Ексклюзив

Тарифи на тепло мають бути знижені до 1400 гривень/Гкал, - Гройсман

. 19214

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман закликав місцеву владу встановити тариф на тепло для населення на рівні нижче 1 400 гривень/Гкал. Відповідне доручення Глава Уряду ухвалив після того, як у деяких областях України на кілька сотень зросли ціни за теплопостачання.

5812 650x410

«Ціна на газ для теплопостачальних організацій – однакова. Але коли ми дивимося на тарифи на тепло, то у нас є різниця серйозна щодо вартості тепла в одних містах та в інших, - сказав Глава Уряду. – Вартість тепла й води залежить від технології виробництва, обліку та заходів енергозбереження», - зауважує Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Глава Уряду підкреслив, що за однією для всіх теплопостачальних підприємств ціною на газ, ціна на опалення по країні різниться у 30-40%. Зокрема, найбільше за 1 Гкал тепла платять у Кропивницькому - 1852 грн та Луцькому - 1847 грн. Це тоді, як у Івано-Франківську коштує - 1312 грн, у Житомирі – 1389 грн, Маріуполі – 1303 грн, у Вінниці – 1375 грн, Києві – 1317 грн.

«До чого тут ціна газу? Що для Луцька, що для Івано-Франківська ціна газу однакова!...Але при однаковій ціні на газ маємо різницю 30-40% на вартість тепла. Я розумію, що різниця може бути, тому що в кожному місті технології виробництва тепла різні. Але в мене питання не про те: а що зробили місцеві власники теплокомуненерго? Адже 99% теплокомуненерго належить кому? Муніципалітетам,» – зауважив Володимир Гройсман.

Заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Едуард Кругляк пояснив, що вартість 1 гігакалорії тепла розраховується комунальними та комерційними постачальниками тепла та гарячої води на основі розрахунків, органами місцевого самоврядування.

«Сьогодні з 1644 підприємств теплокомуненерго, а це 98%, тільки 26 – ліцензіати НКРЕКП, всі інші підпорядковані органам місцевого самоврядування. Тож формування тарифної політики на послуги з теплопостачання належить до компетенції ОМС (Органів місцевого самоврядування). Тому я ще раз хочу наголосити, що органи місцевого самоврядування несуть повну відповідальність за кожну цифру в затверджених ними тарифах, які мають бути 100% справедливими» - наголосив Едуард Кругляк.
Урядовці зазначають, вартість тепла та гарячої води залежить від ефективності роботи місцевої влади, а не лише від ціни на газ. Зокрема, від технологій виробництва, мінімізації втрат, обліку й енергозбереження.

«79% вструктурі витрат домогосподарств за спожиті житлово-комунальні послуги – це тепло. Суттєво зменшити нарахування можливо за рахунок встановлення 100% обліку теплової енергії, і ця вимога прописана в Законі України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» - заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Едуард Кругляк.
Гройсман нагадав, що у минулому опалювальному сезоні на підготовку до зими було спрямовано 12,5 млрд грн. Але на мережі, водогони, котельні із цієї суми було витрачено лише 3 млрд грн.

«Сьогодні у нас 20 тис. км мереж. Скільки відремонтували, знаєте? Лише 240 км мереж. Відчуваєте різницю? Ми з 12,5 млрд тільки 3 направили на ці цілі, – сказав Глава Уряду. – Аварійних мереж в країні – 7 тис. км. І власники їх – місцева влада. Це ваша відповідальність!»

За слова Глави Уряду, втрати на виробництві та транспортуванні тепла сягають до 15%, а відтак люди платять за «діряві труби, за неутеплені підвали, відсутність засобів обліку». Тож, Володимир Гройсман доручив місцевій владі навести лад з тарифоутворення у своїх містах.

«Закликаю міських голів – подайте чіткий план модернізації й розвитку ЖКГ на 2019-2020 роки. І хотів би, аби більшість коштів інвестували в котельні, у мережі, – сказав Володимир Гройсман. – Не гоніться за дешевою славою, яка потім дорого обходиться людям».

Реклама

Поширюйте

Коментуйте


Реклама