Статті

Декрет не вирок: 9 історій успішних жінок і мам з Кропивницького

. 8365

Що може об`єднати геть різних жінок-професіоналок в різних сферах? Часто це вміння поєднати материнство з можливістю не полишати улюблену роботу і хобі. Всі секрети успіхів та невдач відкрили 20 липня у Кропивницькому на зустрічі Moms meetup проактивних матусь.

 

970c07e682f5a388d1569f136d41d653 wide big

«Гречка» підготувала для вас короткі історії супермам.

Перша спікерка та організаторка події Ірина Іванова – молода мама, яка заповнила грантову заявку, пройшла відбір і полетіла в Італію з чоловіком та однорічним сином. Під час цієї мандрівки вона вчилась підприємництву разом з іншими молодими батьками з різних куточків світу. Враження і здобута інформація надихнула її нас творення події Moms meetup, де звичайні мами можуть поділитись своїм досвідом та надихнути одна одну. Іра розказала, як планує час, працює на улюбленій роботі та подорожує з сином, не засиджуючись в пісочниці.

ma1
"Я зрозуміла, що поєднувати материнство, роботу і навчання - можливо і почала вибухати ідеями. Захотілося мені зібрати активних мам, щоб вони поділилися своїм досвідом, щоб всі почали їздити, працювати і отримувати насолоду" , - каже Іра.

Алла Волошина – мама трьох дітей, громадська діячка, кандидат наук, яка має купу захоплень, найулюбленішим з яких є подорожі. Діти побували разом зі своєю мамою у тридцяти країнах і з кожною новою мандрівкою Алла здобувала черговий досвід, а її дітлахи вивчали географію через подорожі Україною і світом. Алла не відмовлялась від соціальних проектів із-за народження дітей, а навпаки продовжувала розвиватись і отримувати задоволення від життя.

ma2
Головні правила материнства у Алли:
• Спокійна мама забезпечить комфорт дітей;
• Не відмовляйтесь від допомоги;
• Дозволяйте собі приємності;
• Насолоджуйтесь місцем, де подорожуєте, бо не знаєш, чи потрапиш туди ще.


Ірина Радковська – фітнес-тренерка, підприємиця, веде курси для вагітних та мам з дітьми, доула та просто мама, яка вміє поєднувати вагітність і материнство з розвитком свого бізнесу.
Вона впевнена, що декрет вчить жінок розвиватись та вчитись. Мамам важливо прислухатись до свого тіла та звертатись за допомогою, якщо відчуваєш у цьому потребу. Іра наголошує на тому, що у мами є кілька основних завдань: гарно харчуватись, вчасно слідкувати за своїм здоров`ям та достатньо спати. «Якщо я виспалась, я зможу все!» - зазначає Ірина з посмішкою. Спікерка впевнена, що декрет залежить від того, як мама його уявляє, планує та йде до своєї мети.

ma3

Анна Гришко – акушер-гінеколог, яка поєднує три роботи з постійним навчанням та вихованням сина. Аня народила дитину ще в університеті. Для неї не існує відмовок і вона поставила собі за ціль вивчитись. Змогла успішно здавати сесії та годувати сина до року грудним молоком, не зважаючи на університетські стреси. На зустрічі вона розвінчала деякі міфи про жіночий організм під час вагітності та після народження дитини і підкреслила, вагітність – не хвороба і варто жити повноцінним життям і під час цього періоду.

ma4

Лікарка не зупиняється на досягнутому і постійно розвивається в улюбленій роботі. А ще вона почала проводити зустрічі «Посиденьки з лікарем», на яких розповідає дівчаткам 12 – 14-ти років про жіночий організм. Сподівається, що скоро такі зустрічі відбуватимуться і з дорослими жінками.

Алла Зленко – мама двох діток та маркетинг-директор в мережі «Файно-маркет», поділилась досвідом свого щасливого материнства.

ma5
Під час першої декретної відпустки , щоб не засиджуватись на місці, Алла активно волонтерила для АТО та допомогала «Центру матері та дитини». Це дало їй можливість відволікатись від хатніх турбот та надихало для подальшого розвитку. Після других пологів, через два місяці, молода мама вирішила вийти на роботу та поєднала в собі щасливу маму з успішною жінкою. Алла прагне виростити самостійних та самодостатніх дітей і найголовніше – показати все це на своєму прикладі.

Світлана Сасейі – чарівна мама трьох дітей, яка працює в он-лайн школі, поділилась своїми мамськими історіями. Перші пологи Світлани співпали з державними іспитами і було досить важко рухатись в такому темпі. Але підтримка рідних, допомогли Світлані вчитись та працювати репетитором і бути поруч з донечкою. З жодним з трьох малюків, Світлана не перебувала в такому декреті, про який всі звикли думати. Вона постійно поєднувала роботу педагога з вихованням своїх дітей. Дуже допоміг садок, який давав їй можливість в першій половині дня зробити всі важливі справи.

ma7
Світлана – енерджайзер, яка ніколи не сидить на місці, а заряджається силою під час бігових тренувань і ранішніх пробіжок. ЇЇ поради для мам:
• В усьому знаходити позитив;
• Зробіть слінг і грудне вигодовування своїми найкращими друзями;
• Цінуйте свої здобутки і хваліть себе;
• Не намагайтесь встигнути все. Просто будьте щасливими.

Влада Казаріна – двічі слінгомама, слінго-консультант.
«Не існує колишніх слінгомам» - каже з посмішкою та теплом в голосі, ідучи розказувати свою історію.

ma6
Коли у Влади та її чоловіка народилась донечка, вони купили гарний візочок, який був занадто важким, щоб Влада могла сама виносити його на двір. Це обмежило її в можливості гуляти де і коли заманеться. Тому Влада почала шукати альтернативу візкам і зіштовхнулась зі слінгами. Вона цікавилась і заглиблювалась у цю тему і шукала однодумців у Кропивницькому. Так утворився клуб слінгомам, де мами могли дізнатись про слінги, спробувати примотати до себе дитину і поспілкуватись в приємній атмосфері. Влада пройшла курс і стала сертифікованою слінго-консультанткою та допомагає молодим мамам опановувати носіння слінгів. На зустрічі Влада показала присутнім слінги, приклади того, як носити в них малюків та розказала про тонкощі в слінгоносінні.

Ірина Ткаченко – тричі мама синів, викладачки в університеті та активна громадська діячка розказала свою історію активної мами про те, як поєднати все і не збожеволіти. Вона , як і Світлана, народила свою першу дитину ще в університеті. Іра змогла подолати труднощі, захистити дисертацію і викладати в університеті. Все це їй вдалося за підтримки чоловіка, який завжди був поруч. Іра постійно вчиться. Вчиться не чути зайвих порад. Вчиться не виходити з зони комфорту, а розширювати її межі. Вчиться рухатись далі, відпускаючи ті речі, на які не вистачає часу, бо все встигнути неможливо. Головне, Іра навчилась радіти тому, що дає їй життя, цінувати себе та винагороджувати.

ma8

Завершувала зустріч Вікторія Поляновська – мама трьох донечок, засновниця мовної та альтернативної школи для дітей, активна мама, яка розказала, як створити та вести бізнес після народження дитини. У своїй розповіді, Вікторія виділила кілька плюсів у такого виду активності:
• Бізнес у декреті – найкращі ліки від одноманітності та депресії;
• Власні фінанси;
• Постійний розвиток та самореалізація;

ma9
Після народження дитини у жінки з`являється можливість віднайти справжню справу свого життя, або перетворити на неї своє хобі, якому раніше не надавав такого значення. Ведення бізнесу не дає мамі засиджуватись на місці. Не всім мамам підходить такий образ життя і це нормально. Для працюючих бізнес-мам головне позбутись почуття провини (не потрапив на ранок в садок, віддав бабусі, коли діти не хочуть, замовив їжу з ресторану), але діти стимулюють зробити таку справу, яка може принести користь дітям в майбутньому і перерости в успішний бізнес. Порада від Вікторії про те, як почати бізнес: Починай! Просто починай. Без прив`язки до часу, бо відповідний час може так і не настати.

Зустріч зібрала переважно жіночий колектив.
«Було дуже приємно чути ці неймовірні історії і я думаю, що можна це продовжувати і, наприклад, можливо, за участю тат, які бували в декретах, їхній почути досвід. Бо чоловіки і жінки, як не крути, це різні світи зі своїм баченням життя», - поділився враженнями в кінці зустрічі Сергій Ткаченко, єдиний чоловік, який вислухав історії всіх виступаючих мам.

ma10

Надія Михайлова

Фото надані Іриною Івановою

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама