Ексклюзив

У Кропивницькому Художній салон можуть перенести в інше приміщення (ФОТО)

. 6049

Обласній спілці художників України не продовжать договір оренди приміщення у центрі Кропивницького на наступний рік. Про це на своїй сторінці у «Фейсбуці» повідомив голова організації Андрій Хворост.

hudo1

4-го червня на адресу спілки надійшов лист від Управління комунальної власності міської ради, в якому зазначено, що після закінчення договору оренди власник приміщення має намір використовувати приміщення загальною площею 58,7 кв. м за адресою вул. Гоголя, 91/46 для власних потреб.

Про те, що продовжувати договір із обласною організацією НСХУ місто не буде, чиновники мали повідомити за три календарних місяці, що вони і зробили.

- Відповідно до частини 3 ст.17 Закону України «Про оренду державного та комунального майна», п.п. 11.9 вищевказаного договору оренди, після закінчення договору оренди орендар, який належним чином виконував свої обов’язки за договором, має переважне право, за інших рівних умов, на укладання договору оренди на новий термін, крім випадків якщо орендоване майно необхідне для потреб його власника, - зазначено в документі.

hudo2

8 серпня Кіровоградська обласна організація НСХУ звернулась з листом до секретаря міської ради Андрія Табалова з проханням продовжити договір оренди. У листі відзначають про велике значення «Художнього салону» для обласного центру, його внесок в культурний розвиток Кропивницького.

Зазначається, що спілка виконує всі зобов’язання за договором оренди належним чином:

«Художній салон» регулярно сплачує орендну плату та комунальні рахунки, підтримує приміщення в належному стані, проводить поточний ремонт за власні кошти, згідно договору оренди та не змінює цільового призначення», - йдеться у документі.

hudo3

Сьогодні, 6 вересня, під стінами «Художнього салону» активісти пропонували містянам поставити свої підпис під зверненням до міської влади в підтримку продовження художникам договору оренди приміщення по вулиці Гоголя, яке ті орендують вже впродовж 40 років.

Директор «Художнього салону» Андій Хворост розповів «Гречці», що розраховує на продовження дії договору оренди щонайменше на 10 років.

«Ми хочемо, щоб нам залишили виставочний зал і художній салон, адже там виставляють свої роботи близько 150 майстрів, 60 з Кіровоградщини. Продаж своїх виробів для них - це майже єдиний дохід. Наші вимоги, щоб нам дали приміщення в оренду на десять років, і ми могли покращити його», - сказав Андрій Хворост.

hudo

В Управлінні комунальної власності міськради стверджують, що художникам запропонують інше приміщення в центрі міста – зокрема на площах колишнього Кібернетичного коледжу навпроти Краєзнавчого музею.

«Ми працюємо в рамках закону, написали їм листа за три місяці і проінформували. Можливо там буде структурний підрозділ територіальної громади, мені це не відомо, - пояснила керівниця відділу орендних відносин та формування комунального майна міської ради Діана Фурман. - Якщо це приміщення не буде потрібне для територіальної громади, то продовжимо договір з «Художнім салоном. Ніхто не залишить місто без виставкового залу».

За словами чиновниці, спілці художників направлено лист за підписом міського голови, де повідомили про те, що запропонують «Художньому салону» приміщення в колишньому Кібернетичному коледжі. Наразі там тривають ремонтні роботи, приміщення буде виділено під виставковий зал по їх закінченню.

hudo4

Наразі обласна організація НСХУ орендує дві частини приміщення в самому центрі міста, сплачуючи на місяць 6 700 грн. В одній з них розташовано виставкову залу, в іншому – облаштували крамницю сувенірів.

«У нас є два договори оренди, продажна частина сплачує 100%, а виставковий зал має пільги і сплачує половину. Загалом це 6,5 – 7 тисяч гривень, - говорить директор крамниці «Художній салон». – У статуті Спілки художників закладено можливість відкривати підприємства, наразі відкрито Колективне підприємство «Художній салон», в якому працюють директор, менеджер та продавці».

За інформацією реєстру підприємств, колективне підприємство «Художній салон-магазин Кіровоградської організації Спілки Художників України», зареєстроване 28.09.1993 року. Його керівник - Петушинський Антон Анатолійович, а спеціалізація - роздрібна торгівля. Кінцевий бенефіціарний власник - Надєждін Михайло Володимирович.

Асортимент сувенірної продукції складають різноманітні вироби з глини, дерева, вишиваний одяг, прикраси, шоколадні вироби з усіх куточків України. Також є і місцева сувенірна продукція та твори мистецтва.

Подібний асортимент можна побачити ще в одному художньому салоні міста – «Аполлон», що розташований в двох кварталах від салону художників по вулиці Пашутинській, 44-г.

hudo5

apoll

В салоні «Аполлон» нам повідомили, що «Художній салон» по Гоголя – це також їх «точка»:

«У нас ще є «точка» в центрі біля Поштамту - «Художній салон", це також наш салон», - сказала продавчиня магазину.

Як з’ясувалось, повний тезка керівника колективного підприємства: «Художній салон-магазин Кіровоградської організації Спілки Художників України» Антон Петушинський орендує приміщення за тією ж адресою, де розташовано Художній салон «Аполлон».

hudo06

В переліку договорів оренди комунального майна зазначений громадянин  - Петушинський Антон Анатолійович, орендує 17,5 квадратних метрів по вулиці Пашутинській, 44-г для господарських потреб. Договір укладено 5 квітня 2013 року та діятиме до 5 лютого 2019-го.

hudo7

Сьогодні ж директор магазину «Художній салон» по вул. Гоголя Андрій Хворост виступив перед міськими депутатами під час планової сесії міської ради Кропивницького. Він повідомив, що існує домовленість і вже завтра питання «Художнього салону» має бути вирішеним.

Подробиці читайте на «Гречці» згодом.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама