Ексклюзив

На Кіровоградщині продажем електроенергії займатиметься новоутворена компанія

 Автор: Валерія Жовтун. 11525

Згідно зі змінами в законодавстві, на ринку електроенергії в регіоні працюватиме Кіровоградська обласна енергопостачальна компанія, яка займатиметься виключно продажем електроенергії. Для населення зміни мають відбутися непомітно, принаймні так стверджують представники компанії.

cms image 000005335

Про це стало відомо сьогодні під час прес-конференції в прес-центрі CBN на тему «Запровадження нової моделі ринку електроенергії» від представників енергопостачальних компаній області.

- У квітні 2017 року був прийнятий закон про ринок електроенергії, згідно з яким, сьогодні енергопостачальні компанії, відомі як обленерго, не мають з певного мементу права займатися і розподіленням, і поставкою електроенергії, - каже комерційний директор ПрАТ «Кіровоградобленерго» Олег Соловйов. - Такий процес вже розпочався і з грудня 2018 року в компанії «Кіровоградобленерго» не буде ліцензії на поставку електроенергії.

Тобто всі обленерго по країні повинні розділити свої дві діяльності. В результаті, за словами пана Соловйова, «Кіровоградобленерго» буде займатися лише технічним розподіленням, обслуговуванням мереж, лічильників (та їх встановлення) і доставкою електроенергії до споживачів.

Тоді як продажем електроенергії та отриманням коштів займатиметься інша постачальна компанія - ТОВ "Кіровоградська обласна енергопостачальна компанія". За попередніми розрахунками, компанія планує вийти на ринок електроенергії у вересні.

Перехід на нову модель ринку електроенергії, як зазначає Олег Соловйов, для споживачів буде непомітним.

- Закон був прийнятий насамперед для розвитку конкуренції на ринку електричної енергії, а в подальшому, як це було в європейських країнах, можливе в перспективі зниження вартості на електроенергію, - каже директор ТОВ «Кіровоградська обласна енергопостачальна компанія» Олег Валентий.

Зокрема, впродовж двох років побутові споживачі електроенергії та малі непобутові (невеликі, дрібні підприємства з електрообладнанням до 1000 вольт) обслуговуватимуться у Кіровоградській обласній енергопостачальній компанії. Натомість інші великі підприємства мають до грудня обрати собі постачальника електроенергії.

- Якщо вони не визначаться з постачальником, то вступає в дію сила закону і вони переходитимуть до постачальника "останньої надії", де ціни на електроенергію будуть значно вищими, - відзначає Олег Валентий.

У рамках переходу на нову модель споживачам необхідно буде укласти договір, який буде публічним, розміщеним на сайті компанії і в ЗМІ. Також буде паперовий варіант договору. Крім того, якщо споживач сплатить рахунки за електроенергію вже новій компанії, то автоматично стає її клієнтом.

Тариф для споживачів універсальних послуг на електроенергію встановлюватиме (як і нині) Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Для великих і середніх споживачів ціни встановлюватимуть до ринкових.

- Ринок почне працювати згідно з законом, з липня 2019 року і з того часу це буде вільна ціна, яка формуватиметься від того, як пройдуть торги на біржі. Цей процес цікавий для всіх, як для нас, так і споживачів, - каже Олег Валентий.

14 червня НКРЕКП прийнято рішення про видачу Кіровоградській обласній енергопостачальній компанії ліцензії на право провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії споживачу. Окрім ціїє компанії, загалом такі ліцензії отримали 34 компанії по Україні.

По суті, в перспективі споживачі матимуть можливість обирати постачальника електроенергії, однак пільги для споживачів універсальних послуг області зберігатимуться лише в Кіровоградській обласній енергопостачальній компанії.

 

Поширюйте

Коментуйте