопостачальна компанія". За попередніми розрахунками, компанія планує вийти на ринок електроенергії у вересні.
Перехід на нову модель ринку електроенергії, як зазначає Олег Соловйов, для споживачів буде непомітним.
- Закон був прийнятий насамперед для розвитку конкуренції на ринку електричної енергії, а в подальшому, як це було в європейських країнах, можливе в перспективі зниження вартості на електроенергію, - каже директор ТОВ «Кіровоградська обласна енергопостачальна компанія» Олег Валентий.
Зокрема, впродовж двох років побутові споживачі електроенергії та малі непобутові (невеликі, дрібні підприємства з електрообладнанням до 1000 вольт) обслуговуватимуться у Кіровоградській обласній енергопостачальній компанії. Натомість інші великі підприємства мають до грудня обрати собі постачальника електроенергії.
- Якщо вони не визначаться з постачальником, то вступає в дію сила закону і вони переходитимуть до постачальника "останньої надії", де ціни на електроенергію будуть значно вищими, - відзначає Олег Валентий.
У рамках переходу на нову модель споживачам необхідно буде укласти договір, який буде публічним, розміщеним на сайті компанії і в ЗМІ. Також буде паперовий варіант договору. Крім того, якщо споживач сплатить рахунки за електроенергію вже новій компанії, то автоматично стає її клієнтом.
Тариф для споживачів універсальних послуг на електроенергію встановлюватиме (як і нині) Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Для великих і середніх споживачів ціни встановлюватимуть до ринкових.
- Ринок почне працювати згідно з законом, з липня 2019 року і з того часу це буде вільна ціна, яка формуватиметься від того, як пройдуть торги на біржі. Цей процес цікавий для всіх, як для нас, так і споживачів, - каже Олег Валентий.
14 червня НКРЕКП прийнято рішення про видачу Кіровоградській обласній енергопостачальній компанії ліцензії на право провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії споживачу. Окрім ціїє компанії, загалом такі ліцензії отримали 34 компанії по Україні.
По суті, в перспективі споживачі матимуть можливість обирати постачальника електроенергії, однак пільги для споживачів універсальних послуг області зберігатимуться лише в Кіровоградській обласній енергопостачальній компанії.
- У Кропивницькому дівчинку з ДЦП можуть залишити без житла (ФОТО)
- У Кропивницькому батьки звинувачують літню вчительку в психологічному насильстві над дітьми (АУДІО)
Щоб дізнаватись новини першими підписуйтесь на нас у
Поширюйте
Коментуйте