Ексклюзив

Велике переселення скасовується: наркодиспансер не переїде на селище Нове?

. 20380

 

Колектив Кіровоградського обласного наркодиспансеру через можливе перенесення на селище Нове боїться втратити не лише приміщення в одному з найзатишніших районів Кропивницького, а й роботу.

 

p 190 13415226

Принаймні такі побоювання працівники наркодиспансеру висловили в колективному листі до “Гречки”. У зверненні мовилося про нераціональне розділення диспансерного та стаціонарного відділень, зокрема, перенесенні останнього на селище Нове, до психлікарні.

Побоювання про переселення на селище Нове у працівників наркодиспансеру з’явилося після рішення постійної комісії обласної ради з питань власності від 20.02.2019 року № 485 «Про звернення обласної державної адміністрації щодо розширення площі для розміщення комунального некомерційного підприємства «Кіровоградське обласне бюро медико-соціальної експертизи Кіровоградської обласної ради». У рішенні було рекомендовано обласній державній адміністрації опрацювати питання про часткове розміщення структурних підрозділів комунального некомерційного підприємства «Кіровоградський обласний наркологічний диспансер Кіровоградської обласної ради» за адресою: вул. Металургів, 2А, смт Нове, м. Кропивницький, тобто у приміщенні, що перебуває на балансі комунального некомерційного підприємства «Кіровоградська обласна клінічна психіатрична лікарня Кіровоградської обласної ради».

А також розпорядженні голови обласної ради Олександра Чорноіваненка від 25.02.2019 року № 44-гр «Про безоплатну передачу майна у власність комунального некомерційного підприємства «Кіровоградське обласне бюро медико-соціальної експертизи Кіровоградської обласної ради».

IMG 20190301 122232

- Що станеться у випадку роз’єднання стаціонарних та диспансерного відділень? Спочатку родичі хворого з труднощами доставлять його диспансерного відділення в обласному центрі. Там лікар дасть направлення на стаціонарне лікування (якщо хворий до того часу не втече або не помре), і потім пацієнта треба доставити до селища Нового. Чим? Свого транспорту у нашому закладі немає. Громадський транспорт в Нове після 20.00 практично не ходить, а наші пацієнти переважно поступають в заклад вночі, тому що, як правило, ввечері у них погіршується стан. Усе це призведе до збільшення кількості смертей наших пацієнтів, - наводять аргументи в листі.

Крім того, більшість працівників наркодиспансеру можуть залишитися без роботи, хвилюються в колективі.

- У нас 79% працівників залежать від стаціонару. Якщо перенесуть стаціонар на базу психлікарні і зроблять у кожному із відділень по 10 наркологічних ліжко-місць, то їх врачі будуть займатися наргокологічними хворими. А у нас 79% персоналу просто ліквідується, - зауважив лікар-нарколог обласного наркодиспансеру Олександр Мережко.

Однак, за словами директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Олега Рибальченка, перенесення наркодиспансеру навіть не планувалося.

- Є рішення комісії з питань охорони здоров’я, комісії з питань власності, що на підставі аналізу рекомендацій доцільності інтенсивності змін вони будуть продовжувати свою медичну практику в тому приміщенні, де вони зараз знаходяться, - зауважив Олег Рибальченко.

Наразі у наркодиспансері хвилюються, що все-таки можуть втратити приміщення згодом. Принаймні, якщо також не стануть балансоутримувачем.

- Хоча наразі все призупинилося. Тобто мали підписувати акт передачі приміщень будівлі МСЕКу, але поки його ніхто не підписав. Але це все на словах. Поки в нас немає документального підтвердження чи будуть нас чіпати й надалі, чи не будуть, - каже лікар-нарколог Олександр Мережко.

До речі, колектив наркодиспансеру вчергове звернувся до голови облради з листом про те, щоб було два балансоутримувача комплексу будівель, розташованих по вулиці Академіка Корольова 34/19: наркодиспансер і МСЕК.

Також відомо, що в 2011 році половини першого і другого поверху приміщення наркодиспансеру були передані обласному бюро медико-соціальної експертизи під заняття господарською діяльністю.

Довідково: за статистичними даними в Кіровоградській області під диспансерним наглядом з метою профілактики, лікування і реабілітації станом на 1 січня 2019 року перебуває 21 664 особи з розладами психіки та поведінки внаслідок вживання психоактивних речовин (м. Кропивницький - 6 066 осіб), із них 2 382 особи з наркотичною залежністю (м. Кропивницький – 656 осіб).

За 2018 рік в стаціонарних відділеннях (120 ліжок) обласного наркологічного диспансеру проліковано 3804 хворих.

Фото medrivne.com.ua

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама