Ексклюзив

На Кіровоградщині релігійна громада переходить до ПЦУ: настоятель храму проти (ФОТО, ВІДЕО)

. 22318

На Кіровоградщині релігійна громада Свято-Миколаївського храму вирішила перейти з УПЦ Московського патріархату до Православної церкви України. Проте настоятель храму цього рішення не визнає, стверджує, що не знає хто всі ці люди.

watermarked birk1

Як «Гречка» вже повідомляла, 2 березня, в Бірках Олександрівського району в місцевому клубі зібрались жителі громади, 134 з них позиціонують себе прихожанами Свято-Миколаївського храму. Днями настоятель храму ієромонах Варлам Сошин зібрав власні збори, на які запросив близько десяти прихожан. Серед іншого, ця група людей засудила Об`єднавчий собор українських церков , що відбувся 15 грудня у Києві, та вирішила «залишатись вірними» УПЦ (Московського патріархату). Інші парафіяни вирішили провести загальні збори.

«Прийняли рішення залишитись у складі православної церкви у єдності та під управлінням її настоятеля митрополита Київського і всієї України Онуфрія. Також було прийнято рішення, що вони засуджують проведення Об`єднавчого собору українських церков. Тобто було прийняте рішення, що вони не визнають ні Православної церкви України, ні митрополита Київського і всієї України», - розповіла головуюча парафіяльних зборів Лариса Брайко.

watermarked birk3

На запрошення зборів перед громадою виступив єпископ Кропивницький та Голованіський ПЦУ Марк, який привітав прагнення громади приєднатись до української церкви, проте зазначив, що це рішення вони мають ухвалити самі.

«Вам потрібно зібратись, поспілкуватись між собою і вирішити яка ваша подальша доля. Яке ви будете нести служіння, де і як. Ви православна релігійна громада, ви маєте вирішити самі. Як жителі одного села, ви маєте знайти порозуміння, домовитись і ухвалити рішення таке, щоб задовольнило всіх вас. Я лишень прошу, щоб між вами не виникло ворожнечі, незгоди чи злоби, бо вам далі жити разом, спілкуватись один з одним, підтримувати. Тому все зробіть у дусі любові», - сказав єпископ.

watermarked birk2

Під час обговорення питання про перехід громади від Московської церкви до ПЦУ, виступила жителька села, яка позиціонує себе «справжньою прихожанкою». Вона зазначила, що жителі Бірок не мають права називатись парафіянами і проводити парафіяльні збори, адже не відвідують щонеділі церкви, та не ходять на вечірню службу. За словами виступаючої, нині храм регулярно відвідують 5 – 10 осіб і нікого крім неї, на цих зборах немає.

Зрештою, коли приймалось протокольне рішення стосовно приналежності всіх присутніх до парафіян Свято-Миколаївського храму, саме ця жінка проголосувала проти , тож із 135 присутніх на зборах, долю громади вирішували виключно парафіяни, а їх того дня було 134.

watermarked birk5

Настоятель храму ієромонах Варлам Сошин збори релігійної громади проігнорував, посилаючись на те, що того дня була Батьківська субота (поминальний день, - авт.), мовляв до храму можуть прийти інші дев`ять прихожан, які також не пішли на збори. Сам Сошин говорить, що до храму ходять до 50 прихожан. В зв`язку з цим, окремим рішенням збори позбавили настоятеля місцевого храму Володимира Сошина права виступати від імені релігійної громади Свято-Миколаївського храму. Таке рішення підтримати 133 прихожанина.

watermarked birk4

Після тривалих обговорень перехід релігійної громади з Московської церкви до Української, підтримали 132 учасника зборів. Також було вирішено низку технічних питань, пов`язаних зі змінної підпорядкованості громади, її назви, змінами до статуту, реєстрацією нового тощо.
«Як вищий керівний орган парафіяльні збори , де збираються всі віруючі православні місцеві, вирішили перейти до Православної церкви України. Відповідно і внести зміни до свого статуту. Тому наступне їх завдання – це сьогоднішні документи і підписи здати до Облдержадміністрації і чекати місяць часу допоки відбудеться відповідна державна реєстрація факту переходу до Православної церкви України», - сказав єпископ Марк.

Тим часом, настоятель рішення зборів не визнає, говорить на тиск з боку громади, розповідає про погрози. Також ставить під сумнів легітимність Томосу, адже вважає, що його мав підтримати всеукраїнський архієрейський собор УПЦ Московського патріархату. Для себе ж рішення ухвалив, і визнає перехід до ПЦУ лише, коли буде рішення вищого керівництва. Зміни ж до законодавства і необхідність перейменувати УПЦ в Російську православну церкву, вважає суперечливими, і нагадав, що воно оскаржується в судах.

«Вони нелегітимні, оскільки настоятеля не було, нікого не було. Прихожан жодного, хто ходить, відвідує храм, їх не було. Мене запрошували, але я не можу відвідувати збори, оскільки я являюсь настоятелем церкви, у мене монаший сан – це не дозволяє туди ходити. По-друге – це поминальна субота у нас батьківська. Як це так: священик піде, покине церкву, покине прихожан, покине молитву і піде на збори щоб вирішувалась доля церкви?, - говорить настоятель і додає – Сільська рада бажає, щоб наша церква перейшла під управління Православної церкви України. Парафіяльна рада, яка відає храмом, які відвідують постійно храм, не бажає брати участі у зборах і щоб наша церква підпорядковувалась ПЦУ. Тому що в нас є своя канонічна легітимна Українська православна церква. Ну і природно громада храму, прихожани, вони проти цього утиску і проти закону, що зветься Томос».

watermarked birk

Єпископ Марк називає дії представників Московської церкви спробами вирішити долю релігійних громад всупереч її волі, фактично не спитавши її думки. Подібна практика стрімко поширюється всією країною.

«Я би хотів звернутись до парафіян Московського патріархату, чи так званої Української православної церкви в інших селах і містах, бо така шахрайська схема по заволодінню їх майном поширюється по Кіровоградській області. Проводяться таємні або фіктивні збори, на яких без відома громади повноваження на себе перебирають 5 – 10 людей, і таким чином мають намір заволодіти майном цілої громади», - сказав владика Марк.

Відповідно до законодавства, тепер прихожани мають офіційно внести зміни до статуту ту та зареєструвати перехід до ПЦУ.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама