файно сусід

У НБУ розказали як банки дурять клієнтів: планують захищати споживачів

Опубліковано . в Статті

Кількість переглядів - 1818

З 2020 року в НБУ планують повноцінно захистити права клієнтів банків.


 

kredit nalichnimi pod nizkij procent

Банки недоговорюють клієнтам правду

Таку інформацію озвучили 6 серпня під час круглого столу з представниками фінансового сектору.

Представники НБУ озвучили основні порушення з якими стикаються клієнти, зокрема: нав'язування послуг третіх осіб, оманливий розрахунок відсоткової ставки (приховування тарифів та комісій), неправдива реклама.

«Оманлива реклама та приховані комісії у короткостроковій перспективі дозволяють банкам отримати прибуток, проте у довгостроковій – руйнують довіру населення до банківської системи. Така ситуація не сприяє зростанню економіки та відновленню кредитування. Саме тому ми плануємо встановити вимоги до розкриття інформації банками на їхніх сайтах та у рекламі», – наголосила Перший заступник Голови НБУ Катерина Рожкова.

Вона зазначила, що перед підписанням договору споживач повинен чітко усвідомлювати основні умови отримання та користування фінансовою послугою та мати можливість легко порівняти пропозиції різних банків. У перспективі це зменшить рівень проблемних кредитів.

Що планують змінити?
Вже розроблено проект концепції.

В ній пропонують заборонити мікроскопічний шрифт у договорах, унормувати внутрішні положення банку з вимогами НБУ, інформувати про договір оферти, а також вказати, куди можна поскаржитись.

bank3

«Після ухвалення концепції фінансові установи будуть зобов’язані розкривати на веб-сайтах та у своїй рекламі достовірну інформацію про власні продукти та попереджати клієнта про можливі ризики. Також вони повинні будуть забезпечити роботу зручних інструментів для порівняння вартості своїх послуг (калькулятор, приклади). Національний банк зі свого боку надасть фінустановам рекомендації щодо порядку розгляду звернень громадян та здійснюватиме нагляд за дотриманням вимог законодавства на основі аналізу їхніх звернень», – додала вона.

Коментарі та зауваження до оприлюдненої концепції захисту прав споживачів прийматимуться до 15 серпня 2019 року.

 

G

Сподобалася стаття?

Кировец
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити