Регіональний рейтинг Doing Business 2018: де Кіровоградщина (ІНФОГРАФІКА)

Опубліковано . в Статті

Кількість переглядів - 2565

За дамими регіонального рейтингу Doing Business 2018, складеного Офісом ефективного регулювання BRDO та Спілкою українських підприємців (СУП) за методологією Світового банку, Кіровоградська область посіла 8 місце по Україні за відкритістю до бізнесу. «Гречка» дослідила,  які показники у Кіровоградщини.

db3

Рейтинг є щорічним, та вимірює сприятливість інвестиційного клімату у регіонах України станом на 1 липня відповідного року. За загальним правилом результати рейтингу базуються на даних, які наводяться експертами з приватного сектору економіки, які працюють у відповідних напрямках на території регіону, щодо якого складається анкета. Максимально будь-яка область могла набрати 600 балів: по 100 в кожній категорії.

Загалом Кіровоградська область набрала 302 бали (як і Донецька область), обігнавши більшість областей-сусідів. Так Черкаська область отримала 277 бали, Одеська – 268, Миколаївська – 292, Дніпропетровська – 296,Полтавська – 294.

Винятком є Вінницька область, яка загалом стала лідером рейтингу по країні, набравши 334 бали.

Проте, у порівнянні з минулим роком область демонструє негативну.

Що конкретно повпливало на окремі показники регіону представники СУП обіцяють повідомити додатково, під час візитів до областей.

Отже, розглянемо результати Кіровоградщини в окремих категоріях.

db1

Створення підприємств – 83 бали зі 100

У даному підрозділі вимірювали, наскільки просто в області започаткувати бізнес за умовами, описаними в уявному у бізнес-кейсі: п’ятеро громадян України створюють товариство з обмеженою відповідальністю у Кропивницькому. Статутний капітал формується засновниками після реєстрації ТОВ та у рейтингу не враховується. Враховувався час, витрати коштів і відкритість інформації.

Одержання дозволів на будівництво – 43 бали зі 100

Вимірювалась простота оформлення процесу будівництва за умовами, описаними в уявному бізнес-кейсі. Вимірюються будь-які обов’язкові взаємодії з державними органами, органами місцевого самоврядування та уповноваженими (ліцензованими, сертифікованими) ними особами починаючи з моменту збору даних, необхідних дня проектування, та закінчуючи реєстрацією права власності на введений в експлуатацію об’єкт будівництва.

Відкритість інформації вимірює доступність для ознайомлення генерального плану міста.

Оформлення земельної ділянки – 50 балів зі 100

Вимірюється простота оформлення та отримання права оренди земельної ділянки за умовами, описаними в уявному бізнес-кейсі. Вимірюванню підлягають будь-які обов’язкові взаємодії з державними органами, органами місцевого самоврядування та уповноваженими (ліцензованими, сертифікованими) ними особами. Враховується рівень доступу до містобудівної документації.

Приєднання до електромереж - 67 балів зі 100

Вимірюється простота приєднання нового об’єкта будівництва до електромереж за умовами, описаними у бізнес-кейсі .
Окрім часу, витрат і кількості візитів для оформлення, враховується надійність електропостачання.

Сплата місцевих податків – 41 бал зі 100

Компонент вимірює тягар, що накладається на бізнес місцевими податками. Податками, що аналізуються за компонентом, є наступні: податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки для юросіб; туристичний збір земельний податок ставка єдиного податку для 1 групи ставка єдиного податку для 2 групи, а також відкритість даних про вказані податки.

Електронні сервіси – 19 балів зі 100
Вимірюється обсяг адміністративних послуг та дозвільних процедур, які можна отримати або пройти за допомогою використання мережі Інтернет у найбільшому місті регіону.

Перелік процедур/сервісів для оцінювання:
● Дозвіл на спеціальне водокористування
● Дозвіл на розміщення зовнішньої реклами
● Дозвіл на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні
● Дозвіл на застосування праці іноземців та осіб без громадянства
● Дозвіл на порушення об’єкту благоустрою
● Отримання викопіювання топографічної карти масштабу 1:500 з відображенням інженерних мереж
● Декларація про утворення відходів
● Дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки
● Державна реєстрація потужності
● Видача містобудівних умов та обмежень
Оцінюється можливість подання документів для проходження процедури/отримання послуги онлайн та можливість отримання результату процедури/послуги онлайн.

G

Сподобалася стаття?

Кировец
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити