Ексклюзив

Кропивницький обирає: що пообіцяли виборцям кандидати по 99 округу

 Автор: Анастасія Дзюбак. 6350

«За все хороше, проти всього поганого», - так коротко можна охарактеризувати передвиборчі програми усіх 15 кандидатів по виборчому округу №99 ( Кропивницький). «Гречка» перечитала їх усі, відсіяла популізм і вибрала для вас зерна конкретики.

 

474D935D 80A1 4084 80DB 42E29A9D11A7 w1023 r1 s

Малюнок "Радіо Свобода"

Зразу відзначимо, усі кандидати прагнуть до підвищення соціальних стандартів і пенсій, зменшення тарифів і податків, а також подолання корупції. І хочуть «посприяти» багато чому хорошому. Фактично всі, як і їх попередники вже кілька каденцій, за зняття депутатської недоторканності і процедуру імпічменту президента. Звичайно ж всі вони хочуть миру на Сході.

Тому ми обрали лише ті пункти програм, які вирізняють кандидатів. Розглядаємо програми у тому порядку як вони розміщені на сайті ЦВК.

Самовисуванець Олександр Горбунов обіцяє працювати над залученням коштів до Кропивницького на розвиток інфраструктури, реконструкцію парків, водопровідних мереж, підтримку закладів освіти і охорони здоров’я, ремонт доріг. Серед його цілей отримання аеропортом міста статусу міжнародного.

Кандидат від партії «Слуга народу» Олександр Дануца обіцяє працювати на збільшення видобутку вітчизняного газу та розвитку «зеленої» енергетики та запровадження незалежного аудиту якості автомобільних доріг.

Обіцянка напередодні виборів Президента про 4000 доларів зарплати для педагогів перетворилась на трохи скромнішу: пропонують запровадження базової зарплатні педагогів на рівні трьох мінімальних плюс доплати за кваліфікацію та стаж.

У програмі притягнення чиновників до відповідальності за незаконне збагачення ( нагадаємо, такий проект вже подавали до парламенту, але його скасував Конституційний суд).

Кандидат хоче надати змогу людям впливати на рішення влади через референдуми й опитування.

Просуватиме ідею електронного голосування через смартфон.

Цікавим пунктом є запровадження «економічного паспорта українця», за яким усі діти отримають частку від експлуатації природних ресурсів, що накопичуватиметься на індивідуальних рахунках до повноліття.
Кандидат, як і Президент, виступає проти мовних квот на ТБ і радіо. Сприяти розвитку української культури планує шляхом гідного державного фінансування та пільг, а не заборон.

На законодавчому рівні вимагатиме ввести кримінальну відповідальність за незаконну вирубку дерев. Такий законопроект обіцяє подати одним із перших.

Володимир Зайченко хоче забезпечити для кожного громадянина безкоштовну вищу професійну освіту.

У навчальних закладах хоче зробити обов’язковим курс із надання першої меддопомоги.
Також планує знайти вирішення проблем сміттєвих майданчиків та сміттєзвалищ. Яким чином не уточнює.

Кандидат від партії «Свобода» Сергій Капітонов має чи не найоб’ємнішу програму викладену по пунктах.

В ній пропонує:

  • Запровадити обов’язкову перевірку держслужбовців, кандидатів на виборні посади за допомогою “детектора брехні”.
  • Позбавляти ліцензій ЗМІ, які порушують мовне законодавство, принижують національну гідність українців або ведуть антиукраїнську пропаганду.
  • Ухвалити пакет законів про повернення капіталів з офшорів.
  • Повернути контроль держави над підприємствами-монополістами та заборонити приватизацію стратегічних та прибуткових підприємств. Націоналізувати незаконно приватизовані.
  • Встановити виплати українським сім’ям у зв’язку з народженням дитини у розмірі 120 000 гривень.
  • Запровадити гарантоване державне медичне страхування
  • Ініціювати зміну безплідних Мінських угод та Нормандського формату на Будапештський формат за участі США і Великої Британії.
  • Розірвати дипломатичні відносини з РФ. Ініціювати міжнародний трибунал із розслідування злочинів проти людства, здійснених РФ.
  • Встановити розмір фінансування ЗСУ на рівні не менше 5% ВВП.
  • Забезпечити право громадян на володіння зброєю.

Кандидат від "ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ" Анатолій Ларін також представив поширену програму, яка базується на ідеології політ сили.

Серед пунктів:
• введення мораторію на порушення питань, що розколюють країну;
• надання Донбасу автономного статусу у складі України;
• прийняття закону про амністію та закону про вільну економічну зону на Донбасі;
• реалізація зовнішньої політики позаблоковості.

• прийняття Закону «Про всеукраїнський та місцеві референдуми за народною ініціативою»; 

• відміна законів про мову, освіту, перейменування церкви;
• створення муніципальної поліції з прямою виборністю її керівників;
• відновлення торговельно-економічних зв’язків з Росією та країнами СНД.
• Відкриття ринку землі – виключно за результатами загальнонаціонального референдуму
• підвищення виплат при народженні дитини: за першу дитину — 100 тис. грн, за другу — 200 тис. грн, за третю та наступних — 400 тис. грн; (Здається тут партії «Свобода» і «Опозиційна платформа» грають із виборцями в гру «хто більш»?)

• забезпечення можливості навчатися рідною мовою ( маємо побоювання, що мова тут лише про російську мову, а от права, наприклад, болгар, поляків, вірмен потужні общини яких є у Кропивницькому забезпечити в рамках цього пункту не планують).

Цікавий пункт «зупинення деіндустріалізації, деградації та деінтелектуалізації країни». Невже змушуватимуть читати книги силою чи заганятимуть всіх деінтелектуалів у резервації?

Кандидат від «Аграрної партії» Іван Марковський пропонує позбавити фінансування політичних партій за рахунок державного бюджету та вивільнення коштів на фінансування програми «Сімейний лікар».

Самовисуванець Сергій Нестеров підтримує децентралізацію і хоче сформувати професійний корпус державних службовців, забезпечивши їх гідним соціальним захистом та водночас посиливши відповідальність.

Кандидатка від «Радикальної партії Олега Ляшка» Марина Осіпова підтримує розвиток власного видобутку енергоносіїв, українського газу. Хоче добитись підтримки держави у реалізації прав мешканців гуртожитків на приватизацію житла. Хоче боротись із соціально-економічною дискримінації жінок, нерівністю в оплаті праці чоловіків і жінок.

Вважає, що держава має покривати відсотки по кредиту за житло для молоді, у той час як люди сплачуватимуть лише «тіло» кредиту.

Хотіла б закріпити обов’язкові вакансії, на які за конкурсної основою зможуть влаштуватись випускники місцевих ВУЗів.

Підтримує систему медичного страхування та дозволити проведення операцій з трансплантації органів в Україні.

Також хотіла б ввести контроль за діями державних реєстраторів задля боротьби з рейдерством земель.

Висуванець від партії «Сила і честь» Олександр Персіянов виступатиме за створення двопалатного парламенту та підтримуватиме прийняття Закону України “Про національний і місцеві референдуми”.
В якийсь спосіб він спробує припинити маніпулювання громадською думкою через олігархічні ЗМІ, посприяти створенню е-уряду, сучасного суспільного теле- і радіомовлення та прийняття Кодексу мовників. Але головний його план «ЗРОБИТИ УКРАЇНУ СЧАСТЛИВОЮ!» ( цитата без правок із програми кандидата – авт.).

Самовисуванець Олександр Рудненко хоче внести законопроекти, які змінять стан речей в правоохоронній сфері. Як і що саме змінять? Поки не вказує. Хоче обов’язкового позбавлення волі за виготовлення, зберігання, збут наркотиків.

Хоче добитись аби держава відшкодовувала населенню Кіровоградської області за ризики, пов’язані з проживання на території видобутку урану.

Тігран Хачатрян всі пункти програми присвячені виключно Кіровоградській області, забувши, що робота нардепа це перш за все законотворчість. Зокрема він планує сприяти покращенню екологічної ситуації в регіоні.

Висуванець від «Батьківщини» Олександр Цертій повідомляє у програмі, що балотується щоб вирішити ключові питання громади міста. Серед його планів залучення коштів з державного бюджету для реалізації масштабних заходів з енергомодернізації житлового фонду, інженерних мереж міста, заміна централізованого опалення на модульні котельні.

Також планує залучення коштів для проведення капітального ремонту доріг. Для цього, на його думку, необхідно суттєво перерозподілити зарахування акцизного податку з пального - з державного бюджету на користь бюджетів місцевого самоврядування.

Він підтримує запровадження обов’язкового медичного страхування та реінтеграцію звільнених від окупації територій.

Олексій Чалий, представник «Громадянської позиції» підтримує курс до ЄС і НАТО, відміну призову та створення професійної армії. Вважає, що конкурси на посади в органах влади і в комунальних підприємствах і закладах мають бути відкритими.

Окрім медстрахування хоче впровадження доступнішої обов’язкової діагностики хвороб, зокрема онкології, для виявлення їх на ранніх стадіях та забезпечення престижності професії і мотивації лікаря.

Олег Шевченко, представник «ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ» прихильниками повної свободи в питаннях мови, релігії, історії, культури. «Влада не має права диктувати громадянам, якою мовою їм розмовляти, читати, співати, молитися, кого вважати героєм, а кого – зрадником», - йдеться у програмі. Підтримує позаблоковість України і вважає, що в державі треба вести політику індустріалізації.

Самовисуванець Костянтин Яриніч сконцентрувався на сфері охорони здоров’я. Обіцяє відстоювати збільшення бюджетного фінансування у цій галузі до рівня не менше 5 % ВВП.

Він підтримує медреформу і планує докладати зусиль для системної трансформації вторинного й третинного рівнів медичної допомоги, підтримує медичне страхування.

Одним з першочергових своїх завдань вбачає розроблення та відстоювання перед Кабінетом Міністрів України необхідності затвердження Державної цільової програми радіаційного та соціального захисту населення обласного центру.

«Один з перших проектів Законів, який я внесу у Верховну Раду у разі обрання, стосуватиметься збільшення державної допомоги при народженні та догляду за дитиною. Разом з цим маємо відновити пільгове кредитування молоді на придбання жита та забезпечити його належне бюджетне фінансування», - зазначає у програмі.

 

Поширюйте

Коментуйте