Ексклюзив

Битва за гараж у Кропивницькому: майно забрали за несплату членських внесків до кооперативу (ФОТО, ВІДЕО)

. 26506

 

Кропивничанин приїхав до свого гаража, де не був близько 9 місяців, і побачив на ньому чужі замки. Як з’ясувалося його виключили з автокооперативу “Север” і позбавили гаражу нібито за багаторічну несплату членських внесків. Однак чоловік вважає це рейдерським захопленням, що може мати масовий характер в кооперативі.  

0 02 04 97408c381585d29dc9b6e28c0e9a6964e5f1630c8491053d13102521ba95bd7f ef892040

Днями до редакції “Гречки” звернувся Сергій Ципа, який стверджує, що в нього неправомірно забирають гараж, яким його родина володіє ще з 90-х.

60020917 1296345347183058 6912062818468495360 n

- 3 травня о 18:00 я разом з трьома друзями заїхав на територію  автогаражного кооперативу, під’їхав до свого гаража і побачив, що на ньому висять чужі замки, - каже Сергій Ципа. - Я одразу викликав поліцію, яку чекали близько години.

Після приїзду патрульних і з’ясування обставин, Сергій Ципа в присутності поліції самостійно зрізав встановлені замки. Згодом прибула слідчо-оперативна група, а за нею і нібито нове керівництвом гаражного кооперативу “Север” (по вулиці Ціолковського, 1). Однак, за словами Сергія Ципи, чоловік, який згодом приїхав спочатку навіть не представився. Потім назвав лише прізвисько і представився як “директор”, хоча така посада не передбачена в організації. Крім того, кілька разів лунали погрози про те, що гараж взагалі можуть знести  і це пов’язано з тим, що вже довгий час не було сплати членських внесків і майно вже не є власністю Сергія.

Представление полиции

Сергій Ципа представляється поліції та в її присутності відкриває гараж

8905

 

Як все відбувалося можна побачити у відео, наданими Сергієм Ципою. Зокрема на відео заретушовані обличчя свідків подій, як пояснює пан Сергій, “через реальні погрози”.

 

 

На відео спілкування між Сергієм Ципою (справа, в спортивному одязі) та  керівником ГО “Автогаражне об’єднання “Север” - Олександром Бузько

 

 

 

 

Сергій Ципа підтверджує, що дійсно не сплачував внески з 2003 року. Пояснює це тим, що гараж неодноразово проникали (про що є заяви до поліції), а на території кооперативу, де саме його гараж, неналежно здійснюються заходи з безпеки: відсутні охорона, огорожа, благоустрій території. Крім того, він і досі не отримав пояснення від керівництва кооперативу на що були витрачені ще раніше сплачені внески.

 

- Це моя власність. І всі такі питання, зокрема заборгованості, вирішуються в суді, - каже пан Ципа. - Крім того, в мене є претензії стосовно якості надання послуг. Є відповідні звернення.

60182773 658453357932421 3172150973812441088 n

Одне із звернень про проникнення до гаража

Чоловік вважає, що йому принаймні мали повідомити про те, що в нього забирають гараж.

- На кожному підприємстві, організації, товаристві передбачені скликання загальних зборів. І про ці збори мають повідомляти. На цих зборах мають дослухатися думку члена, встановлювати правила, плату тощо. Жодного разу, як член цього кооперативу, я не запрошувався на ці збори, - каже чоловік.

Як відзначив Сергій Ципа, він не зміг побачити відповідні документи про скликання зборів, де розглядалося питання про його виключення.

- Так званий директор заявив при розмові з поліцією, що має всі документи, в тому числі протокол загальних зборів, акти проникнення до приміщення гаражу, а також повідомлення про моє нібито виключення, - каже Сергій Ципа. - Безпосередньо в офісі кооперативу так званий директор несподівано для всіх заявив, що окрім ксерокопії статуту в офісі відсутні будь-які документи.

Хоча, як зауважив пан Ципа, який має юридичну освіту, згідно із законодавством, уся документація має бути саме за юридичною адресою, тобто вул. Ціолковського, буд. 1.

- Можна зробити висновок, що така документація станом на 3 травня 2019 року взагалі відсутня, - каже Сергій Ципа.

Пан Ципа написав заяви в поліції стосовно самоправства та погроз:

- Я боюся, що втрачу своє майно. Боюся за своє життя. Якщо ця людина має відношення до керівництва кооперативу, тов неї є інформація про моє місце проживання, персональні дані. Людина бачила мене в обличчя. Вона розуміє, що я є першим серед інших обкрадених членів кооперативу, хто відкрито про це заявив.

За словами Ципи, нібито нове керівництво у такий спосіб забирає в людей гаражі під свій бізнес.

- Це не я один. Там сотні людей. На території лежать блоки. Людям просто блокують ворота. Це повне свавілля, - каже Сергій Ципа.

0 02 05 8283cf9f84428b4f272317b21fb44eb59babc5f42ef66110eaf329d0d2cabb51 87a1f24f

Чоловік прагне, аби ситуація набула розголосу і з ним зв’язалися інші члени кооперативу, які стикнулися з подібною ситуацією. Для цього він просить звертатися за телефоном 099-011-01-13.

- Щоб вони почали телефонувати, щоб я зібрав цих людей, а потім документацію, аби ми вже колективно протидіяли цьому рейдерству, - зауважує Сергій Ципа.

Натомість новий керівник громадської організації “Автогаражне об’єднання “Север”” (з лютого) Олександр Бузько стверджує, що в кооперативі 1100 гаражів і лише близько 15 злісних неплатників внесків, тобто, які не сплачували їх протягом десятків років, серед яких і - пан Ципа.

- У нас є злісні неплатники. І на зборах однією з основних вимог членів нашої організації було те, що нам треба провести консультацію юриста, оновити статут, згідно з чинним законодавством, і прийняті міри по боржникам, - розповідає пан Олександр. - У попереднього керівництва й управління були спроби пошуку цих “власників”, щоб хоч якось з ними зв’язатися і поспілкуватися. Були неодноразово відправлені замовні листи за вказаними адресами. Мною також були відправлені 12 квітня такі ж листи 15 особам, зокрема, і Ципі.

За словами пана Олександра, Сергій Ципа все-таки отримав листа з повідомленням, що гараж уже не його і переданий новим членам організації.

- Тому він туди прилетів, а каже, що нічого не отримував, - відзначає Олександр Бузько.

Вже після оновлення статуту організації і розпочалася, за словами керівника ГО, “боротьба” з боржниками.

- По них було винесено рішення про виключення з організації, відкрити їх гаражі, описати, оцінити і передати новим власникам, - каже Олександр Бузько і додає. - Коли він (Ципа, - ред.) викликав поліцію і спилював замки, то це робив уже з наши майном, а не своїм.

Так, у статуті ГО, копію якого пан Олександр приніс на зустріч із журналістом “Гречки” є пункт про те, що членство в організації припиняється у разі несплати членських внесків протягом 180 днів без поважних причин. У разі поважних причин людина має повідомити про це управлінню.

- Найближчим часом буде проведено оцінку гаража (її здійснюватиме управління організації - це її 9 членів). Якщо залишуться надлишкові кошти ми йому їх повернемо, - каже Олександр Бузько.

Так, борг Сергія Ципи, за словами Олександра Бузько, за 16 років склав 10400 гривень.

Натомість оригінали всіх документів організації, за словами пана Олександра, перебувають в сейфі на офісі.

А члени організації, що мають борг, як відзначив пан Олександр, можуть звернутися до управління і владнати питання.

У свою чергу Сергій Ципа вчора, 10 травня, написав чергову заяву до поліції і збирається відстоювати свою позицію. Він також каже, що знову на його гараж навісили інший замок.

60242258 1029392963936873 3612494441455026176 n

- Станом на 11 травня поліція ніяким чином не реагує. Мені і досі не відома інформація про особу, яка мені погрожувала 3 травня на території автогаражного кооперативу безпосередньо біля мого гаража №595/2, - каже Сергій Ципа.

 

“Гречка” натомість чекає відповіді на телефонний запит до прес-служби ГУ Нацполіції у Кіровоградській області стосовно цієї ситуації.

 

Валерія Жовтун. Фото і відео надані Сергієм Ципою

 

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама