Ексклюзив

Кропивницький міняється, а дорожня розмітка наноситься по-традиції: як змінити ситуацію

. 5861


Минулого тижня читачі «Гречки» поскаржились на дивну розмітку на вулиці Пацаєва: свіжо намальовані пішохідні переходи то сполучають газони, то впираються в МАФ, або ж є незручними для огляду пішоходів. Після розміщення матеріалу містяни почали розповідати, що проблема є не лише на цій вулиці.

pere 4

Водночас, на тій же вулиці Пацаєва пішохідні переходи у «дивних місцях» малюють роками.

kom

kom2

kom3

Як з'являється недолуга розмітка

Нанесенням дорожньої розмітки в місті займається підприємство ТОВ «Дорсервіс Україна», з яким укладено угоду. Про це «Гречці» розповів начальник Головного управління житлово-комунального господарства міськради Віктор Кухаренко.

- Підприємство відповідно до укладеної угоди наносять розмітку на території міста. В більшості адрес у нас є затверджена локація дорожніх знаків, відповідно до чого і наноситься розмітка, в тому числі і на пішохідних переходах. На жаль, іноді будівельники або землекористувачі на свій лад проводять перебудову прилеглої території, мотивуючи це тим, щоб там був зручний під’їзд чи газонна частина. Можливі випадки, де встановлений бортовий камінь або поребрик з уже врахуванням перебудови, що пішохідний перехід частково блокується, або виходить на газонну частину, - пояснює посадовець.

Наприклад, ситуацію із розміткою на Пацаєва, де одна із сторін «зебри» впирається в газон пан Кухаренко пояснює, що відбулося зміщення дорожньої розмітки :
- Необхідно з’ясувати чи є тут взагалі вихід на тротуарну частину. Можливо, тут взагалі тротуару немає. Я дам доручення.Зараз тут МАФ побудований. Можливо, на цьому місці була дислокація попередньої розмітки. Зараз, якщо ми нанесемо розмітку на старому місці, то буде вихід на МАФ, а не газонну частину.

pere 2

Натомість змінювати розмітку схоже, що не будуть.

- Краще в такому вигляді, ніж там взагалі не буде пішохідного переходу. Необхідно з’ясовувати на підставі чого стали тут ці два МАФи, які закрили вихід на тротуарну частину.

Розташування знаків не мінялось 20 років, але з поліцією не погоджене

У ТОВ «Дорсервіс Україна» пояснюють, що розмітка була нанесена біля дорожніх знаків, які там встановлені вже більше 20 років.

- Технічно пішохідний перехід біля того «карману», де зупиняються маршрутки не можливо кудись перенести в інше місце в межах 200 метрів, - розповідає директорка ТОВ «Дорсервіс Україна» Любов Кроть. – Також сьогодні у міській раді нам розповіли, що там, на Пацаєва, між дерев буде зроблене тверде дорожнє покриття. Кошти, аби зробити доріжку швидше за все запланують уже в наступному році.

Також, за словами представниці ТОВ «Дорсервіс Україна», якщо в схемі організації дорожнього руху на Пацаєва не погодять такий пішохідний перехід, то, можливо, в наступному році його і не поновлюватимуть. Однак для цього також необхідно буде зняти і дорожні знаки.

У свою чергу в поліції повідомили. Що не погоджували схему організації дорожнього руху для цієї вулиці.

"Утримання технічних засобів організації дорожнього руху належить до компетенції органів місцевого самоврядування - Міської ради міста Кропивницького. Нанесення розмітки по місту здійснюється відповідно до затверджених схем організації дорожнього руху, погоджених із відповідними підрозділами Національної поліції. У вищевказаному випадку управлінням патрульної поліції не погоджувалась схема ОДР на зазначену вулицю." - повідомили "Гречці" у прес-службі поліції.

Як змінити ситуацію?
Щоб змінити розмітку, яку намалювали невдало, в управлінні ЖКГ містянам радять фотографувати її і звертатись до них.

Тоді в міськраді обіцяють з’ясовувати кожну так ситуацію із підрядною організаціє в правильності нанесення розмітки.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама