Ексклюзив

У Кропивницькому заборгували вже 29 мільйонів гривень плати за землю: як вирішуватимуть проблему

. 3018

 

Заборгованість по сплаті за землю в Кропивницькому сягнула 29 млн грн. Мовиться  і про фізичних осіб, і про підприємців, які орендують землі у міста.

 

Що робити із боржниками і як стягти ці кошти, вирішували сьогодні, 14 серпня, під час спільного засідання постійних комісій міської ради з питань бюджету, податків, фінансів, планування та соціально-економічного розвитку та з питань архітектури, будівництва, реклами, регулювання земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища.

67892053 1100156070183396 8334023007232065536 n

В чому проблема?

Фактично стягти гроші із боржника без рішення суду вдається дуже рідко. 

- За статистикою у нас із чотирьох лише двоє платять за претензією при досудовому врегулюванні, - каже начальниця юридичного управління Марина Смаглюк.

Щоб подати позов необхідні певні документи від податківців.

Начальник управління земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища Олег Вовенко розповів, що відтепер відпрацювали алгоритм спільно з ДФС області для аналізу інформації із заборгованості, аби в подальшому передавати дані юридичному відділу для подання судового позову.

- Управління щокварталу готуватиме списки основних боржників, - каже Олег Вовенко. - Також треба оновити роботу комісії зі збитків, щоб ті, хто не сплачували за землю - сплачували.

Наразі лише по 10 боржниках (із загалом 131) є судові позови.

Близько 10% з переліку боржників знову подають заявки на оренду нових земельних ділянок.

Що вирішили?

На засіданні були також представники фіскальної служби, казначейства області. Спільно з ними представники міської ради хочуть розробити механізм дієвої роботи з боржниками для наповнення міського бюджету.

В результаті на комісії вирішили все-таки поновити роботу комісії з визначення збитків землекористувачами. Також при підготовці проєктів рішення на отримання/оренду земельної ділянки надавати інформацію про боржників.

Крім того, запропонували ввести фінансові (12%) і строкові санкції (до пів року) за несвоєчасне укладання відповідного договору.

- Ми з депутатським корпусом намагалися взагалі вивчити систему роботи з ліквідації заборгованості зі сплати за землю, яке вже сягає 29 мільйонів гривень, і недопуску її зростання в майбутньому, - каже депутат Олег Краснокутський. - Дійшли сьогодні певної згоди між керівництвом ДФС та нашими виконавчими органами з приводу обміну інформацією для проведення в тому числі претензійної роботи, аби бюджет все-таки отримував надходження.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама