Ексклюзив

Кропивницький розробить свій бренд: для туристів чи громади?

. 16500

 Кропивницький вже має свій логотип, а цьогоріч у міста має з’явитися слоган, іміджеве відео, як і загалом концепція брендування та промоції міста. До творчого процесу обіцяють залучати і громадськість.

book

 

Бренд-бук Кропивницького

Як з’ясувалося з’явився бренд-бук у Кропивницького, тобто логотип з фірмовим шрифтом і кольоровою гамою, ще торік навесні. Його виробництвом займалося місцеве підприємство “Імекс-ЛТД”, розповіли "Гречці" в департаменті з питань економічного розвитку, торгівлі та інвестицій міськради, яке і займається брендуванням та іміджуванням міськради.

В основі логотипу - знак фортеці, напис “Кропивницький” (основна гарнітура Helios Cond) та жовті й коричневі кольори, які насправді називаються “насичений золотий” та “затемнений колір паленої умбри”. Є інший - святковий варіант - ускладнений логотип, який рекомендовано використовувати під час проведення різноманітних фестивалів, концертів. У такому випадку додають ще один колір на вибір - жовтий (“теплота та життєствердний настрій”), помаранчевий (“дружня та тепла атмосфера”) чи зелений (“піднесення та оновлення”). А знак “Фортеця” ускладнено центральноукраїнським орнаментом.

book1

- Нам запропонували і нам дуже сподобалося, - каже про кольорову гаму заступник начальника управління економіки - начальник відділення інвестиційної діяльності та підприємництва Тетяна Тимченко. - “Імекс-ЛТД” склали нам посібник з використання логотипу нашого міста - “Фортеця”, як символ заснування міста і назва Кропивницького особливим шрифтом.

На думку розробників бренд-буку, така символіка дозволить максимально ефективно ідентифікувати нову назву міста. Однак поки що її можна побачити переважно на подарункових пакетах, а також блокнотах, папках, офіційних листах органів влади.

book2

Лише на початку цього року з відповідною пропозицією використовувати новий логотип міста запропонували і підприємцям, розмістивши пост (від 8 січня, - ред.) на Фейсбук-сторінці департаменту з питань економічного розвитку, торгівлі та інвестицій.

- Наразі до нас ще ніхто не звернувся (станом на 14 січня, - ред.), - каже Тетяна Тимченко. - Є логотип підприємства і хочемо, щоб підприємці застосовували також логотип нашого міста і представляли наше місто в інших містах чи країнах, де чітко розуміли, що це підприємство з Кропивницького.

 

Брендування міста: з чистого аркуша?

До речі, історія спроб створити бренд міста стартує з 2012-го року і тісно переплітається з перемогою міста в танцювальному шоу “Майданс” (2011 рік). Навіть слоган був запропонований “Рухайся зі смаком”.

Відтоді час від часу були спроби осмислити та втілити ідею брендування міста, які на офіційному рівні мають реалізуватися буквально за найближчі рік-два. Це передбачено Програмою формування позитивного міжнародного та інвестиційного іміджу міста Кропивницького на 2018-2020 роки.

- У рамках програми був розроблений логотип нашого міста, зараз розробляємо інвестиційний портал, - каже пані Тимченко.

У планах також на цей рік випустити іміджеве відео про місто.

До речі, слогану, як і загалом цілісної іміджевої концепції міста поки немає. Це плани якраз на 2019-й рік. А до розробки обіцяють залучати і громадськість. Однак як це відбуватиметься поки не відомо. Натомість до святкування Дня міста у вересні, слоган має бути.

Натомість про схожість нині запропонованого логотипу з попередніми варіаціями розповіла Ірина Ткаченко, фахівчиня, яка досліджувала кейси брендбуків в рамках проекту “Мости до міста. Кропивницький”.

- Що ми спостерігаємо - появу правил використання корпоративного стилю назви міста. Це ніби один з аспектів розробки бренду міста. Візуально - маємо привабливий, читабельний шрифт, він стилістично перегукується з тим корпоративним стилем, який розробляв Денис Візгалов в рамках проекту бренду "Кіровоград. Рухайся зі смаком", - каже координатор проекту “Мости до міста. Кропивницький” Ірина Ткаченко. - Загалом маємо поки що не бренд міста і не бренд-бук міста, а правила використання корпоративного стилю назви міста.

br

br1

- Ще мене насторожує - стилістична обробка образу фортеці. Маю сумнів, що це той образ, який гуртуватиме людей, - відзначає пані Ткаченко.

Відзначимо, що знак “Фортеця” можна побачити на інформаційних туристичних стендах біля архітектурних пам’яток міста, а ще на встановлених торік вказівниках напрямків вулиць та об’єктів культури.

IMG 3216

Це стилістично перегукується з новим бренд-буком. Однак, інформаційні вказівники були встановлені після розробки бренд-буку, тому питання залишається відкритим, чому не було враховано корпоративний стиль принаймні на них. Адже спільним є лише знак фортеці, натомість кольорова гама відрізняється - сіро-помаранчева.

 50245431 358447944986134 7418713468695478272 n 1

 

“Носіями бренду мають стати мешканці міста, його громада”

- Я позитивно розцінюю той факт, що Кропивницький продовжує пошук себе як міста з новими ідентичностями, які актуалізувалася завдяки перейменуванню, - каже Ірина Ткаченко. - В рамках ініціативи урбаністичної платформи "Мости до міста" ми разом з однодумцями теж перебуваємо у пошуках тих кодів, які будуть якнайкраще оприявнювати наше місто. Це непростий і дуже відповідальний процес, тривалий у часі.

На думку пані Ірини, до створення бренду міста обов’язково мають долучатися жителі Кропивницького.

- Варто пам'ятати, що бренд - це не логотип. Носіями бренду мають стати мешканці міста, його громада. Тоді цей бренд житиме. Тому дивно виглядає, що процес пошуку кодів-ідентичностей та їх візуальної інтерпретації відбувається без громадських обговорень (дуже продуктивними могли б стати воркшопи, куди варто залучати різних спеціалістів - краєзнавців, художників, дизайнерів, архітекторів, до того ж - різного віку і досвіду), - розповідає Ірина Ткаченко. - Загалом - це добрий сигнал, що і громада, і влада почала виносити у публічний простір тему розробки бренду міста. Цей шлях в Україні почали багато міст та містечок, тепер його торують ОТГ. Це дуже важливо для осмислення себе в контексті території, простору, історії, контексту.

 

Туристів заманюватимуть фортецею і архітектурою

У Кропивницькому роблять акцент на туристичній привабливості міста. Логічна прив’язка - фортеця, яка зображена на логотипі міста, туристичних інформаційних вказівках і загалом знайома містянам.

- В першу чергу просування потребує економічний потенціал міста, потім культурний - наші танцювальні колективи, і туризм - напрямок, який ще не дуже в нас розвинутий, але ми також маємо намір рухатися в цьому напрямку, - каже Тетяна Тимченко. - Ми хочемо нашу фортецю популяризувати.

Так, у відділі культурної спадщини розробляють Програму з відновлення пам'ятки національного значення фортеці Святої Єлисавети. Раніше озвучували навіть можливість створення музею на території фортеці.

- Також у нас архітектура, яка відрізняється від архітектури інших міст. Цей напрямок туризму також просуватимемо, - розповіла пані Тимченко. - Будемо запрошувати відвідувати наше місто. Зрозуміло, що туристи також - економічний аспект розвитку міста. До цього підтягуються готелі, ресторани, фестивалі, концерти.

Валерія Жовтун. Фото автора. Скріни з презентацій

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама