Ексклюзив

Згода на секс: факти і маніпуляції (ВІДЕО)

. 19086

 

Сьогодні, 11 січня, набули чинності зміни до Кримінального кодексу, спрямовані на боротьбу із домашнім насиллям. І в деяких ЗМІ встигла з’явилася інформація, що тепер потрібна письмова згода на секс. Однак пов’язану з нововеденнями низку абсурдних маніпуляцій вирішили спростувати на Фейсбук-спільноті “По той бік новин”, що протидіє різного роду маніпуляціям у ЗМІ.

 

50299050 344489809708492 3599829128359968768 n

Отже, зміни пов’язані з двома статями Кримінального кодексу:

Згвалтування (частина 1 статті 152):

«Вчинення дій сексуального характеру, пов’язаних із вагінальним, анальним або оральним проникненням в тіло іншої особи з використанням геніталій або будь-якого іншого предмета, без добровільної згоди потерпілої особи (зґвалтування)».

Примушування до вступу в сексуальний зв’язок (частини 1 та 2 статті 154):
«примушування особи без її добровільної згоди до здійснення акту сексуального характеру з іншою особою», а також про «примушування особи без її добровільної згоди до здійснення акту сексуального характеру з особою, від якої потерпіла особа матеріально або службово залежна».

Тобто, якщо люди хочуть займатися сексом - вони це роблять. Якщо хтось один не виявляє бажання вступати в інтимний зв’язок, то сексом краще не займатися.

У Кримінальному кодексі є невеличке пояснення: «Згода вважається добровільною, якщо вона є результатом вільного волевиявлення особи, з урахуванням супутніх обставин».

У цьому випадку можна переглянути відео, у якому згоду на секс порівнюють із пропозицією випити чаю.

 


 

Крім того, в Україні діє презумпція невинуватості: тобто жодна людина не є злочинцем, допоки такою її не визнає суд. Так само потрібно відштовхуватися від того, що діє презумція добровільного погодження на секс. І Кримінальний процесуальний кодекс вимагає доказів. Тобто, заяви про те, що хтось займався сексом без згоди недостатньо для того, щоб засудити людину. Потрібно це доводити так само, як і те, що людину згвалтували або людина не усвідомлювала, що з нею відбувається.

До речі, Україна - 11 країна, що вводить подібні зміни і законодавчо затверджує, що секс має бути за взаємною і добровільною згодою. Детальніше із законодавчими змінами можна ознайомитися ТУТ.

Фото з Фейсбук-спільноти “По той бік новин”, відео - Центр "Жіночі перспективи"

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама