Ексклюзив

Ставте собі галочки: психолог з Кропивницького розповів про впевненість

. 4425

 

Впевнену людину відрізняє навіть мовлення, яке виключає вживання слів з часткою з НЕ та слова-сумніви. Однак, щоб зростити в собі впевненість потрібно її підживлювати. Приміром, використовувати метод галочок.

IMG 1558 1

Про це і не тільки психолог з Кропивницького Андрій Фоменко розповів нещодавно під час тренінгу на тему “Комунікація і подача себе”. На захід до Креативного ІТ-простору KOWO завітала і “Гречка”, аби переповісти нашим читачам про секрети впевненості.

Хто хоче бути невпевненим? Звісно час диктує свої правила гри. І сьогодні впевненість - це те, чого хочуть мільйони, а от чи досягають - питання роботи над собою. Адже випрацювати в собі впевненість виявляється можливим.

 

Ставте собі великі й малі галочки

Андрій Фоменко пропонує ставити галочки за власні досягнення.

- Я почав ствити собі галочки з приводу того, чого досягав, - каже Фоменко. - Великі і маленькі галочки - це наше всьо.

Однак є умова - ставити мету, аби галочки проставляли не за випадкові досягнення, а - за досягнені цілі.

- Будь-яка галочка має бути обґрунтована нашим бажанням і відповідно метою дійти до цього бажання, - каже психолог.

У кожного це будуть звісно свої бажання і мета. Приміром, для Андрія Фоменка це був випуск трьох книг. За вихід кожної з них Фоменко ставив собі галочки.

А щоб метод галочок працював і надалі він радить проводити ретроспективний аналіз.

- Відкочуємося назад у свідомості і згадуємо з чого все починалося, як все було і потім знову як все сталося, - каже психолог і додає. - Так можна радіти до безкінечності. Навіть галочкою п’ятирічної давнини можете наситити свою свідомість сьогодні.

При цьому потрібно проаналізувати не лише позитивні результати, а загалом. Приміром, мали досягти мету за рік, а досягли за півтора. Тобто не вистачило часу, а чому не вистачило - зробіть аналіз.

- Комунікація наразі є одним з головних важелів впевненої поведінки, - каже Андрій Фоменко. - Комунікація - це можливості. А для успішної комунікації важливо усвідомити свої кордони, де ти, твої можливості, а де кордони іншої людини.

Крім того, психолог говорить про спілкування як про щастя, а не успіх. Адже, за словами Фоменка, успішність нічого не пояснює, бо може бути випадковою.

Натомість впевненість, як каже тренер, не буває спірною: людина або вміє поводитися серед інших, або не вміє.

 

Маслоу і впевненість

IMG 1557

Психолог радить звернути увагу на піраміду потреб Маслоу, де першим є питання фізичного здоров’я, забезпеченості на кожен день, безпеки, спілкування, а далі вже питання визнання і самоактуалізації.

За словами психолога, потрібно починати з простого, з того, що треба зробити, аби в результаті кожен день було добре.

- Якщо це проблеми зі здоров’ям, то ми це виносимо у пріоритет. Дуже мало людей є насправді, які на фоні питань здоров’я можуть вирішувати інші проблеми.

І лише після забезпечення базових потреб за Маслоу, можна говорити про впевненість. Адже, приміром, коли болить зуб впевненим бути нелегко.

 

Лайфхаки для досягнення мети

Мабуть, у кожного були моменти, коли на певному відрізку шляху до своєї мети через деякі обставини доводилося сходити з дистанції. І, як відзначає психолог, дехто в результаті повертається до стартової точки з якої починав і знову рухається до мети. Однак Андрій Фоменко радить повертатися не на стартову точку, а на ту, де зійшли з дистанції.

- Будуйте план з того місця, з якого зійшли, - каже психолог. - Не треба робити його з початку. Цей план уже не спрацює. Двічі в одну річку не можна ввійти.

Психолог також радить знайти свій психотип, аби зрозуміти себе. Приміром, хтось для впевненості приймає рішення самостійно, а комусь для впевненості потрібні інші люди для співучасті. А ще у кожного з нас різне сприйняття часу. І, приміром, в залежності від психотипу важливо зрозуміти для себе, коли відбувається “синусоїда спаду” на шляху руху до мети.

Тож Андрій Фоменко радить знайти гарного психодіагноста, аби зрозуміти свій психотип.

Валерія Жовтун. Фото Креативного ІТ-простору KOWO

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама