Ексклюзив

Без легітимного статусу і оплати за навчання: куди ділись гроші іноземних студентів-медиків з Кропивницького (ФОТО)

 Автор: Анастасія Дзюбак. 8149

У стінах Донецького національного медичного університету, частина факультетів якого базуються у Кропивницькому, виник великий скандал. Студенти-іноземці невдоволені якістю навчання до того ж виявили, що частина грошей, які вони платили на рахунки вишу не потрапила.

stud15

Нагадаємо, вчора, 13 листопада, півтисячі студентів міжнародного факультету влаштували протест у вигляді бойкоту навчання. Вони стверджували, що університет не має якісної учбової бази чи навіть підручників, викладачі, як це передбачено контрактом, не знають англійської, а також студенти не проходять достатньої практики у медзакладах.

Ахмед, студент з Єгипту показує, у яких умовах їм доводиться вчитись на фото. Каже, кілька груп студентів у крихітній кімнаті - це норма, часом предмети ведуть викладачі, які не є професіоналами з напрямку.

stud16

"Викладачі не знають англійської. Нам дають завдання – ідіть читайте підручник, потім дають тест, ставлять "4" і все. Але навіщо тоді універ? Я б і вдома міг навчатись за книжками і ютубом. Чому в Льотці і в КІСМІ студенти вчаться, а тут ні?", - обурюється його одногрупник.

Проблеми починаються ще з гуртожитку: частині в ньому не дістається місця і доводиться за додаткові кошти знімати квартиру, а інших шокують умови - не всюди працюють душ і туалет, а у 8-поверховому приміщенні немає ліфту.

Студенти вимагали зустрічі з ректором, або ж обіцяли скаржитися у консульства своїх країн, що їх ошукали і вони заплатили за неякісне навчання.

На факультеті навчається 1100 студентів, кожен з яких заплатив від 3500 доларів і вище за рік навчання.

В університет приїхав перший проректор Ігор Хрипаченко, з яким сьогодні, 14 листопада, і зустрілись охочі. Він шокував студентів ще більше - їх дійсно надурили і насправді у них проблеми не тільки з освітнім процесом, а і з оплатою за навчання та і взагалі, не факт, що в Україні вони перебувають законно.

stud13

«Сьогодні ми приїхали з Краматорська для проведення внутрішнього аудиту. Його ціль виявити всі проблеми, які є на факультеті. Дві основні проблеми ми виявили із перших днів перевірок. Перша проблема: це порушення міграційного законодавства України. Друга, пов’язана з оплатою за навчання. Наразі так вийшло, що керівництво міжнародного факультету недобросовісно виконувало свої обов’язки. В результаті є маса недоліків і порушень, які привели до того, що жоден з вас сьогодні не має легітимного статусу перебування на території країни. Також на сьогодні серед вас немає жодного студента, який оплатив повну суму за навчання», - заявив Хрипаченко.

stud11

Фактично, керівництво вишу стверджує, що агенти – особи, що допомагали з вибором навчального закладу та супроводом іноземців в Кропивницькому - не пояснили студентам, що ті здійснюють лише частину оплати, а частина з цих коштів йде на оплату послуг самого агента. На рахунки закладу освіти поступила лише частина грошей. У свою чергу на руках у студентів чеки про оплату і листи-підтвердження, що вони оплатили повну суму за навчання.

stud14

Самі ж студенти не розуміють, яким чином шахраї могли опинитись просто у стінах університету – їх приймальня знаходиться у 137 кабінеті головного корпусу – а сам університет не знав про ошуканство.

До того ж, стверджують студенти, вони фактично є заручниками агентів.

«Ми йдемо в деканат з питанням, а нам кажуть йдіть до агентів. Але навіщо? Ми б хотіли платити за навчання без посередника університету, але у нас немає такої змоги – лише через агентів», - розповідає студент третього курсу.

stud12

Студенти Донецького медуніверситету мають звертатись до поліції, а до кінця тижня зібрати всі документи і відеодокази, які підтверджують оплату за навчання і передати до деканату. До речі, декана факультету Олександра Мухіна оперативно звільнили і саме на нього покладають відповідальність за низку проблем.

Наразі триває нарада керівництва вишу із викладачами. «Гречка» спробує отримати коментар з приводу ситуації у екс-декана згодом.

Нагадаємо, 1 лютого 2015 року, Донецький медичний університет відновив навчальний процес в зоні АТО та на початку 2016-го навчального року відкрилась філія університету в Кропивницькому. Керівництво закладу розташоване в Краматорську.

У червні 2018 ректор закладу Петро Кондратенко заявив, що зміни, які пропонує Міністерство освіти при вступі до медичних вишів країни, міжнародний екзамен і знання англійської, а ще вартість навчання в 25 тисяч в рік відсіє вітчизняних абітурієнтів. Натомість у виші очікують напливу іноземних студентів-медиків.

Анастасія Дзюбак

Фото Валерій Лебідь

 

 

Поширюйте

Коментуйте