Ексклюзив

Тренерка із танцювального фітнесу: «Зумба - це як вечірка щодня»

. 21346

 

У Кропивницькому є безліч спортивних залів і студій, які допомагають позбавитися від зайвої ваги та привести здоров’я в порядок. Одним з них є танцювальна фітнес-програма зумба, яка завойовує все більшу популярність не тільки серед жінок, а й дітей.

zumba2

Про зумбу для дітей та дорослих «Гречці» розповіла єдина ліцензована інструкторка з цього напрямку у Кропивницькому - Наталя Бучкова.

Зумба – це танцювальна фітнес-програма, яка поєднує в собі елементи хіп-хопу, меренге, сальси, мамбо, фламенко і танцю живота.

- Тобто є різні направлення танців, ми використовуємо базові рухи і людина без танцювальної підготовки, відвідавши два заняття, буде бачити результат, - розповідає Наталя і додає. - Якщо моя мама в 60 років приходила та займалась - то це показник.

За словами Наталі, зумба для дітей повністю відрізняється від занять з дорослими.
На дитячій зумбі не тільки веселощі, через танець знаходять індивідуальні якості дитини і відкривають їх, щоб вона не соромилась виражати себе в танці.

- Дуже часто в школі дитину, яка має зайву вагу можуть закомплексувати однокласники. На зумбі такого немає, кожна дитина індивідуальна, адже у нас немає змагань. Немає такого, як на інших танцях «Хто краще - той в першій лінії» у нас всі рівні, - відзначила Наталя.

Кожен урок зумби унікальний, а тому такі тренування не бувають нудними і одноманітними. На заняттях інструкторка вивчає з дітьми різні напрямки танців та їх походження.

Я приношу карту ми дивимось, звідки пішов напрямок танцю, чому там є певні рухи. У той же час дитина вивчає географію. Діти знають, який герб та прапор Колумбії, Іспанії, та чому танець пішов саме звідти. В ігровій формі я даю це все в одному тренуванні. Навчальний процес в формі ігор - це головна відмінність зумби, у жодному напрямі танцю такого немає, - каже Наталя.

Ще одна особливість зумби – відсутність показових змагань та конкурсів. Пані Наталя стверджує, що головна мета це - розвиток дитини, як особистості:

Завдяки зумбі дитина буде в хорошій формі, впевнена в собі та дізнається щось нове для себе. Багато батьків женуться за першим місцем для своєї дитини. Більшість з них забувають, що потрібно чути, чого хоче дитина.

Дорослі ж приходять на зумбу, щоб зарядитись енергетикою, знайти нові знайомства, схуднути, підтримувати себе у чудовій формі та навчитися танцювати латиноамериканські танці, не докладаючи до процесу якихось надзусиль. Така різноманітність робить тренування не тільки цікавим, а й прекрасно опрацьовує усі групи м’язів, рівномірно розподіляючи навантаження.

zumba11

- Для дорослих це 50 хвилин нон-стопу з простими базовими рухами. Це певна енергетика, ми кричимо, плескаємо в долоні, тобто зумба - це як вечірка щодня. Я показую своїм підопічним на основі базових рухів різні напрямки танцю, ми нічого не заучуємо, - каже тренерка і додає.- Коли б ви не прийшли завжди підете в хорошому настрої, як після вечірки у друзів.

Не біда, якщо на першому занятті ви не зможете виконати і половини всіх рухів. Головне не стійте на місці. Вже через декілька разів ви танцюватимете на повну і отримуватимете задоволення від драйвового темпу.

Багато думають, що зумба - це складно щось нове та нестандартне. На заняття прийшла дівчина і в неї зовсім не виходило «руки ноги в різні сторони». Через три місяці занять вона стоїть в першій лінії і у неї найкраще виходить.

Чоловіки на заняття до Наталі поки не приходили, хоча в Європі це популярно і серед тренері зумби більше чоловіків.

- У нас чоловіки не танцюють - це треба змінити наш менталітет. Я відкрита і запрошую чоловіків, але вони соромляться, - відзначає Наталя.

Сьогодні Наталя має офіційний міжнародний сертифікат і може викладати зумбу. У квітні інструкторка пройшла навчання і почала викладати.

Будь-який фітнес, яким я займалась дуже швидко набридав. На зумбі сумувати ніколи. Навіть людина з великим досвідом знайде щось нове, - каже Наталя і додає. - У нас в місті була дівчина -офіційний представник зумби, до якої випадково потратила на заняття і мені сподобалось. Я вирішила пройти навчання в Києві у офіційної інструкторки з Англії. На цей момент у Кропивницькому я єдиний ліцензований інструктор, мене можна знайти в мережі інструкторів України.

zumba5

Наталя має основну роботу, три роки працює методистом в міжнародній школі англійської мови.

- Я викладач та перекладач англійської та німецької мов, закінчила Севастопольський національних технічний університет. Мене влаштовує моя робота, адже працюю дистанційно, є час для дитини та хобі, - розповідає Наталя. - Зумба - це те хобі, яке приносить мені море задоволення.

Тренерка сама постійно вчиться. Наприклад, 9 лютого поїде в Харків на воркшоп інструктора з Колумбії.

Зараз заняття для дорослих (від 15 років) проходять на третьому поверсі «Порталу» в понеділок, середу та п’ятницю. Вартість одного заняття 60 гривень, абонемент на 12 занять 450 гривень.

З дітьми 7-11 років заняття відбуваються на другому поверсі торгівельного центру «Максим» у вівторок та четвер о 16:30. Вартість восьми занять 400 гривень.

В майбутньому Наталя планує зробити свою студію, де буде не тільки зумба для дітей та дорослих, а й «Zumba Gold» для людей 50 +. Також «Zumba Sentao» - танцювальна фітнес-програма, в якій використовують стілець та «Zumba Step» з використанням степ-платформи.

Крім того, на новий рік інструкторка влаштувала «New Year party» для дітей. В новому році планує зробити цю вечірку масштабнішою і запросити інструкторів з різних куточків України:

В наступному році сподіваюсь організувати це масштабно. Орендувати велике приміщення, запросити інших інструкторів і показати Кропивницькому справжній зумба фітнес.

zumba

Ірина Маслюкова

Поширюйте

Коментуйте


Реклама