Статті

5 порад як підготуватись до Нового року без стресу

. 3396

Підготовка до Нового року і саме святкування не лише радість, а й нерви. Передноворічний стрес може бути пов'язаний з погодою — брак сонця, сіре небо. Тож в організмі зменшується вироблення гормону щастя — серотоніну, додамо до цього брак вітамінів, емоційне та нервове напруження, пов’язане з посиленим режимом роботи наприкінці року аби уникнути стресу слід все ретельно спланувати. Про те, як підготуватись до нового року без стресу та набути нові корисні звички розповіла психологиня з Кропивницького Олена Омельяненко.

ps

Приготуйте подарунки

78805883 1070295156665926 2467555644668903424 n copy

Подумайте про подарунки для близьких. Їх варти вчасно замовити, щоб не зіпсувати настрій в переддень свята.

— Потрібно заздалегідь скласти список, кого б хотіли привітати й кому подарувати подарунки. Важливо, не соромлячись запитати близьких, щоб вони хотіли отримати під ялинку. Згадати дітей, які пишуть листи Діду Морозу, вони точно вказують, що хочуть отримати й тоді з радістю чекають на подарунок, — каже Олена.

 

ps1

Подбайте про гардероб, святкове меню, бюджет та прибирання

Головне Новий Рік зустріти без стресу з піднесеним і позитивним настроєм, тож генеральне прибирання у квартирі чи будинку сплануйте і зробіть за тиждень.

— Можете перебрати шафу. Подивіться на свої речі, які б ви хотіли, можливо, комусь подарувати або взагалі викинути. Передивіться посуд і тим самим зробіть собі подарунок, придбавши нову чашку чи тарілку.
Важливо, коли робите генеральне прибирання, залучити всіх членів родини. Щоб не було перенапруження для господині. Щоб всі брали участь і завершення Нового Року провели в гарному настрої,— радить психологиня.

На свята варто, в першу чергу, обирати зручний одяг.

— Мода дуже мінлива, у рік срібної миші ми купуємо білі, срібні речі, які нам не пасують або незручні. І це теж може зіпсувати настрій на Новий Рік,- каже Олена.

Поки є час треба розпланувати бюджет, в який закласти гроші на подарунки й на святковий стіл.

До речі, подумайте заздалегідь про святковий стіл. Розрахуйте скільки це буде коштувати, зробіть закупи, щоб не отримати стрес, бігаючи по магазинах 31 грудня.

Не експериментуйте з новими продуктами. Всі господині хочуть спробувати щось нове на свято, але маєте зрозуміти наскільки це може підійти для вашого організму, щоб це не було несподіванкою. Варто обирати перевірені продукти, щоб 1 січня ви зустрічали не в лікарні, а в колі родини.

ps2

Нова корисна звичка

Щоб зустріти рік новою або щось змінити у собі можна напрацювати нову звичку. Для цього щонайменше треба 21 день.

— Наприклад, хочете навчитися рано прокидатися. Є таке дослідження, коли рано встаєш ти можеш зробити за пару годин більше корисного, ніж за цілий день. Отже, щоб прокинутись рано треба підготувати організм, щоб це для нього не було стресу. Я пропоную, протягом 21 дня, щодня заводити будильник на п’ять хвилин раніше. Наприклад, завжди пробуджуєтесь о 7 ранку, поставте будильник на 6:55. Не страшно, якщо перший день не змогли раніше прокинутись, все одно організм вже буде налаштований пробуджуватись. Згодом вже не потрібно буде заводити будильник на 6:00, адже спрацьовуватиме біологічний годинник.

За цей період напрацюєте цю звичку, і надалі зможете просто перед сном собі сказати «Я завтра встаю о четвертій ранку» і ви встанете, бо ваш організм та свідомість буде напрацьована,- відзначила Олена.

Якщо хочете почати бігати, психологиня радить хоча б спробувати прокинутись раніше, вийти на вулицю подихати свіжим повітрям або купити нову форму.

ps3

Блокнот подяк

Для того, щоб зустріти свята з гарним настроєм, можна завести блокнот подяк. І кожного дня записувати слова вдячності тим людям з якими ви зустрілися в цьому році.

— Наприклад, дякую своєму коханому за те, що просто подарував квіти й в той день у мене був гарний настрій і все вийшло. Коли ми починаємо дякувати, згадувати все те добре, ми починаємо фіксувати увагу на позитиві.
Поки є час фіксуйте увагу на позитиві дякуйте людям і він буде наростати,—додає Олена.

ps4

Новорічна компанія та ігри

Важливо знати, хто буде на святкуванні, їхні цінності та вподобання, щоб це була не просто випивка, а живе, активне, корисне спілкування. Щоб це заклало позитивний настрій на весь рік.

Хтось приходить на святкування з позитивним настроєм, а в когось навпаки не дуже. Варто бути обережним зі своїми висловлюваннями, щоб не образити інших.

Також важливо, подбати про застільні ігри:

— Щоб було весело підготуйте гру і купіть маленькі сувеніри. Наприклад, друг хоче купити машину, придбайте для нього маленьку модельку. У новорічну ніч людина після такого подарунку буде налаштована на те, що в неї все вийде. Вона буде працювати, щоб досягнути свою мету.

Крім того, можна запропонувати близьким написати цілі на новий рік.

—Взяти блокнотики й ручки й з позитивом запропонувати написати цілі. Важливий фокус уваги. Наприклад, якщо людина зафіксувала себе на мерседесі останньої моделі, то в неї будуть різні можливості у новому році, щоб досягнути цього.

ps5

Ірина Маслюкова

Поширюйте

Коментуйте


Реклама