Ексклюзив

У Кропивницькому масові пориви водогону: вирішувати проблеми людям пропонують спільно (ФОТО)

. 3662

У Кропивницькому по всьому місту масові пориви водогону. Ліквідації поривів людям доводиться чекати по кілька тижнів. Часто вже через кілька днів після залатування труби пориви відновлюються. Все, що пропонують людям у водоканалі – замінювати старі водогони за власний кошт.


 

vo3

Техніка ремонту «чопиком» і «хомутом»

Коли на порив водомережі виїжджає бригада, у них найчастіше є кілька варіантів ремонту пориву. Наприклад, накладання хомута – металевої стяжки на продірявлене місце в трубі, або забивання в дірку «чопика» - невеличкого шматочка дерева, який згодом розбухає і як корок затуляє місце пориву.

Містяни, які спостерігають за ремонтами, кажуть, що зазвичай обирають ремонт «чопиками», а пориви відновлюються вже за кілька днів.

На постійні пориви скаржаться і мешканці вулиці Архангельської (раніше Червоногвардійська – авт.).

«Вже два роки у нас регулярні пориви і до нас приїздять і забивають «чопи», а воно продовжує рвати. Останній порив стався два тижні тому. Ми викликали водоканал – нам сказали, що труба вже в такому стані, що ремонту нам вистачить хіба на годину. І дійсно, через годину знову прорвало. І вже два тижні вода тече без перерви. Сказали, що нас поставлять на облік», - розповідає мешканка і каже, що їм запропонували змінити трубу за власний кошт, а це близько 15 тисяч гривень.

Людмила, мешканка провулку Ринкового, на Новоолексіївці розповідає, що пориви трапляються на традиційних місцях вже роками.

«Зазвичай пориви стаються у місці врізці регулярно на перехресті Ринкового і вулиці Української, на квартал нижче – на перехресті Ринкового і вулиці Суворова, на перехресті із провулком Олексіївським. Зазвичай до того як приїде бригада, вода тече не менше тижня, хоча люди звертаються одразу», - розповідає мешканка.

В результаті постійних поривів і розриттів значно пошкодили і асфальт, який тут вже майже 30 років без ремонту.

«Вони за собою навіть не завжди ями засипають. Не засипали – ми дзвонимо, кажуть, що як просяде земля все зроблять. В результаті є місця, які по півроку не засипані були і люди самі щебенем закидали, адже з кожним дощем все більше розмиває дорогу. Скоро геть залишимось без асфальту», - каже жінка.

vo5

vo6

12.09.18. Мешканці Новоолексіївки вкотре засипали яму в асфальті, яка залишилась після ремонту водогону рік тому.

Аби хоч якось укріпити залишки асфальту, ями люди засипають власноруч.

Мешканці вулиці Андріївської, яким два роки тому поклали асфальт вартістю 7 млн грн теж зараз втрачають його через пориви. Ще до ремонту дороги люди просили спочатку змінити водогін, адже пориви там траплялись регулярно, але їм сказали, що це неможливо, адже грошей на все і зразу бракує, а є проблемніші ділянки дороги.

«Купу років ми добивалися. Два роки як нам поклали асфальт і зараз його вже порили. В квітні місяці зробили дві ями і досі не заробили. На Андріївській, 17 з початку року чотири рази ліквідували порив. Зараз вже другий тиждень два пориви – біля 7 і 17 будинків. Нам жалко того асфальту. Потече вода і весь той асфальт буде в річці», - розповідає мешканка вулиці Валентина Кудрик. У водоканалі їй повідомили, що про порив знають, але їм бракує працівників, аби ліквідувати всі аварії вчасно.

vo4

vo2

12.09.18 вул.Андріївська

На постійні пориви скаржаться і мешканці Нової Балашівки, Кущівки і навіть центру міста.

vo7

13.09.18. вул.Канатна 19, мкр Кущівка

vo8

13.09.18. Порив каналізації на вул.Шевченка

Роботи ведуться, але фінансів бракує

Попри ситуації, які щодня бачимо на вулицях міста, робота водоканалом ведеться.

Цього року відбувається заміна водогону діаметром 800 мм протяжністю 4,5 км, на ділянці від скверу “Катюша” до річки Інгул та заміна арматури на своїх інших діючих мережах. Наразі роботи тривають.

vo9

Це має зменшити кількість поривів та покращити якість води, оскільки пластикові труби якісніші за чавунні.

Частина поривів, які трапились якраз і пов’язана із глобальним ремонтом і перепідключеннями.

«Перепідключення з одного водогону на інший викликали невеликі пориви. Але ми їх ліквідовуємо, стараємось. І заміни проводимо. По всьому місту ми, звісно, не можемо поміняти труби і дуже вдячні людям, які звертаються до нас і самі купують матеріали, аби ми провели ремонт. Але навіть в такому випадку ми не можемо всім одночасно зробити. Частину робіт ми зробили цього року. У нас ще в плані зробити до морозів роботи на вулиці Тютюшкіна і Осипенка, але ми це робимо паралельно з аварійними роботами. Як правило, у нас одна бригада працює по заміні, а решта займаються аварійними роботами», - прокоментувала Валентина Давидчук, начальник ВКГ ОКВП «Дніпро-Кіровоград».

Також ОКВП "Дніпро-Кіровоград розпочне впроваджувати систему автоматизації та диспетчеризації на водогонах, яка дозволить автоматично отримувати інформацію та оперативно реагувати на проблеми з водогоном у будь-якій його точці. Проект фінансуватиметься за рахунок кредиту Міжнародного банку реконструкції та розвитку у сумі понад 3 мільйони долів США.

Щодня у місті працює по чотири аварійні бригади, а у вихідні – по дві з водопроводу і з каналізації.

За словами Давидчук, часом винуватцями аварій стають самі містяни. Наприклад, у Фейсбуці з’явилась інформація про розриття нового асфальту на вулиці Чорновола, нібито через порив водогону. Насправді ж комунальникам довелось пошкодити асфальт, оскільки хтось вкинув до каналізації великий камінь і іншого способу дістати його не було.

vo1

13.09.18 Камінь, який працівники водоканалу дістали із каналізації на вул.Чорновола

«Мені теж дуже шкода того асфальту, і тих грошей, які ми витратимо на асфальтування цієї ділянки. Але, якби там навіть була нова труба і туди кинули такий камінь - без розкопування вирішити проблему не вийшло б. Людям треба «подякувати», які таке зробили. Це лише один випадок, а насправді їх безліч», - розповідає Давидчук.

Фото "Гречки" та із сайту міськради

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама