Ексклюзив

Як з Кропивницького робитимуть місто-мрію: план Райковича (ФОТО)

. 19776

У місті з майже 3-мільярдним бюджетом на 2018-й рік визначили серед пріоритетних напрямків, які переходять і в наступний рік  – будівництво «Арки», житла, «Прозорого офісу», ремонт «Полтавського» мосту, а ще теплопостачання й озеленення.

IMG 2375

4 грудня відбувся щорічний звіт міського голови, де Андрій Райкович презентував результати діяльності на посаді мера й розповідав про плани на майбутнє.

Загалом виступ міського голови тривав понад годину. Ще майже годину мер відповідав на запитання громадськості, журналістів та слухав побажання й скарги.  

 

«Місто, в якому хочеться жити»

- Ми мріяли про те, щоб з кожним роком наше місто ставало кращим, щоб динамічно розвивалося, щоб ми створили сучасне, гарне місто, місто нашої мрії і сподівань. Місто, в якому буде комфортно й з великим задоволенням жити, працювати, навчатися, - відзначив на початку виступу міський голова.

IMG 2356

- Ми перейшли на 100% використання світлодіодних світильників, яких  за рік встановили 625, - каже Андрій Райкович. – Це більше 20 кілометрів освітлених міських доріг. Якщо кожен рік по стільки робити, то місто через декілька років буде і красивим, і безпечним для громадян.

А ще міський голова пообіцяв, що в Кропивницькому створять молодіжний центр, а в Центральному сквері може з’явитися паркінг. Займуться також наступного року проектуванням Набережної.

- Ми вчора (3 грудня, - ред.) відкрили вперше за 50 років рентгенвідділення в Центральній міській лікарні, де встановили прекрасний сучасний італійський рентген-апарат, - каже Андрій Райкович. – Нам необхідно грамотно, професійно підійти до реконструкції колишньої лікарні, медсанчастини №19. Неважко уявити, яку кількість коштів треба використати для цього. Але ми повинні отримати для міста багатофункціональну або повнофункціональну міську лікарню, до якої будуть прокладені дороги, ходитиме громадський транспорт.

IMG 2376

- Ми будемо створювати смарт-сіті, тобто розумне місто. Працюватимемо над тим, щоб життя було кращим, комфортнішим, - пообіцяв пан Райкович і додав. – Ми спільно з вами збудуємо місто нашої мрії, в якому будемо жити.

 

Кропивницький – місто новобудов?

Мер не став порівнювати Кропивницький з Києвом, однак відзначив про зрушення з місця питання новобуду в місті.

- Після 20-річної паузи ми приступили до будівництва житлового будинку і вже в першому кварталі наступного року ми введемо в експлуатацію 50-квартирний будинок. Ми розконсервуємо чергу на житло, в якій люди стоять з 1979-го року, - каже Андрій Райкович.

Крім того, наступного року розпочнуть будівництво житла для медиків.

 

Стратегічні об’єкти: «Арка», міст, ЦНАП

За словами міського голови бюджетна децентралізація і зростання міського бюджету з мільярда гривень в 2014-му році до майже 3 млрд грн дозволило втілювати проекти з будівництва «Арки» по вулиці Левитського, шляхопроводу по провулку Об’їзному, «Прозорого офісу» на базі приміщень колишнього коледжу.

- Вперше за 50 років ми розпочали капітальний ремонт «Полтавського» мосту. Це важлива, знакова річ для міста, тому що 15 років він був у аварійному стані, - розповів міський голова. – Ми виділили 9 мільйонів гривень з бюджету міста і ще 5 мільйонів з державного бюджету, за рахунок чого вже закінчуються основні технічні роботи з реконструкції цього об’єкта.

IMG 2384

До речі, в ЦНАПІ, «Прозорому офісі» можна буде отримати не лише необхідну довідку, а подивитися на картини. Відповідаючи на питання кропивничанина про художній салон у місті, Андрій Райкович розповів, що в приміщенні майбутнього ЦНАПУ буде достатньо міста і для мистецьких виставок.

- Я впевнений, що це приміщення ми вже не будемо реконструювати, - відзначив мер про майбутній Центр надання адмінпослуг.  

Що стосується будівництва «Арки», то пан Райкович зауважив, що нею користуватимуть ще за його каденції на посаді міського голови:

- Зараз уже замовлене тіло цього шляхопроводу, а це серйозна металева гофрована споруда. Я впевнений, що найближчим часом ми будемо користуватися цією транспортною розв’язкою і навіть не згадуватимемо, що колись її не було. 

 

З обережністю до кредитів

- Уже у грудні мешканці міста побачать унікальні машини – тролейбуси з автономним ходом, - каже Андрій Райкович.

IMG 2385

Таких тролейбусів, що зможуть курсувати ще 20 кілометрів без контактної мережі, має бути п’ять і поки «тестових». Відзначимо, що раніше ішлося про придбання для міста 10 таких тролейбусів.

- Планували залучити кошти Європейського банку реконструкції та розвитку, але зараз ми з головними спеціалістами, заступниками, членами виконкому, депутатами будемо радитися чи варто залучати європейські кошти, дорогі кошти в непростий період.  Розумієте про інфляцію, що може статися з гривнею в період воєнного стану. Ми думаємо, що кредитне навантаження на місто треба використовувати лише в крайніх випадках. Треба жити за кошти, які ми самі заробляємо, акумулюємо і можемо використовувати на вирішення ключових питань, - каже  Андрій Райкович.

 

Озеленення міста

До речі тема озеленення була присутня не лише у виступі міського голови, а й у запитаннях від громадськості, журналістів та навіть нардепа, Костянтина Яриніча, який звернув увагу  мера на тополі, які є алергенами для кропивничан.

IMG 2379

І якщо Андрій Райкович у своєму монолозі говорив про те, що тема озеленення важлива для міста і про те, що потрібно залучати активістів до обстеження зелених насаджень у місті. То з уст громадськості звучали звинувачення про агресивне вирубування дерев в місті.

- Я – інженер. Мені легше в асфальт закатати, дорожку прокласти, ніж зелені насадження садити. Це недолік. Я – не ідеальний, - відзначив Андрій Райкович і додав. – Нас часто критикують активісти, що чиновники комунального сектору не навчилися  з ними системно спілкуватися. Думаю, що цей недолік, колеги-комунальники, ми виправимо.

 

Дороги

Серед капітальних цьогорічних ремонтів доріг міста пан Райкович називає вулиці Короленка, Тютюшкіна, Сиваській, Пермській, Чорновола, Кропивницького.

- Ми повинні розвантажити вулицю Короленка, закрити її для вантажівок і відкрити для громадського транспорту, - каже Андрій Райкович.

Частина ремонту доріг наступного року  буде пов’язана з реконструкцією «Арки».

- Автомобільні під’їзди до вулиці Ельворті, шляхопроводу будуть кардинально змінені. Будуть організовані односторонні рухи, які матимуть ознаки обласного центру, міста, що розвивається, - розповів Андрій Райкович.

IMG 2364

- Ми будемо реконструювати вулицю Льва Толстого і будемо вести переговори вже на початку 2019-го року, щоб біля складів Брайченка організувати регульований переїзд, - розповів міський голова.

 

Опалення

Посил міського голови – ОСББ мають втілювати проекти тепломодернізації.

- Ми не можемо вирішити питання опалення 100% за рахунок бюджету міста, - каже Андрій Райкович. – Нам треба більше півмільярда для тепломодернізації нашого міста. Самі ми не віднайдемо такий ресурс, хіба зупинимо на два роки повністю всі соціальні програми нашого міста. Тому ми сподіваємося на наших лобістів, на допомогу обласної адміністрації, народних депутатів, депутатів обласної ради, що ми спільно, взявшись за руки, працюватимемо на інтереси міста і забезпечуватимемо динаміку його розвитку.

Серед проблем міський голова вкотре назвав розбалансованість системи теплопостачання, недостатню потужність теплогенеруючих підприємств міста, пориви мереж, а також відзначив про повернення майнового комплексу ТОВ «ЦНТІ УНГА» в комунальну власність міста.

- Наступний опалювальний сезон ми працюватимемо в складі єдиного потужного комунального підприємства, але ми змушені будемо використовувати значну частку фінансового бюджетного ресурсу для модернізації теплової системи, оптимізації роботи, щоб вийти на необхідну технічну потужність. Потрібен поетапний план переходу від великих котелень до невеликих, –  каже Андрій Райкович. – А людям перед тим, як переходити на автономне опалення треба 10 разів подумати: чи автономка, чи модульна котельня для будинку?

Валерія Жовтун. Фото автора

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама