Ексклюзив

Як на Кіровоградщині зменшуватимуть кількість ДТП

 Автор: Анастасія Дзюбак. 5517

Збільшити кількість контрольних пунктів, провести перевірки перевізників, розпочати встановлення камер відеофіксації, також повернути на українські дороги радари для фіксації швидкості. Так в Україні планують підвищувати безпеку дорожнього руху у зв'язку з низкою смертельних ДТП, що стались протягом останніх тижнів.

103636

На дороги повернуться радари


Вже з 27 серпня поліція розпочне контролювати швидкість руку за допомогою радарів, повідомив в ефірі "Громадськго ТБ" Мініфрастуктури Володимир Омелян.

У свою чергу патрульні Кіровоградської області тримають радари вже наступного тижня і розпочнуть калібрування пристроїв

«Певні моделі проходитимуть калібрування, тобто будуть фактично перевірятися на практиці, — розповідає перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький — На наступному тижні вже почнеться процес калібрування. Дорожньо-патрульна поліція отримає по усіх областях».

Нагадаємо, з моменту створення у 2016-ому році патрульна поліція не користувалася фіксаторами швидкості. Зокрема тому, що був відсутній технічний регламент вимог до таких пристроїв.

На дорогах почнуть з'являтись камери відеофіксації

Як повідомляє "Слово і діло" у МВС планую за три роки встановити майже 4 тисячі камер фіксації порушень ПДР. У 2018 році обіцяють запустити роботу 500 комплексів автоматичної фіксації (КАФ) в містах. В 2019 році збираються поставити ще 960 комплексів, а в 2020 році буде встановлена найбільша кількість камер – 1150.

На трасах і залізничних переїздах встановлять 340 приладів контролю, які почнуть працювати в 2019 році.

Причому розподіл КАФ за регіонами буде нерівномірним. Найбільше відеокамер буде в Києві (95 штук) та Київській області (200). У таких великих промислових регіонах, як Запорізька та Харківська області, – 262 та 241 камера. У Кіровоградській області лише 49: 15 у населених пунктах і 34 на дорогах державного значення.


Додаткові контрольні пункти і чергування на проблемних дорогах

«До 23 липня всі керівники територіальних органів мають направити затверджені плани виконання заходів. В цьому плані мають бути чіткі та детальні заходи, конкретні виконавці та терміни. Упродовж доби сили патрульної поліції та групи реагування мають взяти під контроль основні автомобільні шляхи державного та міжнародного значення, місця концентрації дорожньо-транспортних пригод та місця з напруженим рухом. Це стосується, в першу чергу, трас у напрямку Південних регіонів та країн ЄС. Усі наряди ми посилюємо військовими та автотехнікою Нацгвардії. Керівництво поліції має взяти начальників територіальних органів технічної безпеки «за кадик» та особисто доповідати мені щодня. 24 серпня проведемо повторну нараду з цього питання», - сказав Сергій Яровий, перший заступник міністра внутрішніх справ під час наради, присвяченої стану безпеки дорожнього руху, 21 липня.

Законодавчі зміни

Голова Уряду, Володимир Гройсман заявив про те, що з початком роботи парламенту вже у вересні звернеться щодо невідкладного прийняття законів, які б посилили відповідальність водіїв за порушення ПДР,

Перевірка перевізників

Масштабні відпрацювання перевізників - як міського громадського транспорту так і перевезень на дальні дистанції - ініціювали по всій країні.

Зокрема, стартували такі комісійні перевірки за участі управління транспорту, поліції та "Укртрансбезпеки" і в Кропивницькому.

Збільшення видимості пішоходів

З окремою ініціативою у Кропивницькому виступила Агенція сталого розвитку "Хмарочос". Залучившись підтримкою міжнародних організації, у місті відбудеться низка заходів для поширення інформації про необхідність носити світловидбивачі (флікери) пішоходам та велосипедистам.

Флікери - світловідбиваючі елементи, які дозволяють водії на далекій відстані помітити пішохода в темну пору доби навіть при погано освітлених вулицях.

5000 флікерів безкоштовно отримають першокласники обласного центру, а також буде створення соціальна реклама, аби заохотити населення самостійно купувати флікери для власної безпеки.

Поширюйте

Коментуйте