Ексклюзив

До жовтня Уряд створить законопроект з протидії рейдерству: що там буде

. 3097

22 липня на сайті Президента зявився указ про «Про заходи щодо протидії рейдерству». Що він має змінити?

 

08e8fbcc7e24d95f838d92d71e62c3c0 XL

Що таке рейдерство як ніхто знають аграрії Кіровоградської області.

За останні два роки 14 кримінальних проваджень проти рейдерства в агросекторі відкрила поліція області. Щоб боротись із можливим захопленням полів в деяких районах фермери самостійно організовують загони самооборони, а більші підприємства створюють власні охоронні фірми.

Найчастіше рейдерство здійснюється шляхом злочинної перереєстрації господарства на іншу особу. До схеми долучаються реєстратори, які підпорядковані Мінюсту. Через це ГО «Бізнес варта» вважає, реєстраторів покриває особисто Міністр юстиції, адже проблему унеможливлення такої схеми не вирішують роками.

Згідно Указу, Кабмін протягом трьох місяців має розробити та внести на розгляд Верховної Ради проект закону України, спрямований на посилення гарантій захисту державою речових прав на нерухоме майно, захисту прав засновників юридичних осіб та протидію рейдерству.

  1. Зокрема, має бути переглянуто структуру Держреєстру речових прав на нерухоме майно, Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань, запровадження додаткових механізмів, що унеможливлять здійснення реєстраційних дій без відома власника, а також забезпечать невідкладне інформування зазначених осіб про зміст вчинених реєстраційних дій.
  • Також пропонується створити можливість реєструвати юридичну особу, громадське формування чи ФОП онлайн.
    Варто відзаначиити, що для ФОПів така процедура точно існує для будь-кого хто має ЕПЦ – електронний цифровий підпис.
  • Також в указі пропонують запровадити можливості здійснення окремих реєстраційних дій онлайн в автоматичному режимі без участі державного реєстратора. В іншій частині дій реєстрацію мав би проводити нотаріус.
  • Проведення реєстрації на підставі судових рішень, відомості про які відсутні в Єдиному державному реєстрі судових рішень, пропонують виключно після отримання відповідного судового рішення, достовірність якого засвідчена кваліфікованим електронним підписом.
  • Відчуження частки у статутному капіталі юридичної особи, крім договорів, створених онлайн на порталі електронних сервісів за допомогою ЕПЦ, пропонують завіряти нотаріально.
  • Пропонують визначення критеріїв ризикованих реєстраційних дій та запровадження їх автоматичного моніторингу.
  • Також пропонують удосконалити оскарження рішень, дій або бездіяльності у сфері державної реєстрації та посилити відповідальність за порушення законодавства у цій сфері.
  • До 2021 року пропонують перенести до Державного земельного кадастру відомостей про земельні ділянки, обмеження (обтяження) у їх використанні, зареєстровані до 1 січня 2013 року у Державному реєстрі земель.

Законопроект має бути потрапити на розгляд Парламенту вже в жовтні.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама