Ексклюзив

Полювання на вакцину: як у Кропивницькому знайти і зробити щеплення від грипу

. 5215

 


У Кропивницькому триває вакцинація від грипу. Щоправда зручно буде вам зробити щепленя, чи доведеться гасати по всьому місту залежить від закладу, де працює ваш сімейний лікар.


 

74266937 960423504324630 2244397334471376896 n

Від чого і для кого вакцина

В епідсезоні 2019-2020 очікують чотири штами грипу А та В. Від них можна зробити щеплення двома вакцинами - "Ваксігрип Тетра" ( Франція) та "Джисіфлю" (Корея). Вакцина не входить до календаря щеплень, тому бажаючі пожуть придбати її самостійно за направленням лікаря. Вартість одної дози – 305 гривень.

Особливість полягає і в тому, що для збереження вакцини потрібний спеціальний температурний режим. Без холодильника зберігати свої властивості вона може не більше 15 хвилин.

Станом на 28 жовтня, за даними управління охорони здоров’я, у місті щепилось 300 людей.

Деякі установи, як от Кіровоградський обласний лабораторний центр МОЗ, придбали вакцину для своїх працівників централізовано.

Вакцина зменшує ризик захворіти на грип та зменшує ризик серйозних ускладнень, госпіталізації та смерті. Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу та не має серйозних побічних ефектів.

Найкращий час для щеплення — напередодні грипозного сезону у вересні. Проте в Україну вакцини роками надходять у кінці жовтня-на початку листопада. Вакцинуватися можна і впродовж усього сезону, кажуть у МОЗ.

Як щеплюються кропивничани

Офіційно за даними управління охорони здоров’я у Кропивницькому лише три аптеки на місто продають вакцину від грипу. Згодом, під час прес-конференції повідомили, що також вакцини є в аптеках мережі "Ацинус".

grip

 

Проте станом на 31 жовтня вакцина наявна лише в двох офіційно заявлених аптеках: аптеці 118 на проспекті Комуністичному та аптеці №1 на Набережній. Тут вакцини можна оплатити і забронювати заздалегіть, а забрати за наявності направдення і сумки-холодильника для її перевезення.

У "Ацинусі" повідомили, що вакщина в них була, але вже кілька тижнів її поставку очікують.

У "Інкопмарку" на вулиці Велкій Перспектівній сказали, що взагалі не продавали вакцину конкретно тут.

Щеплюватись від грипу чи ні пацієнт часто обираю залежно від того наскільки це легко зробити.

Наталя отримувала щеплення два роки тому, а минулого року вакцинацію пропустила. Цьогоріч хоче разом із хлопцем щепитись через свого сімейного лікаря. Проте у її медзакладі придбати вакцину не можна. Тобто їй необхідно буде піти до лікаря, отримати направлення, взяти сумку-холодильник і разом з нею відправитись у одну із чотирьох міських аптек, де її можна придбати, і знову повернутись в мед заклад вже для самого уколу.

«Два роки тому це було простіше для мене. В організаціїї, де працювала мама, проводили організовану вакцинацію для робітників та членів родин (робітникам безкоштовно, а за членів родин треба було вартість вакцини оплатити), вони самі домовлялися з лікарнею, закуповували вакцину, то мені тільки у визначений день треба було під'їхати в лікарню, пройти огляд у терапевта - чи нема протипоказань, і зразу кололи вакцину. А цього року такого немає, на жаль, то треба спочатку до сімейного, потім по вакцину (плюс для транспортування холодильне обладнання), а тоді вже колоти», - каже дівчина.

Аналогічна ситуація у поліклінічному об'єднанні №1. Попри те, що в приміщенні поліклініки на вулиці Габдрахманова працює 4 аптеки жодна з них не продає вакцини.

Так 82-річна Надія Олексіївна цього року ризикує залишитись без щеплення. Три роки її щепленням опікувались діти, які відвдили її на вацинацію в приватну клініку, проте цього року там наразі немає вакцин. 

"Їхати по направлення, в аптеку, і знову в поліклініку я не хочу", - пояснює літня жінка.

Поліклініки ж самостійно вакцину не закуповують.

"Нема централізованого постачання, централізованих закупівель вакцин. Заклади не закуповують її для загальних потреб, бо у них на це не передбачено видатків. Все, що від нас залежить ми робимо і завжди йдемо на зустріч пацієнту", - прокоментувала ситуацію начальниця управління охорони здоров'я Оксана Макарук.

Проте деякі медзаклади виявились більш клієнтоорінтованими. Так, наприклад, пацієнти поліклініки на вулиці Попова могли придбати вакцину в аптеці на території поліклініки за попереднім замовленням.
Так само як і пацієнти амбулаторії на Гірничому.

«Зв'язались з нашим сімейним лікарем, він у аптеці замовив нам на сім'ю три дози вакцини, погодили час прийому і буквально за 15-20 хвилин всі троє були вакциновані. То вже із заповненням необхідних паперів.
Минулого року шукали вакцини з проблемами, цього - змінили заклад обслуговування і ніяких траблів не мали», - каже кропивничанка Ярослава.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама