Ексклюзив

Восени дитячі садочки можна буде проектувати в багатоповерхівках

. 4049

Внесено зміни до державних норм будівництва дитячих садочків, які можна буде розміщувати на 1-2 поверхах житлових будинків. Зміни вступають в силу цьогоріч з 1 жовтня.

YuuVbhlR1jkHj9HBRa1y.w695

Про це на своїй Фейсбук сторінці повідомив заступник глави Мінрегіону Лев Парцхаладзе.

Зокрема, в новими ДБН передбачена можливість проектування невеликих вбудованих і вбудовано-прибудованих у житлові будинки дитсадків.

На думку Лева Парцхаладзе, такі зміни дозволять вирішити в країні проблему нестачі дитсадків, особливо у великих містах.

- Вбудовані дитсадки - реальне рішення такої проблеми, завдяки якому жителі будуть забезпечені необхідною соціальною інфраструктурою, а міста суттєво зменшать диспропорцію у порівнянні з житловим будівництвом. Вони будуть зручними як для батьків, так і для дітей, адже знаходитимуться зовсім поруч, - мовиться в пості Лева Парцхаладзе.

Наскільки актуальними такі зміни є для Кіровоградщини "Гречка" дізнавалася в директора департаменту освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації Володимира Таборанського:

- Особливо це актуально для перенаселених великих міст, де будують нові житлові масиви і де фактично, якщо говорити, приміром, про Київ забудовники не будують соціальної інфраструкти, зокрема дитячих садочків та шкіл. Звісно така проблема є і в нашій області. Не така вона сьогодні гостра. Ми працюємо над тим, щоб створювати кожного року якомога більше місць для дітей дошкільного віку. Наразі в області є позитивна динаміка в цьому питанні - займаємо сьоме місце в Україні за цим напрямком.

36282351 967195413434901 8479133163136745472 n

- Стосовно будівельних норм. Вони змінилися чому? Для того, щоб спростити можливість відкриття дитячих садочків. Тобто за нормами, які діють сьогодні дуже складно відкрити садочок, - відзначає Володимир Таборанський.

Нагадаємо, що в області до 1 вересня планують ліквідувати існуючу чергу в ДНЗ регіону за рахунок відкриття нових груп на базі шкіл.

Відзначимо, що дитсадки можна буде розміщувати на 1-2 поверхах житлових будинків. Раніше дисадочки могли бути відкриті лише в окремій будівлі.

- Звичайно залишаються чіткі пожежні вимоги, які необхідно дотримуватися, має бути огорожа, прибудинкова територія, тобто має бути поруч дитячий майданчик, - каже пан Таборанський.

До речі, нові норми стосуватимуться приміщень на невелику кількість дітей - 80-160 та для короткострокового перебування дошкільнят (до 4 годин).

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама